Kuidas valmistada pannil kanapotti pirukat

Kanapotipirukad on maitsev suupiste või eine. Paljude inimeste jaoks parandab pannil kanakooki küpsetamine ainult roa maitset ja tekstuuri. Tavalise potipiruka ja pannil valmistatud piruka peamine erinevus seisneb küpsetusviisis ja selles, et küpsetis läheb täidise ja panni peale, mitte täidise ümber ja alla. Varude kokku kogudes, pirukat valmistades ja küpsetades saate kiiresti valmistada kanapotti pannil valmistatud piruka.

1
Võtke oma pann. Teie pannivalik on pannil kanapotipiruka valmistamisel äärmiselt oluline. Ärge kasutage liiga väikest või liiga suurt panni. Alustage keskelt ja kasutage suuremaid või väiksemaid panne pärast piruka täiustamist.Kasutage 8-tollist panni.Pann võib olla malmist, roostevabast terasest või mittenakkuvast.Veenduge, et pann on rooste- ega mustusevaba.

2
Koguge vürtsid ja puljong. Vürtsid ja puljong on teie potipiruka kriitilised elemendid, kuna need lisavad sellele maitset ja niiskust. Ilma õigete vürtside ja puljongita ei maitse teie potipirukas õige. Võite kasutada köögivilja- või kanapuljongit. Kui kasutate madala naatriumisisaldusega puljongit, peate hiljem lisama rohkem soola. Kaaluge küüslauku, salvei, tüümiani, pipart ja peterselli. Vürtsid võivad olla värsked või kuivatatud – mida iganes eelistate.

3
Osta köögivilju. Kana kõrval on teie potipiruka põhiaineks köögiviljad. Ilma mitmesuguste köögiviljadeta ei pruugi teie potipirukas maitset tunda ja olla igav. Seetõttu lisage kindlasti vähemalt mõned olulised köögiviljad. Mõelge: sibul (1 väike) porgand (2 keskmist).Suvikõrvits (1 või 2 väikest).Sellerit (2 või 3 vart).Roheline paprika (1 keskmine).

4
Leia oma kana. Teie kana on kanapotipiruka jaoks üks tähtsamaid esemeid. Mida parem kana, seda maitsvam ja parem on teie pirukas. Lisage kindlasti: rinnaliha. Kasutage julgelt valget või tumedat liha. Pool naela kuni nael, olenevalt sellest, kui palju kana soovite. Ostke see veerandtollisteks kuni pooletollisteks kuubikuteks lõigatud.

5
Osta kondiitrilehti. Viimane asi, mida vajate oma potipiruka jaoks, on taignaleht või mõni muu eelvalmistatud tainas, mida panna köögiviljadele, kanale ja puljongile. Veenduge, et ostate täiendavat tainamaterjali juhuks, kui see otsa saab. Proovige kasutada 2 8-untsist kondiitrirulli. Katsetage julgelt erinevat tüüpi saiakattega. Kui eelistate maitsestatud või maitsestatud katet, proovige seda. Kui soovid kergelt magusat katet, kasuta seda.

6
Lõika oma koostisained. Potipiruka ettevalmistamise esimene samm on koostisosade lõikamine soovitud suurusele. Lõppkokkuvõttes tuleks koostisosad lõigata nii, et need valmiksid kergesti ja neid oleks lihtne süüa. Lõika köögiviljad ja kana veerand- või pooletollisteks ruutudeks. Lõika sibul ja küüslauk, kui kasutate neid, väikesteks tükkideks. Eraldage need kindlasti oma koostisained erinevatesse kaussidesse.

7
Asetage oma pann pliidiplaadile. Potipiruka küpsetamise esimene samm on pannil olevate koostisosade keetmine pliidiplaadil. Seda tehes saate oma koostisosi toiduvalmistamise ajal omavahel kombineerida. See lühendab aega, mille jooksul teie potipirukas peab ahjus olema, tagades, et teie koorik ei kõrbeks. Põleti peaks olema keskmisel kõrgel. Valage pannile supilusikatäis õli. Kasutage julgelt oliiviõli või taimeõli.

8
Pange oma köögiviljad sisse pärast seda, kui õli on kuumenenud. Köögivilju pannes tahate kindlasti panna need sisse teadlikult ja õigeaegselt, millised esimesena panite. Veenduge, et: kõigepealt pange sibul ja roheline paprika. Enne millegi muu lisamist laske neil minut või kaks küpseda. Järgmisena asetage porgandid ja seller. Pange ülejäänud köögiviljad sisse. Enne millegi muu lisamist oodake 2–4 minutit.

9
Lisa vürtsid. Kanapotipirukale saate lisada erinevaid vürtse ja maitseaineid vastavalt oma isiklikule maitsele. Katsetage ja kohandage oma äranägemise järgi. Kasutage vürtse kindlasti õiges vahekorras. Kuigi võite küüslauguga olla vabameelne, vältige rohkem kui 3 või 4 küünt. Mõelge supilusikatäie või kahe salvei peale. Lisage võib-olla pool supilusikatäit või täis supilusikatäit tüümiani. teelusikatäis pipart. Mõelge rohkem, kui teile meeldib oma pirukas piprane. Lisage oma maitse järgi peterselli. Laske köögiviljadel kaks minutit küpseda, enne kui jätkate.

10
Vala sisse puljong. Pärast köögiviljade ja vürtside lisamist on aeg puljong sisse valada. Puljong lisab teie potipirukale niiskust ja maitset, nii et lisage kindlasti oma piruka jaoks sobiv kogus. Valage sisse pool tassi puljongit. aega.Maitske ja seejärel lisage sobiv kogus soola.Kuutage keemiseni ja seejärel alandage kuumust keemiseni.Lisa kana pärast kuumuse vähendamist.Oodake 8–10 minutit, enne kui jätkate.

11
Asetage tainas pannile ja täidisele. Potipiruka valmistamise viimane samm on võtta kondiitrimaterjal ja asetada see täielikult pannile. Olge seda tehes ettevaatlik, sest kondiitripealne on pannikanapirukale iseloomulik. Taignamaterjal katab täidise ja läheb üle panni servade. Lõika noaga koorikusse 4–6 pilu, nii et et pirukas suudab soojust välja lasta.

12
Kuumuta oma ahi. Eelsoojendamine on oluline, kuna soovite tagada, et pirukas küpseks korralikult ja ühtlaselt. Kaaluge ahju eelsoojendamiseks, kui lõpetate potipiruka ettevalmistusi, näiteks enne, kui paned kondiitripealse potipirukale. Seadke ahi sisse 375 kraadi.

13
Asetage oma potipirukas ahju. Pärast eelkuumutamist peate oma potipiruka ettevaatlikult ahju asetama. Ärge nihutage kondiitripealset ahju pannes. Asetage pann ahju keskmisele riiulile. Soovite veenduda, et see ei asuks liiga lähedal ei alumisele ega ülemisele kütteelemendile. Teie potipirukas peaks olema ahjus 15–20 minutit. Seadke taimer 20 minutiks.

14
Eemaldage oma potipirukas. Lõpuks saate oma piruka ahjust välja võtta. Siiski peate veenduma, et teie pirukas on küpsenud korralikult, õige aja jooksul ja õigel temperatuuril.Veenduge, et temperatuur on endiselt 375 kraadi. Eemaldage pirukas, kui kondiitripealne on kuldpruun. Laske oma pirukas pärast ahjust väljavõtmist umbes 10–15 minutit maha istuma ja jahtuma.

15
Serveeri oma potipirukas. Potipiruka serveerimine on samuti suhteliselt keeruline ettevõtmine, kuna puudub alumine koorik, mis pirukat koos hoiaks. Selle tulemusena peate ainulaadse söögikogemuse pakkumiseks tegema veidi lisatööd.Lõika koor leivanoaga.Kasutage koore eemaldamiseks pirukaserverit ja asetage see väikesele taldrikule.Võtke suur serveerimislusikas pirukatäidise väljavõtmiseks ja suurele serveerimistaldrikule asetamiseks.Paigutage pirukakoor väikeselt taldrikult pirukatäidise peale. Kaaluge oma potipiruka serveerimist puuviljasalati, bataadi või roheliste köögiviljade (nt rooskapsaga) brokkoli või rohelised oad. Mõelge oma piruka kaunistamisele värske peterselli või rosmariiniga.

16
Valmis.