Kuidas valmistada vahtrasuhkrut

Vahtrasiirupi muutmine vahtrasuhkruks on lihtne ja lihtne. Kõik, mida pead tegema, on kuumutada puhas vahtrasiirup temperatuurini 262 °F (128 °C) ja segada, kuni moodustuvad suhkrukristallid. Kasutage siirupi soojendamiseks kõige sügavamat potti, mis teil käepärast on. Vastasel juhul võib see keedes üle poti külgede vahutada. Põletuste vältimiseks haarake paar kindaid või ahjukindaid ja põll enne kuuma siirupi segamist. Kui olete siirupi suhkruks muutmise lõpetanud, võite seda puistata kuumade või külmade teraviljade peale, nautida kuumades jookides ja kasutada erinevate retseptide magustamiseks.

1
Alusta puhta vahtrasiirupiga. Kasutage kodus valmistatud siirupit või kontrollige poest ostetud toote etiketti, et veenduda, et tegemist on puhta vahtrasiirupiga. Ärge kasutage vahtramaitselist siirupit ega muid tooteid peale puhta vahtrasiirupi.

2
Kasutage heledamat siirupit. Parimate tulemuste saavutamiseks peaks see olema ka kergem siirup, mille invertsuhkru tase on alla 2 protsendi. Kõrgema invertsuhkru tasemega tumedamad siirupid kipuvad tekitama vedelat suhkrut, mis ei granuleeru täielikult. Saate oma siirupit testida glükoositesteri abil, mis on saadaval enamikus apteekides. Siirupi testimiseks lahjendage 10 grammi (0,35 untsi) siirupit 90 grammi (3,2 untsi) vees, seejärel lisage segusse testreis. Kui te ei soovi siirupi inverti testimisega vaeva näha suhkru tase, mine lihtsalt heledamat värvi siirupiga. Tumedates siirupites on invertsuhkru tase tavaliselt umbes 10 protsenti.

3
Kasutage suurt kõrgete külgedega potti. Valage siirup kõige sügavamasse potti, mis teil käepärast on. Kui siirup hakkab keema, läheb see vahtu ja te ei taha, et see valguks üle poti külgede.

4
Täida pott vähem kui poolenisti siirupiga. Võite kasutada nii palju siirupit, kui soovite, vaid veenduge, et teie pott oleks ainult kolmandiku kuni poole võrra täis. Liter (liiter) siirupit annab umbes 2 naela (umbes kilogrammi) suhkrut. Selle teisenduse abil saate arvutada, kui palju suhkrut valmistada.

5
Kuumuta siirup temperatuurini 262 °F (128 °C). Asetage oma potti kommide termomeeter, et saaksite siirupi keetmise ajal jälgida selle temperatuuri. Seadke põleti keskmisele kõrgele ja jälgige termomeetrit hoolikalt, et siirupit ei põleks.

6
Jälgige oma siirupit pidevalt kuumutamise ajal. Ärge kõndige oma siirupist eemale, kui see on pliidil. Keetmiseks kuluv aeg sõltub teie pliidist (näiteks gaas soojeneb kiiremini kui elektriga), kõrgusest ja muudest teguritest. Õige temperatuuri saavutamiseks võib kuluda viis kuni kümme minutit või rohkem, kuid ohutuse tagamiseks peate seda pidevalt jälgima.

7
Eemaldage siirup tulelt ja laske sellel jahtuda umbes 93 °C-ni (200 °F). Niipea, kui termomeeter näitab 128 °C (262 °F), võtke pott põletilt ja lülitage pliit välja. Laske sellel jahtuda temperatuurini 200 °F (93 °C), et oleks lihtsam segada ennast põletamata.

8
Segage siirupit 10–15 minutit, kuni see granuleerub. Segage vähendatud siirupit suure lusikaga vähemalt 10–15 minutit. Te hakkate nägema kristallide moodustumist, mis annab teile teada, et siirup granuleerub või muutub suhkruks. Võite kasutada seisvat või käsimikserit, kui teate, et see on piisavalt tugev paksu siirupiga toimetulemiseks. Kui need pole kvaliteetsed või kaubandusliku kvaliteediga, on enamikul mudelitel paksendatud ja vähendatud siirupiga raske. Kui te pole kindel, kas teie mikser on oma ülesannete kõrgusel, on käsitsi segamine teie parim valik.

9
Olge ettevaatlik kuuma auru purskete eest. Kuuma siirupi segamise ajal on mõistlik kanda kindaid ja põlle. Vähemalt hoidke kindlasti oma nägu ja avatud nahka potist eemal. Kui siirup granuleerub, eraldub see kuuma auru purse.

10
Kurna suhkur läbi jämeda sõela, et tekiks ühtlased terad. Kui kogu siirup on granuleeritud, valage see või lusikaga läbi roostevabast terasest sõela. See aitab vabaneda tükkidest ja luua ühtlase suurusega graanuleid.

11
Lase suhkrul jahtuda, seejärel kurna uuesti. Pärast sõelumist laske suhkrul toatemperatuurini jahtuda. Parimate tulemuste saavutamiseks sõelu seda enne pakkimist veel üks kord.

12
Hoidke suhkrut kuivas, õhukindlas anumas. Hoidke suhkrut tihedalt suletud klaaspurgis või muus õhukindlas anumas. Ilma tiheda sulgemiseta läheb suhkur klompidesse ja kõveneb, sarnaselt pruuni suhkru kõvenemisele. Saate seda hoida sahvris toatemperatuuril. Nagu pruun ja valge granuleeritud suhkur, ei rikne ka vahtrasuhkur. Kuigi see ei lähe halvaks, võib see mõne kuu pärast muutuda kiviks või kui seda ei hoita õhukindlas pakendis.

13
Lisa vähehaaval vahtrasuhkur. Vahtrasuhkrul on tugev maitse. Kasutage väikest kogust, kui hakkate sellega katsetama. Lisage veidi puista, proovige oma rooga maitsestada, seejärel lisage rohkem suhkrut, kuni olete saavutanud soovitud magususe ja vahtramaitse.

14
Puista vahtrasuhkrut kaerahelbe- või teraviljapudrule. Muutke hommikusöök paremaks, lisades veidi vahtramaitset. Vahtrasuhkur on suurepärane kate nii kuumadele kui ka külmadele teraviljadele.

15
Pange see kohvi, tee või kuuma šokolaadi sisse. Ärge muretsege, kui leiate vahtrasuhkru anumast tükke. Need kõvastunud suhkru tükid sobivad suurepäraselt kuumade jookide, näiteks kohvi, tee või kuuma kakao jaoks.

16
Kasutage küpsetamise retseptides vahtrasuhkrut. Küpsetusretseptides ei ole mõistlik kasutada granuleeritud magusaine asemel vedelat magusainet. Vahtrasuhkur on ideaalne lahendus, kui soovite lisada vahtramaitset retseptile, mis nõuab valget või pruuni suhkrut. Kuna see võib olla üle jõu käiv, asendage üks kolmandik kuni pool vajalikust valgest või pruunist suhkrust vahtrasuhkruga. Ülejäänud koguse jaoks kasutage seda, mida retsept nõuab.

17
Kasutage seda marinaadides ja grillkastmetes. Paljud marinaadid ja grillkastmed nõuavad pruuni suhkrut. Asendage pool või isegi kogu suhkrust, mida retsept nõuab, et lisada sealiha marinaadile või maitsvale grillikastmele.

18
Segage või kuumutage suhkrut, kui see on tükke. Kui avate oma anuma, et leida kivistunud, tükiline segadus, ärge kartke! Võtke vajalik kogus suhkrut ja asetage see 30 sekundiks kuni minutiks mikrolaineahju. Kõvenenud tükkide purustamiseks võite selle ka blenderisse pista.