Kuidas valmistada praad enne küpsetamist

Hea steigi küpsetamine või grillimine on peakoka või kodukoka repertuaari üks põhialuseid. Peaaegu kõigil juhtudel hinnatakse steiki kvaliteeti lõike kvaliteedi järgi. Mida parem on lihalõik, seda vähem maitseaineid tuleks kasutada, sest need võivad varjata veiseliha loomulikku maitset. Siiski on mõned asjad, mida saate ettevalmistusprotsessis teha, et pakkuda parimat võimalikku praed. See artikkel räägib teile, kuidas praad enne küpsetamist valmistada.

1
Sulata praad, kui seda on sügavkülmas hoitud. See tuleks panna taldrikule külmikusse üleöö. Katke taldrik kilega, et vältida ristsaastumist teiste toiduainetega. Ärge sööge üles sulatatud ja sügavkülma tagasi pandud praadi, kuna liha kvaliteet on küsimärgi all.

2
Valige praad, mille paksus on vähemalt 1 tolli (2,54 cm). Väiksemaid lihalõike saab kasutada muude roogade jaoks. Keskmise või keskmise haruldase küpsuse saavutamiseks peab see olema üsna paks lihalõik.

3
Võtke praad külmkapist välja umbes 20 minutit enne, kui hakkate seda valmistama. See laseb sellel soojeneda toatemperatuurini ja saate kergemini hinnata steiki küpsust.

4
Lõika ära kõik luud või rasv, kui soovite. Mõned inimesed eelistavad, et luu või rasv jääks maitse lisamiseks terveks.

5
Määri praad õhukese kihiga oliiviõliga.

6
Maitsesta praad soola ja rikkaliku kihi värske musta pipraga umbes 15 minutit enne selle küpsetamist. See võimaldab soolal imenduda. Seda saab teha ka siis, kui praad on toatemperatuuril. Kui te ei maitsesta väljast enne küpsetamist korralikult, jõuab suurem osa soolast grillile.

7
Otsustage liha küpsetusaeg, enne kui asetate selle grillile või pannile. Viilutatud mignoni, ribade ja t-bone pihvede küpsetusaeg on sageli lühem, kuna need on tavaliselt väiksemad või õhukesteks viiludeks. Need võivad olla sitked, kui neid ü