Kuidas valmistada lumekäbi siirupit

Lumekäbid on lõbus ja maitsev maiuspala kuumal suveilmal. Kui teil on ligipääs jääpurustile, on kodus lumekäbide valmistamiseks vaja ainult siirupit. Õnneks on lumekäbi siirupi valmistamine lihtne ja lihtne protsess, mida saab teha peaaegu igaüks. Potis suhkru, vee ja teie valitud joogisegu või püreestatud puuviljade keetmisel saate kiiresti valmistada omatehtud lumekäbisiirupit!

1
Sega kastrulis suhkur ja vesi ning kuumuta keemiseni. Segage väikeses kastrulis 2 tassi (200 g) granuleeritud suhkrut ja 1 tass (240 ml) vett ning asetage pann keskmisel kuumusel. Segage segu pidevalt, kuni see hakkab keema, mis peaks kestma umbes 3–5 minutit. Keskmiselt kõrge kuumus pliidiplaadil on arv, mis on umbes ¾ madalaima ja kõrgeima seadistuse vahest. Näiteks 1 (madal) kuni 8 (kõrge) valijal oleks keskmine kõrge väärtus 6.

2
Keetke vett 1 minut, seejärel eemaldage see tulelt ja lisage segu. Laske veel keeda, kuni suhkur on täielikult lahustunud, mis ei tohiks kesta kauem kui 1 minut. Kui olete kastruli pliidilt tõstnud, piserdage joogisegu aeglaselt vette. Ärge visake tervet joogisegu pakki korraga vette, kuna see põhjustab tükkide kokkutõmbumist. Tavaliselt on ühe portsjoni pakendis kogus 16 untsi (450 g) joogisegu. Neid saab osta igast toidupoest või supermarketist.

3
Sega joogisegu vette ja lase jahtuda. Segage segu vette, kuni see on täielikult lahustunud, mis võtab tavaliselt 1-2 minutit. Seejärel laske veel jahtuda toatemperatuurini. Tõenäoliselt ei kulu vee piisavaks jahtumiseks rohkem kui 10 minutit.

4
Kasutage lehtrit, et valada siirup oma dosaatorisse. Kui plaanite siirupi valada dosaatoripudeli abil lumekäbidele, peate siirupi kastrulist pudelisse kandmiseks kindlasti lehtri abil, et vältida segadust. Ärge kartke, kui siirup tundub sel hetkel paksem, kui see oli kastrulis; on täiesti normaalne, et see jahtudes pakseneb. Kui teil on siirupijääke, mis ei mahu teie jaoturisse, asetage see eraldi õhukindlasse anumasse, mille saate külmikusse panna.

5
Hoidke siirupit kuni kasutamiseni külmkapis. Siirup on kohe kasutamiseks valmis, kui teil on raseeritud jää valmis. Külmkapis säilib see aga kuni 1 kuu, kui otsustate seda kohe mitte kasutada.

6
Sega kastrulis suhkur ja hakitud või purustatud puuviljad. Parimate tulemuste saamiseks kasutage umbes 2 tassi (200 g) granuleeritud suhkrut ja 20 untsi (570 g) hakitud või purustatud puuvilju. Puuviljad võivad olla külmutatud või värsked, kuigi värsked puuviljad valmivad kiiremini. Olenemata sellest, kas tükeldate selle või püreestate, veenduge, et puuviljatükid ei oleks suuremad kui 1 tolli (2,5 × cm), et tagada nende õige küpsemine. Mõned head näited siirupi valmistamiseks kasutatavatest puuviljadest on vaarikad, mangod , mustikad ja ananassid.

7
Asetage puuviljad keskmisele kuumusele ja hautage 3-4 minutit. Soovite puuvilju ja suhkrut hautada, kuni kõik puuviljad on pehmenenud ja suhkur täielikult lahustunud. See protsess võtab tavaliselt 3–4 minutit, kuigi külmutatud puuviljade kasutamisel võib see võtta paar minutit kauem aega. Eemaldage pann tulelt 4 minuti pärast ja laske puuviljadel jahtuda. Keskmine kuumus on teie pliidiplaadi keskmine seadistus. Näiteks kui teie numbrilaual olevad numbrid on vahemikus 1 (madal) kuni 8 (kõrge), on keskmine kuumus 4. Vilja jahtumiseks peaks kuluma 15–20 minutit.

8
Tõsta puuviljad köögikombaini ja blenderda ühtlaseks püreeks. Isegi kui puuvili on juba püreestatud ja seejärel kastrulis pehmeks muudetud, tuleb neid veel rohkem töödelda, enne kui neid lumekäbi peal kasutada. Puuvilja ja suhkru segu ühtlaseks siirupiks segamiseks peaks kuluma umbes 30 sekundit. Kui teil pole köögikombaini või blenderit, võite proovida segu läbi sõela ajada.

9
Seemnete eemaldamiseks valage siirup kurnasse. Kui märkate siirupis suuri puuviljatükke, võtke ka need välja või laske siirupit uuesti köögikombainis läbi, kuni tükid on kadunud. Kui siirup on nii paks, et see ei valgu kergesti välja, lisage sellele veidi vett, et see vedeldaks. Pange tähele, et kui siirup on liiga paks, et seda lihtsalt kurnasse valada, on see tõenäoliselt ka liiga paks kasutada lumekäbidel.

10
Kasutage siirupit kohe või hoidke seda külmkapis. Päris puuviljadest valmistatud lumekäbisiirup on parim, kui seda kohe kasutada. Kui aga eelistate seda säilitada ja kasutada hiljem, viige see lihtsalt õhukindlasse anumasse ja asetage külmkappi. Kui hoiate siirupit külmkapis, kasutage seda 4–7 päeva jooksul pärast valmistamist.