Kuidas valmistada päevalilleõliga Lay’s Chips

Lay’s kartulikrõpse on kodus üllatavalt lihtne valmistada. Kõige raskem on lõigata need piisavalt õhukeseks, kuigi iga tavaline köögimandoliin saab sellega hõlpsalt hakkama. Pärast seda on vaja ainult päevalilleõli, soojusallikat ja näputäis soola.

1
Puhastage ja koorige oma kartul. Kasutage tugevat harja või käsna, et eemaldada voolava vee all mustus, seejärel koorige nahk maha. Pane tähele, et võid jätta ka veidi koort, et maitset veidi muuta, kuna enamikul Lay’s krõpsudel on siiski natuke nahka jäänud. See on sinu valik.

2
Viiluta oma laastud mandoliini või terava noaga võimalikult õhukeseks. Kõige õhemale seadistusele seatud mandoliinid on alati parim valik, sest saad täiesti ühtlased õhukesed laastud. Kuid aeglaselt ja ettevaatlikult töötades võite kasutada nuga. Mida õhem, seda parem.

3
Asetage viilutatud kartulid 30 minutiks soolaga maitsestatud külma vette kaussi. Soolane vesi tõmbab niiskuse välja, mis võimaldab kartulitel küpsetamisel suurepäraselt krõbedaks minna.

4
30 minuti pärast kuivatage laastud paberrätikutega. Tõsta viilutatud kartulid veest välja ja laota paberrätikutele kuivama. Patsutage ülaosasid rohkemate paberrätikutega, et need täielikult kuivada.

5
Kuumuta pannil keskmisel kuumusel 2 tolli päevalilleõli. Teie eesmärk on saavutada temperatuur ligikaudu 350 F/175 C-ni, mida saate teha fritüüri või kommide termomeetriga. Kui teil seda pole, leiate siiski hõlpsasti õige temperatuuri: tilgutage kuuma õli sisse 1-tolline (2,5 cm) leivakuubik. Kui see pruunistub umbes 75 sekundiga, on teie õli temperatuur ideaalne. Tilgutage popkorni tuum õlisse, kui see kuumeneb. Kui see hüppab, olete valmis praadima.

6
Küpseta kartuleid 2–3 minutit õlis, segades regulaarselt, et vältida kleepumist. Võimalik, et peate tegema 2–3 portsjonit, et vältida nende kleepumist või panni tunglemist. Soovite neid küpsetada seni, kuni nad hakkavad pruunistuma – pärast eemaldamist küpsevad need veidi kauem, nii et võtke need välja vahetult enne, kui need on täiuslikud. Kasutage laastude eemaldamiseks võrgukulbikat või pilussikat, kuid säilitage õli pannil.

7
Kuivatage laastud paberrätikuga vooderdatud ahjuplaadil ja maitsestage kohe soolaga. Puhastage õrnalt paberrätikutega, et eemaldada liigne õli, seejärel raputage parima maitse saavutamiseks kohe kuumalt soolaga. Laske neil teiste partiide lõpetamise ajal jahtuda ja naudi!

8
Puhastage kartulid harja ja külma veega ning seejärel koorige. Saate koorida nii palju või nii vähe kui soovite. Lay’s väidab, et nad teevad ainult “õrna koorimise”, mis jätab mõnele servale natuke nahka.

9
Viilutage kartulid umbes 3 mm paksusteks viiludeks. Kui teil on mandoliin, on seda palju lihtsam teha. Seadke mandoliin keskmise paksusega ja viilutage. Kui kasutate nuga, viilutage nii õhukeseks kui saate seda teha ilma ennast ohtu seadmata. Püüdke saavutada korrapärasus üle oma õhukese – kui need on ligikaudu sama paksusega, küpsevad need kõik sama kiirusega. Küpsetatud krõpsud peavad olema veidi paksemad kui nende praetud krõpsud, nii et te ei vaja minna nii kõhnaks kui võimalik.

10
Keeda laastud 3-5 minutit, kuni need on pehmed. See samm on vajalik tärkliste eelküpsetamiseks, mis võimaldab hiljem krõpse küpsetada ja need mõnusalt krõbedaks saada. Võimalusel kasutage kartulite keetmiseks metallist sõela või sõela, mille saate pärast keetmist ettevaatlikult tangidega välja tõsta, lastes kogu vee ära voolata.

11
Eelsoojenda ahi temperatuurini 450F/230C. Tahad mõnusalt kõrget küpsetustemperatuuri, et servad tõeliselt krõbedaks muutuksid. See on põhjus, miks teie eelkeetke – kartulid on ahju minnes juba küpsed, võimaldades kõrgel kuumusel need lihtsalt krõbedaks muuta.

12
Kombineeri keedetud laastud päevalilleõli ja soolaga, kasutades katmiseks täpselt nii palju. Lisage õli aeglaselt, kogu aeg segades, nii et kuluksite ainult nii palju, et kõik kartulid saaks õhukese katte. Lisage ohtralt soola.

13
Laota viilud küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Ärge asetage laastud kihiti – need ei tohiks küpsemise ajal üksteist puudutada. Pärgamendipaber hoiab ära kleepumise, mis võib põhjustada laastude hiljem eemaldamisel rebenemist.

14
Küpseta 10-15 minutit, kuni kuldpruun. Saate neid ühe korra (umbes 7 minuti pärast) ümber pöörata, et tagada nende võrdne küpsemine. See ei ole tingimata vajalik, kuigi see võib aidata vanemate ahjude puhul, mis võivad soojeneda mõnevõrra ebaühtlaselt.

15
Jahuta restil või värskel küpsetuspaberil ja maitsesta kohe. Lisage veidi rohkem soola ja nautige pärast jahutamist. Krõpsud vajavad söömiseks piisavalt jahtumiseks vaid mõne minuti.

16
Puhastage oma kartul liigsest mustusest. Kasutage tugevat harja, et koorida kartulikoor maha ja eemaldada mustus või mustus.

17
Koorige kartul ettevaatlikult. Kui vaatate Lay’si tähelepanelikult, näete, et neil on endiselt õhukese naha küljes. See tähendab, et soovite eemaldada nii palju nahka kui võimalik.

18
Viilutage kartulid mandoliini või terava noaga võimalikult õhukeseks. Mandoliini kasutamisel seadke see võimalikult õhukeseks ja raseerige kartulid ettevaatlikult paberõhukesteks viiludeks. Kui kasutate nuga, siis teadke, et see õhuke pole päris võimalik – peate neid veidi kauem küpsetama.

19
Segage kartulid, 1/4 tassi õli ja ohtralt soola suures kilekotis. Kasutage gallonisuurust taassuletavat kotti ja loksutage, kuni kõik kartulid on korralikult kaetud. Te ei pea laastu kuivatama nagu teisi meetodeid, kuna mikrolaineahjud kasutavad seda niiskust kartuli küpsetamiseks.

20
Laota kartulid küpsetuspaberile nii, et need ei puutuks kokku. Võtke see pärgamentpaber ja asetage see mikrolaineahju taldrikule. Soovi korral puista peale lisasoola või veidi musta pipart.

21
Küpseta 3-5 minutit, jälgides kogu aeg. Need laastud küpsevad kiiresti, seega olge valmis need pärast lõpetamist eemaldama. Lõplik aeg sõltub mikrolaineahju tugevusest, laastude arvust ja paigutusest mikrolaineahjus, seega olge valvsalt.

22
Eemaldage, kui laastud hakkavad pruunistuma. Kui need pole üldse pruunid, ei lähe nad krõbedaks. Kui need muutuvad liiga pruuniks, põlevad nad kiiresti. Hoidke neil silm peal ja eemaldage krõbedaks muutumise alguses – jahtudes küpsevad need veidi rohkem, seega minge veidi varajasele poolele.

23
Jahutage ja nautige, küpsetades vastavalt vajadusele rohkem partiisid. Kuna krõpsud ei tohi kattuda, ei saa neid korraga liiga palju küpsetada. Eemaldage esimene partii, asetage jahtuma ja käivitage uus partii.