Kuidas pirukat viilutada

Olete just teinud fantastilise ja maitsva piruka. See lõhnab suurepäraselt ja te ei jõua ära oodata, et saaksite seda oma sõpradega sisse ajada! Siiski peate selle õigel viisil viilutama, et veenduda, et tükid on võrdsed ja et pirukas näeks kogu lõikamisprotsessi jooksul suurepärane välja. Järgige teksti ja teie pirukas on hetkega täiuslikult viilutatud!

1
Ostke tugev metallist pirukaserver. Peate suutma teha koogi sisse puhta ja sirge sisselõigete kogu kooriku ulatuses. Plastist serverid kipuvad olema õhukesemad, nii et ostke metallist server, mis tundub kena ja vastupidav. Samuti peab server olema vähemalt 2 tolli (5,1 cm) võrra nihkes. Nihke suurus on sügavus, milleni serveri lame osa käepidemest allapoole vajub. See võimaldab teil tegelikult pirukakooriku alla pääseda. Otsige serverit, mille ühel küljel on sakiline serv, kuna see võib mõnikord aidata kooriku lõikamisel.

2
Lase pirukal jahtuda, kui tegemist on kuuma pirukaga. Pirukas ei pea täielikult toatemperatuurile jahtuma, kuid selle jätmine umbes 15 minutiks on hea algus. Kui tegemist on külma pirukaga, tuleb pirukas enne viilutamist täielikult maha jahutada; vastasel juhul võib see hakata lagunema või sulama. Aurava kuuma piruka lõikamine on tegelikult uskumatult keeruline, kuna täidis on palju vedelam, kui see on väga kuum. Kui lasete pirukal veidi jahtuda, laseb täidis tarduda ja pakseneda, mis tähendab, et tükk säilitab lõikamisel oma vormi. 20-30 minutit on üldiselt hea aeg piruka jahtumiseks.

3
Tee keskele sisselõige ja tõmba nuga piruka servani. Veenduge, et kui surute noa või serveeri läbi piruka alla, lõikaksite ka põhja kooriku lõpuni läbi. Lõigake julgelt paar korda edasi-tagasi viiludeks, et koor täielikult läbi saada. Lõikamine peab algama keskelt ja minema ühe servani, mitte alustama ühest servast ja minema kuni teise küljeni. sa oled pirukas server ei ole sakilise servaga, kasutage sakilist nuga.

4
Ühe pisikese tüki saamiseks tehke teine ​​väljalõige servani. Siin kehtivad samad reeglid, kindlasti lõigake põhjas olev koor täielikult läbi; vastasel juhul jääb tükk ülejäänud piruka külge kinni. Kõige välimises servas peaks tükk olema alla 1 tolli (2,5 × cm) laiune, et minimeerida “ohverdatava” piruka kogust. Selle teise lõike eesmärk on luua väga väike tükk, mis toimib omamoodi “ohverdava” tükina. Esimene tükk, mis pirukast välja tuleb, pole peaaegu kunagi ilus, nii et see tehnika minimeerib selle ühe tüki mõju ja võimaldab teil keskenduda teistele tükkidele.

5
Võtke see väike viil välja. Kuna see viil on nii väike, peate võib-olla kasutama kahvlit või mõnda muud köögiriista, kui teie pirukaserver ei sobi. Tõesti veenduge, et kobiksite kooriku alla, et see kõik kätte saada. See tükk võib olla suurepärane valik väikesele lapsele, kes ei hooli sellest, et tükk pole nii ilus ja et see on ka väga väike. See on ka suurepärane aeg pirukat maitsta ja kontrollida, kuidas see on küpsenud.

6
Enne esimese viilu eemaldamist proovige teha kolmas sisselõige. Tehke seda pärast seda, kui olete väga väikese lõigu jaoks teinud kaks esimest lõiget. See kolmas lõige moodustab esimese serveeritava tüki, nii et muutke see tavalise suurusega. Seda tehakse selleks, et esimene viilutatud tükk tuleks veelgi kergemini välja ja aitab säilitada piruka struktuurilist terviklikkust. Libistage oma pirukaserver plaanitava tüki alla serveerimisel ja tõstke see eemaldamiseks otse üles ja välja.

7
Lõika ülejäänud pirukas nii, nagu sulle meeldib. Nüüd võid pirukas ringi käia ja teha meelepärases suuruses viile. Kasutage kindlasti oma pirukaserverit, et teil oleks lihtsam viilu tasakaalustada. Kui soovite teha ühtlase suurusega viile, viilutage koogi keskosa alla ja seejärel jätkake piruka viilutamist pooleks, kuni teil on soovitud arv viile. Kuna pirukas on veidi avatud, on teil nüüd lihtsam koore alla pääseda, et viil välja võtta ja ühes tükis hoida.

8
Enne viilutamist oodake, kuni pirukas on jahtunud. Kui lasete pirukal umbes 15 minutit seista, peaks see andma piisavalt aega jahtuda ning lasta täidisel veidi pakseneda ja taheneda. Kui teie pirukas on pirukas, mida serveeritakse jahutatult, siis veenduge, et täidis oleks täielikult jahutatud, enne kui proovite pirukat tassist eemaldada. Selleks kulub külmikus vähemalt tund.Selle meetodi jaoks tuleb pirukas tassist eemaldada. Enne seda tuleb pirukas pärast ahjust väljavõtmist maha jahutada, et see vormist välja võttes laiali ei laguneks.

9
Lõdvendage pirukas ja eemaldage see vormist. Kuidas seda teha, sõltub roogast, mida piruka jaoks kasutasite. Paljudel piruka-/tortiroogadel on põhi, mida saab üles lükata, mis teeb piruka eemaldamise väga lihtsaks. Kui teil on klaasnõu, libistage piruka viilutaja ümber serva, et pirukas lahti saada, seejärel kallutage tassi ettevaatlikult ja libistage pirukas vormist välja. Kui kasutasite ühekordset alumiiniumnõu, kasutage sama tehnikat kui klaasnõu piruka eemaldamiseks.

10
Lõika sakilise noaga keskelt servani. Lõika kindlasti põhjas olev koor täielikult läbi; vastasel juhul ei tule viil välja, kui proovite seda välja tuua. Kasutage oma pirukatükeldajat või, kui teil seda pole, siis nuga. Nüüd, kui pirukas on vormist väljas, saate viilutamise alustamiseks väga lihtsalt teha lõike keskelt servani.

11
Tehke teine ​​lõige, et moodustada üks täisviil. See protsess on põhimõtteliselt sama, mis esimene lõikamine. Lõika kindlasti põhjas olev koorik lõpuni läbi. Tehke viil siin nii suureks, kui soovite, sest erinevalt esimesest meetodist näeb see esimene viil täiuslik välja!

12
Libistage oma pirukaserver viilu alla ja tõstke viil välja. Kui viilu välja tõstad, alusta selle tõstmisel aeglaselt, et olla kindel, et tükk tuleb piruka küljest puhtalt eemale. Toetage seda kindlasti sõrme või käega, kui tõstate selle ära, et see maha ei kukuks. Kui olete viilu eemaldanud, võite selle taldrikule panna ja see on söömiseks valmis!Kuna teie pirukas on küpsetatud või jahutatud anumast väljas, saate serveri hõlpsalt koore alla panna.Veenduge, et kasutate selle osa jaoks tugevat metallist pirukaserverit.

13
Jätkake viilutamist mis tahes suuruses! Nüüd, kui teie pirukas on konteinerist väljas ja esimese viiluga avatud, võite jätkata viilude tegemist mis tahes suuruses, mis teile meeldib!