Kuidas valmistada piisonipraad

Piisonipihvid on suurepärane alternatiiv veiselihapraadidele. Need maitsvad jaotustükid on lahjad ja valmivad kiiremini, seega kohandage oma küpsetusaegu. Suitsumaitse saamiseks viska kergelt marineeritud piisonipihvid grillile. Kiirete pihvide jaoks praadige need pannil kiires äädika- ja veinikastmes. Enne ahjus viimistlemist võite piisonipihvid ka pannil praadida. Katke piisonipihvid maitsva ürdivõiga.

1
Maitsesta praed küüslauguõliga. Sega kokku 2 hakitud küüslauguküünt ja 1 1/2 teelusikatäit (7,5 ml) ekstra neitsioliiviõli. Pintselda küüslauguõliga 2 12-untsi (340 g) piisoniriba või ribeye pihvi. Laske praadidel grilli valmistamise ajal toatemperatuuril seista. Praed peaksid olema umbes 1,25 tolli (3,2 cm) paksud. Kui praed on paksemad, peate võib-olla grillimisajale 2–4 minutit lisama. Kui praed on õhemad, lühendage grillimisaega 1–2 minuti võrra.

2
Kuumuta grill keskmisel-kõrgel kuumusel. Lülitage gaasigrill sisse keskmiselt kõrgeks või soojendage korsten täis söebrikette. Kallake kuumad söed grillresti keskele.

3
Maitsesta praed ja laota need grillile. Puista praad vastavalt oma maitsele soola ja pipraga. Aseta need kuumale grillile otse süte kohale ja kata grill.

4
Grilli piisoniprae 4–5 minutit. Küpsetage praade 4 minutit, kui soovite haruldasi praade, või 5 minutit keskmiselt haruldasi praade. Kui praed on ümberpööramiseks valmis, tuleb nende põhi pruunistada. Vältige praadide küpsetamist kauem kui 4–5 minutit, vastasel juhul muutuvad praed sitkeks ja nätskeks.

5
Pöörake ja grillige praade veel 4–5 minutit. Eemaldage grillikaas ja keerake pihvid ümber tangide või spaatliga. Katke grill ja küpsetage steike 4–5 minutit haruldaste kuni keskmise haruldaste praedide jaoks.

6
Eemaldage ja jätke praed 5 minutiks seisma. Tõsta grillitud pihvid lõikelauale või serveerimistaldrikutele. Kata need lõdvalt alumiiniumfooliumiga ja lase 5 minutit puhata.

7
Serveeri grillitud piisonipihvid. Serveeri kuumad praed oma lemmikgrillitud köögiviljade, rullide või rohelise salatiga. Kaaluge praadide katmist oma lemmikpihvikastmega. Säilitage allesjäänud grillpihvid õhukindlas anumas külmkapis 3–4 päeva.

8
Kuumuta pann keskmisel kuumusel ja maitsesta piisonipihvid. Asetage malmist pann pliidile ja keerake põleti keskmisele kõrgele. Võtke välja 2 piisonifilee mignoni pihvi, mille paksus on 1 tolli (2,5 cm) kuni 5,1 cm (2 tolli). Puista mõlemalt poolt soola ja pipraga vastavalt oma maitsele.

9
Prae praed 1 minut. Asetage maitsestatud praed kuumale pannile ja küpseta neid 1 minut ilma neid liigutamata. Need peaksid alt kiiresti pruunistuma.

10
Pöörake ja praege praed veel 1 minut. Kasutage piisonipihvide ümberpööramiseks tange või spaatlit. Küpsetage neid teiselt poolt, nii et need pruuniksid põhja. Vältige nende liigutamist kõrbemise ajal.

11
Alandage kuumust keskmisele madalale ja lisage äädikas ja vein. Valage praadidega pannile 1/4 tassi (60 ml) palsamiäädikat ja 1/4 tassi (60 ml) kuiva punast veini. Keera kuumus keskmisele madalale. Vedelik hakkab kiiresti mullitama, kui valad selle pannile.

12
Kata ja prae praed 4–6 minutit pannil. Kata pannile kaas ja küpseta praade 4 minutit, kui soovid haruldasi praade. Keskmiselt haruldaste steikide puhul küpseta neid kuni 6 minutit. Kuna piison valmib kiiremini ja on veiselihast lahjem, vältige selle küpsetamist, kuni see on keskmise või hästi küpsenud.

13
Pöörake ja küpsetage praed veel 4–6 minutit. Eemaldage kaas ja keerake pihvid ümber tangide või spaatliga. Pange kaas tagasi ja küpsetage neid veel 4–6 minutit, olenevalt sellest, kui hästi steike soovite.

14
Laske praed 5 minutit puhata. Lülitage põleti välja ja tõstke praed serveerimistaldrikutele või lõikelauale. Kata praed lõdvalt alumiiniumfooliumiga ja jäta 5 minutiks seisma.

15
Serveeri piisonifilee mignoni praed. Soovi korral viiluta praed või serveeri tervena taldrikutel. Tõsta lusikaga kaste pannilt praadide peale. Kaaluge praade serveerimist krõbedate kartulite, aurutatud köögiviljade või rullidega. Hoidke piisonipihvijäägid õhukindlas anumas 3–4 päeva külmkapis.

16
Sega või ürdimaitseainetega. Pane 6 supilusikatäit (84 g) pehmet võid kaussi ja lisa 1 hakitud küüslauguküüs koos 1 tl (1 g) hakitud värske estragoni, 1 tl (1 g) hakitud värske tüümiani, 1 tl (1 g) hakitud värske petersell ning maitse järgi soola ja pipart. Segage võid lusika või spaatliga maitseainetega, kuni need on segunenud. Kata kauss kilega ja pane külmkappi.Hoidke ürdivõid piisonipihvide valmistamise ajal jahedas. Võid võid ette valmistada ja külmikusse hoida kuni 1 nädal.

17
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C) ja kombineeri steikimaitseained. Mõõda väikesesse kaussi vastavalt oma maitsele 2 tl (10 g) peent meresoola, 1–2 tl (2 g) sidrunhapet ja jahvatatud pipart. Segage maitseained. Sidrunhape muudab praed pehmeks ilma vedelikku lisamata. Kui teil ei ole sidrunhapet, võite pärast küpsetamist pritsida veidi sidrunimahla praadidele. Pidage meeles, et need ei pruugi olla nii õrnad.

18
Puista maitseainega 4 piisonipihvi. Võtke välja 4 8 untsi (226 g) piisoni sisefileed, mis on 1,5 tolli (3,8 cm) paksud. Maitsesta iga steiki mõlemad pooled maitseainetega ja tõsta panni kuumutamise ajaks kõrvale.

19
Prae piisoniprae kõrgel kuumusel 2 minutit. Valage malmpannile 2 supilusikatäit (30 ml) rapsiõli ja keerake põleti kõrgele. Kui õli särab ja on kuum, asetage piisonipihvid pannile. Küpseta praade 2 minutit ilma neid keeramata. Need peaksid põhjas pruunistuma.

20
Pöörake ja praege praed veel 2 minutit. Praadide ümberpööramiseks kasutage tange või spaatlit. Küpseta neid teiselt poolt, et need pruunistuksid. Lülitage põleti välja. Kui soovite keskmiselt haruldasi praade, küpseta neid veel 1 minut. Vältige praade pikemat küpsetamist, muidu võivad need muutuda sitkeks või nätskeks.

21
Küpseta praade ahjus 6–8 minutit. Kandke ahjukinda, et viia malmpann koos praadidega eelsoojendatud ahju. Kui soovite, et praed oleksid haruldased, küpseta neid 6 minutit. Keskmiselt haruldaste steikide puhul küpseta neid 8 minutit. Vältige piisoni küpsetamist kauem kui 8 minutit, sest see võib kergesti kuivada ja muutuda sitkeks.

22
Enne serveerimist laske praad 5 minutit puhata. Eemaldage pann ahjust ja katke praed lõdvalt alumiiniumfooliumiga. Lase praadidel 5 minutit puhata, enne kui tõstad need serveerimistaldrikutele. Valage iga steiki peale lusikatäis jahutatud ürdivõid ja serveerige neid röstitud köögiviljade, rullide või kartulipudruga. Säilitage järelejäänud piisonipihvid õhukindlas anumas külmkapis 3–4 päeva.