Kuidas keeta lühiteralist riisi

Lühikeseteraline riis on paljude Aasia roogade, näiteks Jaapani stiilis riisi põhiosa. See on tärkliserikkam ja kleepuvam kui pika- ja keskmiseteralised sordid ning nõuab veidi teistsuguseid toiduvalmistamisvõtteid. Lühikese teralise riisi keetmine pliidil on suhteliselt lihtne, kuid õige protseduur sõltub sellest, kas valmistate valget või pruuni riisi.

1
Loputage riisi, kuni vesi muutub selgeks. Asetage riis potti või suurde segamisnõusse ja valage sinna jahe vesi. Loputage riisi sõrmedega, seejärel valage vesi ära või nõrutage riis võrgusõelas. Vesi muutub loputamise ajal häguseks ja piimjaks. Korrake seda toimingut, kuni vesi jääb selgeks. Võimalik, et peate riisi 2–4 korda loputama, et sellelt tärklis eemaldada. Pärast riisi nõrutamist võite terad käte vahel õrnalt kokku hõõruda. See võib anda teradele poleeritud tekstuuri. Lühiteraline riis on väga tärkliserikas, nii et loputamine aitab vältida selle muutumist keetmise ajal liiga kleepuvaks või pudruseks.

2
Leota riisi jahedas vees vähemalt 30 minutit. Kui riis on loputatud, asetage see jaheda veega potti. Laske riisil koos veega potis seista 30 minutit kuni 1 tund. Riisi leotamine võib lühendada küpsetusaega, aidata riisil ühtlasemalt küpseda ja parandada selle tekstuuri. Ärge laske riisil vees seista kauem kui 8 tundi, muidu muutub see pudruseks ja maitsetuks. Võimalik, et kõige lihtsam on riisi leotada samas vees, mida kasutate toiduvalmistamiseks.

3
Kasutage iga 1 tassi (240 ml) riisi kohta 1 tassi (240  mL) ja 2 supilusikatäit (30 mL) vett. Kuna riis küpseb, imades potis vett, on oluline kasutada õiget vee ja riisi vahekorda. Kui soovite enam-vähem niisket riisi, võite katsetada veekoguse veidi suurendamist või vähendamist. Pidage meeles, et riisi maht võib keetmisel suureneda kuni 3-4 korda. Enne toiduvalmistamise alustamist otsustage, kui palju keedetud riisi soovite saada, ja valige pann, mis on selle mahutamiseks piisavalt suur.

4
Lase riis ja vesi suures kastrulis keema. Lülitage põleti kõrgele sisse. Ootamise ajal jälgige hoolikalt riisi ja vett. Vee keema hakkamiseks peaks kuluma umbes 3-5 minutit, kuigi aeg võib varieeruda sõltuvalt sellest, kui palju riisi küpsetate ja kui tugev on teie põleti.

5
Pane potile kaas peale ja lase riisil umbes 5 minutit keeda. Kui vesi hakkab keema, katke pott koheselt tihedalt suletava kaanega. Laske riisil kõrgel kuumusel küpseda 1 minut, seejärel alandage kuumust keskmisele ja laske veel 4–5 minutit keeda. Võimaluse korral valige klaasist kaanega pott, nii et näete riisi ilma riisi avamata. pott. Kui veetase on piisavalt madal, et näeksite riisi pinda, on aeg kuumus madalaks keerata.

6
Alandage kuumust madalaks ja laske riisil 10 minutit podiseda. Selle aja jooksul imab riis endasse ülejäänud potis oleva vee. Praegu on väga oluline potti mitte avada, kuna see laseb välja niiskust ja võib põhjustada teie riisi liiga vara kuivamist või põlemist. Kui te ei näe riisi läbi kaane, kuulake susisevat või praksuvat heli. Need helid näitavad, et suurem osa või kogu veest on imendunud.

7
Järelejäänud niiskuse imamiseks keerake kuumust mõneks sekundiks suuremaks. Kui riis on 10 minutit haudunud, avage kiiresti kaas, et kontrollida, kas potis on veel vett. Kui see on olemas, lülitage põleti üleliigsest veest vabanemiseks kõrgele režiimile kuni 30 sekundiks.

8
Tõsta pott tulelt ja lase 10-15 minutit seista. Kui riis on keetmise lõpetanud, keera kuumus maha ja aseta pott jahedale põletile või potihoidjale. Katke poti peale riie ja laske sellel istuda ja jahtuda. See aitab riisil tahkuda ja järelejäänud niiskust imada. See samm on oluline kleepuva, ​​ilma pudruse või vesise tekstuuri saavutamiseks. Soovi korral võite riisi enne serveerimist kahvliga õrnalt segada või kohevaks ajada.

9
Kui soovite kiiremat küpsetusaega, leotage oma riisi üleöö. Pruun riis valmib palju aeglasemalt kui valge riis, kuid riisi üleöö leotamine võib küpsetusaega peaaegu poole võrra lühendada. Asetage riis potti, kus iga 1 osa riisi kohta on 2 osa vett, katke pott ja asetage see külmkappi. Laske riisil seista potis vähemalt 6 tundi või üleöö. Näiteks kui valmistate 1 tassi (240  mL) riisi, pange see potti koos 2 tassi (470 mL) veega.

10
Soovi korral loputage riis külma vee all. Kui soovite riisi loputada, asetage see kaussi või potti ja laske anumasse veidi külma vett. Loputage riisi sõrmede või lusikaga ringi, seejärel tühjendage vesi, mis peaks pärast lõpetamist hägune välja nägema. Loputamine võib aidata eemaldada kliitolmu ja tärklise katte, mida sageli leidub lühikese teraga pruunil riisil.

11
Kasutage 2,5 tassi (590  mL) vett või puljongit iga 1 tassi (240 mL) pruuni riisi kohta. Enne toiduvalmistamise alustamist mõelge, kui palju riisi soovite saada. Küpsetusprotsessi ajal imab riis endasse potis oleva vedeliku ja selle maht kolme- või neljakordistub. Näiteks saate 3 tassi (710  mL) keedetud riisi, kui alustate 1 tassiga (240 mL). keetmata riisist.

12
Aja riis ja vesi või puljong suures potis keema. Kasutage suurt tihedalt suletava kaanega kastrulit. Asetage pott keedupõletile ja jätke see kaaneta, kontrollides sageli, kuni näete, et vesi hakkab keema. Kui kasutate puljongi asemel vett, lisage soovi korral veidi soola. Veenduge, et Valige pann, mis on piisavalt suur, et mahutada pärast keetmist saadavat riisi.

13
Alanda kuumust madalale ja kata pott tihedalt kaanega. Niipea, kui vesi hakkab keema, vähendage kuumust, et see keema tõusta. Auru väljapääsu vältimiseks sulgege kaas hästi. Riis küpseb, imades järk-järgult potis olevat vett. Vältige soovi riisi sageli kontrollida või segage seda küpsemise ajal. See laseb lihtsalt auru välja ja võib riisi enne keetmist ära kuivada.

14
Laske riisil 40–50 minutit potis podiseda. Pruuni riisi keetmine võtab kaua aega, kuid ajad sõltuvad teie riisipartii suurusest ja sellest, kuidas te selle eelnevalt valmistasite. Kui te ei leotanud riisi enne keetmist, hakake seda aeg-ajalt umbes 30 minuti pärast kontrollima, et veenduda, et see ei kõrbeks ega kuivaks ära. Kui te riisi enne keetmist leotasite, võib see olla valmis juba 20 minutiga. .Riis on valmis, kui vesi on imendunud ja riis on pehme.

15
Tõsta pott tulelt ja lase 5 minutit seista. Kui riis on valmis, lülitage põleti kohe välja ja viige pann jahedasse põletisse või potialusesse. Jätke pott kaetuna ja laske riisil enne serveerimist jahtuda ja taheneda. Kui riisi kühveldatakse potist enne, kui see on jõudnud jahtuda ja tahkuda, võivad üksikud terad laguneda. Pärast seda, kui riis on saanud oli võimalus istuda, kasutada kahvlit kohevaks ajamiseks ja terade eraldamiseks. See võimaldab kogu ülejäänud liigsel niiskusel riisist aurustuda.