Kuidas teha Jeera riisi

Jeera riisi on lihtne valmistada ja see sobib hästi igat tüüpi India karridega. Saate seda teha vähem kui 30 minutiga. Jeera riisi valmistamiseks pliidil alusta köömnete ja muude vürtside keetmisest võis või õlis. Seejärel lisa riis ja vesi, et kõik ühes potis kokku keeda. Jeera riisi võid ka kõik koos riisikeetjas keeta. Kui soovite rammusamat ja maitsekamat riisi, tehke riisi- ja köömnekaste eraldi ning segage need enne serveerimist kokku.

1
Peske ja leotage 2 tassi (400 g) basmati riisi ja pange see kõrvale. Vala riis kurni või sõela ja loputa jaheda vee all, kuni vesi muutub selgeks. Pange riis kaussi ja katke see täielikult sooja veega. Laske riisil 20-30 minutit tõmmata. Nõruta see kurnis täielikult, pane tagasi kaussi ja tõsta kõrvale. Jeera riisi valmistamiseks võite kasutada mis tahes tüüpi riisi, kuid see maitseb kõige paremini hea kvaliteediga basmati riisiga. Parima maitse ja tekstuuri saavutamiseks kasutage pikateralist laagerdunud basmati riisi.

2
Kuumuta potis keskmisel-kõrgel kuumusel 2 spl (30 g) gheed. Asetage pott pliidile keskmisel-kõrgel kuumusel. Lisa potti ghee ja küpseta umbes 1 minut, kuni ghee sulab. Ghee asemel võid kasutada ka võid või taimeõli.

3
Prae kuumas ghees loorberileht, nelk, kaneel ja kardemon. Kui ghee on sulanud, lisage potti 1 loorberileht, 4 rohelist kardemoni, 4 nelki ja 2-tolline (5 cm) kaneelipulk. Prae 1-2 minutit. Kasutage spaatlit või puulusikat vürtside pannile laiali laotamiseks või raputage panni õrnalt, et need ühtlaselt ghee sees küpseks. Enne potti lisamist purustage vürtsid veidi, et nende maitsed rohkem esile tuleks. Võite kasutada ka pliidiplaati. kiirkeedupott, et kõik vürtsid samal viisil praadida.

4
Kalla köömned ghee segule ja alanda kuumust keskmiselt madalale. Kõige parem on lisada 3 tl (6,3 g) köömneid, kui ghee on väga kuum, sest need hakkavad koheselt särisema ja vabastavad oma maitse. Pärast köömnete lisamist oodake mõni sekund, seejärel alandage kuumust keskmiselt madalale.

5
Lisa potti tšilli, sibul ja riis ning keera kuumus keskmiseks. Viiluta ja puhasta roheline tšilli ning lõika sibul väikesteks viiludeks. Lisa need mõlemad potti. Keera kuumus keskmiseks. Lisa nõrutatud riis. Prae riisi 2 minutit, kuni sibulad muutuvad kuldpruuniks. See lisab riisile rohkem maitset.Vürtsika maitse saamiseks kasutage punast tšillit. Tšilli ja sibula võite ka välja jätta, kui te ei soovi, et see oleks liiga vürtsikas või teile ei meeldi sibula maitse. kui kasutate kiirkeedupotti, röstige riis samal viisil.

6
Segage riisisegusse 3–1–2 tassi (830 ml) vett ja näpuotsaga soola. Sega puulusikaga korralikult läbi, et maitseainesegu ühtlaselt riisi sisse murda. Maitse vett. See peaks olema kergelt soolane. Vajadusel lisa veel näpuotsaga soola.

7
Lase segul keema tõusta, seejärel alanda kuumust ja kata pott. Keera kuumus kõrgeks, et vesi keema läheks. Kui see hakkab keema, vähendage kuumust uuesti keskmisele tasemele. Katke pott kaanega. Kui valmistate riisi pliidiplaadil kiirkeedul, pange pliidile lihtsalt kaas ja keetke kõrgel kuumusel 1 vile. Ärge segage riisi küpsemise ajal, kuna see purustab terad. .

8
Keeda riisi keskmisel kuumusel, kuni vesi on imendunud. Lase riisil umbes 10 minutit küpseda. Kogu vesi peaks imenduma, kuid riis peaks olema siiski veidi niiske. Eemaldage kaas ja segage segu puulusikaga. Seejärel lülitage kuumus välja.

9
Laske riisil 5-10 minutit seista, seejärel ajage see kohevaks ja lisage hakitud koriander. Kata jeera riis kaanega ja lase 5-10 minutit seista. Seejärel segage seda õrnalt kahvliga ja puistake peale 2 supilusikatäit (5 g) hakitud koriandrit. Serveeri riisi lisandina India karriga või naudi seda eraldi.

10
Peske ja leotage 2 tassi (400 g) basmati riisi. Loputage riis sõelas või kurnis jaheda vee all. Pane riis kaussi ja vala peale sooja vett, kuni kogu riis on täielikult vee all.

11
Nõruta riis ja lisa see riisikeetjasse koos 3–1–2 °C (830 ml) värske veega. Nõruta riis kurnaga kraanikausi kohal. Visake leotusvesi ära. Lisage nõrutatud riis riisikeetjasse ja valage peale 3–1–2 tassi (830 ml) külma vett. Pidage meeles, et riis paisub keetmisel. 2 tassi (400 g) jasmiiniriisi võib paisuda kuni 6 tassi (1200 g) keedetud riisiks, seega veenduge, et riisikeetjas oleks selle paisumise jaoks piisavalt ruumi. Kui teie riisikeetja on liiga väike, kohandage retsepti vastavalt. Vajadusel võid jeera riisi valmistada ka mitme partiina.

12
Sulata 2 spl (30 g) gheed potis keskmisel-kõrgel kuumusel. Pange oma riisikeet kõrvale ja küpsetage ghee potis keskmisel-kõrgel kuumusel. Laske sellel umbes 1 minut küpseda, kuni see sulab. Ghee võid asendada ka või või taimeõliga.

13
Prae ghees nelki, kaneeli, loorberilehte ja kardemoni. Lisage potti 1 loorberileht, 4 rohelist kardemoni, 4 nelki ja 2-tolline (5 cm) kaneelipulk. Kasutage spaatlit või puulusikat, et vürtsid pannile laiali ajada. Võid ka panni õrnalt raputada, et vürtsid kataks ühtlaselt ghee sisse, et need ära ei kõrbeks. Laske neil 1-2 minutit küpseda.

14
Vala potti 3 tl (6,3 g) köömneid ja alanda kuumust. Lisage köömneid, kui ghee on väga kuum, nii et need särisevad ja vabastavad oma maitse. Mõni sekund pärast köömnete lisamist alandage kuumust keskmiselt madalale. Küpseta segus köömneid umbes 1 minut.

15
Lisa ghee segu riisikeetjasse ja keeda riis. Sulgege riisikeetja kaas, ühendage see vooluvõrku ja vajutage selle sisselülitamiseks lülitit. Lase riisil keeda. Kui riis on keetmise lõpetanud, kuulete klõpsatust ja see lülitub automaatselt välja. Mõned riisikeetjad hoiavad riisi soojas, kuni selle vooluvõrgust lahti ühendate.

16
Laske riisil 10–15 minutit seista, seejärel avage riisikeetja. Ühendage riisikeetja vooluvõrgust lahti. Laske sellel seista 10-15 minutit, kui kaas on veel suletud. Seejärel avage kaas. Kui lasete riisil enne kaane avamist puhata, muutub see kohevamaks ja vähem kleepuvaks.

17
Lisa riisile koriander, aja kohevaks ja serveeri. Pärast riisipliidi kaane avamist segage riisi kahvliga. Riisitükkide purustamine hoiab ära tükkide moodustumise ja vabastab kinni jäänud auru, et riis üle ei küpseks. Puista peale 2 supilusikatäit (5 g) hakitud koriandrit. Serveeri riisi kõrvale India karriga või naudi seda eraldi.

18
Keeda riis ja pane kõrvale. Basmati riisi valmistamiseks lase 3–1–2 tassi (830 ml) vett koos näputäie soolaga keema. Lisage 2 tassi (400 g) basmati riisi. Segage riisi õrnalt ja seejärel vähendage kuumust madalaks. Kata pott kaanega ja lase 10 minutit podiseda, kuni kogu vesi on riisi sisse imendunud. Laske sellel 5 minutit seista, seejärel ajage riis kahvliga segades õrnalt kohevaks. Kastmega töötades tõsta riis kõrvale. Võid riisi valmistada ka kiirkeetjas või riisikeetjas.

19
Kuumuta potis keskmisel-kõrgel kuumusel 1 spl (15 g) gheed. Lülitage pliit keskmisele kõrgele. Pane pott pliidile ja lisa ghee. Küpseta umbes 1-2 minutit, et ghee sulaks. Kui sul gheed pole, kasuta taimeõli või võid.

20
Prae köömneid ja vürtse ghee sees madalal kuumusel 1-2 minutit. Valage kuumale gheele 3 tl (6,3 g) köömneid. Mõne sekundi pärast vähendage kuumust madalaks. Seejärel lisage 1 loorberileht, 4 rohelist kardemoni, 4 nelki ja 2-tolline (5 cm) kaneelipulk. Prae segu umbes 1-2 minutit.

21
Lisage 1 spl (15 g) gheed ja 2 spl (5 g) hakitud koriandrit. Lülitage pliit välja ja eemaldage pott tulelt. Lisa segule ghee. Haki koriander peeneks ja puista peale. Sega ained omavahel puulusikaga.

22
Lisa potti riis ja sega õrnalt läbi. Enne köömnekastmega segamist veenduge, et teie riis on täielikult jahtunud. Sega riis potis puulusikaga õrnalt läbi, et see oleks ühtlaselt kaetud. Serveeri riisi lisandina India karriga.