Kuidas valmistada õhukese koorega pitsat

Õhukese koorega pitsa pole mitte ainult maitsev eine, vaid see valmib ka kiiresti, sest ei pea ootama, kuni tainas kerkib. Enne jahu ja soola lisamist segage taigna koostisosad pärmi ja vee segamisega. Seejärel alustage taigna sõtkumist, kuni see on kergelt vetruv. Enne pitsa 8–12-minutilist küpsetamist lisa pitsakaste, oma lemmiklisandid ja juust.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 450 °F (232 °C). Lülitage ahi sisse ja valige küpsetusaste. Asetage ahjurest ahju alumisse kolmandikku nii, et küpsetusplaat on peal. Küpsetusseade on pigem tavaline kuumusaste, mitte ventilaatoriga küpsetusaste. Selle sümboliks on 2 rida, millest üks on ruudu ülaosas ja teine ​​allosas.

2
Piserdage 1 tl (3,15 g) pärmi ¾ tassi (177 ml) leige veega. Valage vesi kaussi. Lisa kaussi pärm.

3
Lase pärmil ja veel 3-5 minutit seista. Jälgige pärmi ja vee segu. Oodake, kuni pärm on lahustunud ja segu muutub vahuks. Selle aja jooksul ei pea te segu segama.

4
Sega pärmisegusse 2 tassi (256 g) jahu ja ¾ tl (4,27 g) soola. Kasutage taigna kokkusegamiseks puulusikat või jäika spaatlit. Jätkake taigna segamist, kuni see tundub kare ja jahune.

5
Puista puhtale tööpinnale kergelt jahu. Puhastage pind kuuma seebiveega ja seejärel kuivatage. Puista pinnale jahu, et tekiks kerge kate.

6
Sõtku tainast tööpinnal 5-8 minutit. Koguge tainas pinnale hunnikusse ja lükake oma käte kannad taignasse. Jätkake seda liigutust, kui liigute ümber taigna ja voldi see pooleks, kui see muutub liiga õhukeseks. Peske kindlasti käed enne taigna puudutamist. Lõpetage taigna sõtkumine, kui see on kergelt vetruv. Kui leiate, et see tainas kleepub sõtkumisel liiga palju käte külge, lisa 1 spl (9 g) jahu korraga, kuni sellega on lihtsam töötada.

7
Kata tainas 10 minutiks puhta köögirätikuga. Vormi sõtkutud tainast kuhjake ja aseta selle peale köögirätik. Vajadusel viilutage ja valmistage pitsakatted selle aja jooksul ette. Teise võimalusena võite asetada taignale tagurpidi kausi.

8
Jaga tainas 2 võrdseks osaks. Jagage tainas kätega keskele. Veenduge, et osad näeksid välja ligikaudu ühesuurused.

9
Venitage tainas 25-30 cm (10–12 tolli) ringideks. Vajutage tainale oma käe kannaga ja lükake seda väljapoole, et luua ümmargune kuju. Püüdke saada 0,64 cm (0,64 cm) paksune tainas. Soovi korral kasutage käte asemel taignarulli. Kui tainas tõmbub venitades jätkuvalt tagasi, laske sellel mõnda aega puhata. veel 5 minutit. Töötle iga tainapoolega eraldi.

10
Aseta rullitud tainas eelsoojendatud ahjuplaadile. Eemaldage küpsetusplaat ahjust. Tõstke tainas ettevaatlikult aluse keskele. Töötage korraga vaid 1 taignatükiga.

11
Määri tainale 1 tl (4,95 ml) oliiviõli. Kasutage kondiitripintslit, et katta tainas kergelt oliiviõliga. Jaotage see ühtlaselt kogu ringi peale.

12
Kasutage nuga, et määrida taignale ¼ tassi (57,5 g) pitsakastet. Määri pitsakaste ühtlaselt taignale. Jätke serva ümber umbes 0,5 tolli (1,3 cm) pikkune ääris. Pitsakastme määrimiseks võite kasutada ka lusika tagakülge.

13
Puista peale 2 tassi soovitud lisandit ja 1 tass (125 g) juustu. Aseta lisandid ja juust kogu pitsale. Tõsta lisandid ja juust kas käte või lusikaga laiali.

14
Küpseta pitsat ahjus 8-12 minutit. Hoidke pitsal küpsemise ajal silm peal ja eemaldage see ahjust, kui juust on sulanud ja hakanud kergelt pruunistuma. Koorik on kuldpruun. Kasutage pitsa ahjust väljavõtmisel ahjukindaid, et kaitsta käsi kuumuse eest. Eemaldage pitsa aluselt spaatliga.

15
Küpseta taigna teine ​​pool pärast kastme, lisandite ja juustu lisamist. Korrake sama protsessi kastme ja lisanditega laiali määrides. Seejärel küpseta pitsat uuesti, kuni koorik on kuldpruun. Kui te ei soovi taigna teist poolt kohe kasutada, võib seda hoida õhukindlas anumas külmkapis kuni 5 päeva või sügavkülmas. kuni 1 kuu. Küpsemata pitsajääke saab hoida õhukindlas anumas või fooliumisse mähituna külmkapis kuni 3-4 päeva. Samuti võid pitsat hoida sügavkülmas õhukindlas anumas või sügavkülmakotis kuni 2 kuud.