Kuidas valmistada mahlaseid kanarindu

Kana rinnad on kurikuulsad selle poolest, et muutuvad toiduvalmistamise ajal ebameeldivalt kuivaks. Kana mahlasena hoidmiseks on ettevalmistamine võtmetähtsusega. Ärge eemaldage luid ega nahka, kuna need hoiavad liha küpsetamise ajal mahlasena. Purusta toored rinnad lihapehmendajaga, kuni iga tükk on võrdse paksusega. Kastke ettevalmistatud kana mõneks tunniks soolveesse või marinaadi, et tagada mahlane ja maitsev tulemus. Kui olete valmis rinnatükke küpsetama, tehke seda kiiresti kõrgel kuumusel. Kasutage temperatuuri jälgimiseks kiirloetavat termomeetrit ja eemaldage rinnad kuumusest, kui need jõuavad temperatuurini 160 ° F (71 ° C).

1
Võimalusel hoidke luud sees ja nahk peal. Rasv hoiab liha niiskena ja kanarindades on loomulikult väga vähe rasva. Luude ja naha eemaldamine vähendab rasvasisaldust veelgi, mille tulemuseks on sageli kuiv kana. Pärast kanarindade küpsetamist saate alati naha ja luud eemaldada, eriti kui te ei soovi rasvast nahka tarbida.

2
Kui vajad kotlette, lõika liha samasuurusteks tükkideks. Kui lõikate kanarinda sellise roa jaoks nagu fajitas, proovige lõigata tükid võimalikult ühtlaselt. Kui ostsite paki eelnevalt lõigatud kotlette, lõigake need nii, et need oleksid oma suurusega väga lähedased. Tükid ei pea olema identsed, vaid asetage võimalikult lähedale. Kui küpsetate erineva suurusega kanatükke, muutuvad väikesed tükid kuivaks ja liialdatud.

3
Kasutage lihapehmendajat, et tambida rinnad sama paksuseks. Kõigepealt lõigake iga rind pooleks, sest need on pärast peksmist päris suured. Pärast poolitamist katke üks tükk kilega, et vältida segadust. Pehmenda liha pehmendajaga, kuni tükk on ühtlase paksusega. Keskenduge kõige paksematele kohtadele ja suruge need alla, et need oleksid rinna kõige õhema piirkonnaga ühtlased. Kui olete rahul, liikuge järgmise tüki juurde ja korrake. Pekske kõik tükid kindlasti umbes sama õhukeseks, et need küpseksid ühtlaselt. Kui teil pole lihapehmendajat, improviseerige taignarulliga.

4
Segage sool ja vesi, et saada aluseline soolalahus. Soolamine on lihtne ja tõhus viis kana mahlasena hoidmiseks. Valige kauss, mis on piisavalt suur kõigi teie kanarindade jaoks. Lisage kaussi ¼ tassi (75 g) tavalist soola. Valage sisse 4 tassi (950 ml) vett. Segage soolvett, kuni sool lahustub. Proovige soolveele lisada peotäis värskeid ürte. Kui teil on vaja üldist vahekorda, et soolvees oleks palju liha, kasutage 1 supilusikatäis (14,8 ml) soola iga 1 soola kohta. tassi (240 ml) vett.

5
Kastke kana 30–60 minutiks soolvette. Lisage soolvee lahusele kõik oma rinnad. Veenduge, et need kõik oleksid täielikult vee all. Kata kauss kaanega ja pane 30–60 minutiks külmkappi. Eemaldage kauss, tühjendage soolvesi ja jätkake oma retsepti järgi. Sool ei muuda teie rindu liiga soolaseks, kuid maitse paraneb. Kui küpsetate palju kana, kaaluge liha keetmist 2–3 tundi. .

6
Rikkalikuma maitse saamiseks leotage kana 6–8 tundi marinaadis. Marinaadid lisavad maitset ja hoiavad kana mahlasena. Saate katsetada erinevate poest ostetud marinaadidega või valmistada ise kodus. Pange marinaad vastupidavasse lukuga kotti, seejärel kastke rinnatükid täielikult marinaadi. Sulgege kott tihedalt ja asetage see külmkappi. 6–8 tunni pärast tühjendage marinaad ja jätkake oma retsepti järgi. Poest ostetud marinaadi maitsed, mida võite proovida, on sidrunipipar, apelsini seesam ja teriyaki.

7
Kuumuta enne kana lisamist. Olenemata sellest, millise küpsetusviisi valite, soojendage alati enne kana lisamist. Et rinnad oleksid mahlakad, peavad need kiiresti kõrgel kuumusel küpsetama. Eelkuumutamine tagab, et teie grill, ahi, pann jne on liha lisamisel täistemperatuuril ja töövalmis. Ahi on valmis, kui “Eelsoojenduse” tuli kustub või piiksub. Gaasigrilli puhul keera kuumus kõrgeks ja pane 10–15 minutiks kaas peale. Söegrilli jaoks sulgege kaas ja laske sellel 5 minutit soojeneda. Pannil asetage see keskmisel kuumusel 2–3 minutiks põletile. Nipsake pannile tilk vett; kui see säriseb, on pann eelkuumutatud.

8
Küpseta rinnad kiiresti kõrgel kuumusel. Eemaldage kana soolveest või marinaadist ja asetage rinnad kohe ahju, grillile või pannile. Veenduge, et kõik tükid saaksid sama palju soojust. Pöörake rindu vastavalt vajadusele, kui teie retsept või toiduvalmistamisviis seda nõuab.

9
Jälgige sisetemperatuuri, kuni see jõuab 71 °C-ni (160 °F). Kasutage temperatuuri jälgimiseks kiirloetavat termomeetrit. Sisestage võlukepp rinna keskel oleva liha sisse umbes 2,5 cm kaugusel. Kui teie rinnad on üsna õhukeseks löödud, sisestage võlukepp horisontaalselt, küljelt, mitte ei torka seda ülaosasse. Kanarind on valmis, kui selle sisetemperatuur on 71 °C (160 °F). Sellel temperatuuril peaks see veel mahlane olema. Kõik, mis ületab selle, kahjustab mahlasust.

10
Eemalda nahk ja serveeri kana kohe. Laske rindadel enne käsitsemist ja plaadistamist umbes 5 minutit jahtuda. Kui jätsite naha peale, kuid ei soovi seda tarbida, eemaldage nahk vahetult enne kana serveerimist. Lõika lihtsalt liha sisse ja tõmba nahk sõrmede või kahvliga ära. See tuleb kergesti ära. Tõsta kana taldrikule ja serveeri kohe.