Kuidas valmistada Kuuba kohvi

Intensiivne ja magus Kuuba kohv maitseb nagu ükski teine ​​kohv. Iseloomulik maitse tuleneb suhkrurikkast vahust, mis näeb välja nagu espressol nähtav kreem, kuid millel puudub mõrkjas maitse. Mokakann või pliidiplaadiga espressomasin on traditsiooniline pruulimisviis, kuid võite kasutada ka teisi kohvimasinaid.

1
Valige oma kohvioad. Kuuba stiilis kohv on tavaliselt võimas aromaatne araabika röst, mida leidub välismaal kõige sagedamini kaubamärkidelt Bustelo, Pilon ja La Llave. Kui jahvatate ube ise traditsioonilise mokakannu jaoks, jahvatage kergelt jämedaks pulbriks, mitte nii peeneks kui te seda teeksite. espresso jaoks.

2
Täida mokakann kohvi ja veega. Traditsiooniliselt valmistavad kuubalased cafecito’t pliidil oleva mokakannu abil, mis annab espressole sarnase tumeda ja rikkaliku pruuli. Täida mokakannu korv kohviga ja tasanda näpuga, aga ära tampi. Valage vesi alumisse potti kuni kaitseklapini. Töötab ka espressomasin. Võite kasutada mis tahes kohvimasinat näpuotsaga, kuid tulemus ei ole nii kange kui traditsiooniline Kuuba kohv. Mõnele õllepruulijale meeldib veekeetjas vett keema tõusta. See tõmbab kohvi kiiremini välja ja hoiab ära kohvipaksu ülekuumenemise.

3
Kuumuta keskmisel-madalal kohal. Kruvi mokapoti osad kokku ja aseta pliidipõleti keskmisele-madalale kuumusele. Jätke kaas lahti, et näeksite sisse.

4
Mõõda suhkur sügavasse tassi. Kuuba kohvi võtmeks on suhkru ja kohvi vahustamisel valmistatud vaht, mida nimetatakse espumaks või espumitaks. Traditsioonilised Kuuba pered võivad ühe espressokoti (üks demitasse tass) kohta kasutada 1–1½ supilusikatäit (15–22 ml) suhkrut. Paljud inimesed eelistavad tänapäeval midagi vähem magusat, nii madalat kui 1–2 tl (5–10 ml) suhkrut. Toorsuhkur on traditsiooniline, kuid valge granuleeritud suhkur sobib hästi.

5
Valage esimesed tilgad kohvi oma suhkrule. Niipea, kui mokapotist eraldub nii palju kohvi, et see kataks põhja, valage suhkrule nii palju, et see niisutaks. Oluline on seda kohe teha, nii et ärge jätke mokakannu silmist. Parem on lisada liiga vähe kohvi kui liiga palju. Kui teil tekib vedelik, proovige uuesti uue tassiga.

6
Vahusta suhkur ja kohv tugevalt omavahel. Vahusta kohv metalllusikaga nii kõvaks kui võimalik kaks-kolm minutit suhkrusse. Alguses peaks see olema kuiv, tume pasta. Õhus kloppides muutub segu heledaks karamelliseks ja vahutab kergelt.

7
Valage ülejäänud kohv segule. Kui kohv on valmis, vala see aeglaselt suhkrupastale. Segage, kuni pruun vaht (espumita) tõuseb ülaosale. Valage kohv ettevaatlikult espresso tassidesse, purustamata espumit. Võite vahu lusikaga otse igale tassile kanda, et igaüks saaks oma magusaisu rahuldada.

8
Serveeri vastavalt soovile. Siin on mõned traditsioonilised viisid Kuuba kohvi joomiseks: Cafecito must, ilma lisanditeta peale espumitaCortadito, mis on segatud võrdse koguse piimaga Cafe con leche, mis on segatud maitse järgi aurutatud piimaga ning mõnikord vähese soola ja võiga

9
Sega kohvipaks suhkruga. Kui teil on mokakann, saate suhkru otse kohvipaksuga sisse panna. Nii saadakse nõrgem espumita (vaht), kuid seda on lihtne kiiruga valmistada ja see võib suhkrut veidi rohkem karamelliseerida. Mõõduka magususe saamiseks kasutage iga espresso suuruse portsjoni kohta 1–2 tl (5–10 ml) suhkrut kohvist. Äärmusliku magususe saavutamiseks kasutage 1–1½ spl (15–22 ml). Traditsioonilised koostisosad on tumedad Kuuba stiilis röstitud oad ja toores demerara suhkur.

10
Asetage lõdvalt mokapoti korvi. Ärge tampige põhja, eriti kui teie mokakann on alumiiniumist. Kui pakendate selle liiga tihedalt, võib see auru blokeerida ja põhjustada ebaühtlast väljatõmbamist või isegi potilt kaane ära puhuda.

11
Valage vette. Valage mokakannu põhja vesi, kasutades parimate tulemuste saamiseks eelkuumutatud vett. Valage kaitseklapi alusele.

12
Keeda nagu tavaliselt. Kruvige mokakannu osad kokku ja kuumutage keskmisel madalal kuumusel. Teate, et teie kohv on valmis, kui mokakann vuliseb.