Kuidas valmistada krevettide kokteili

Krevettide kokteil on klassikaline Ameerika roog. Tõenäoliselt Kirkpatricku austritest tuletatud krevetikoteil leiutati millalgi aastatel 1894–1914. Tänapäeval on krevetikoteil üks populaarsemaid eelroogasid ja sellel on hea põhjus: see on lihtne, rafineeritud ja maitsev. Isegi kui te pole kunagi varem krevettide kokteili valmistanud, pole see nii raske, eriti kui mäletate mõnda lihtsat nippi.

1
Maitsvama krevetikoteili saamiseks valmista õuepuljong. Olete ilmselt kuulnud puljongikuubikutest, eks? Need lisatakse kuuma vette, et muuta see maitsvamaks. Kuigi kindlasti pole vaja õuepuljongit valmistada, viib veini, ürtide ja muude maitseainete lisamine selle krevettide kokteiliroa täiuslikkusele paar sammu lähemale.

2
Lisa kõik koostisosad suurde kaetud potti ja kuumuta keemiseni. Ärge muretsege kimp garni sidumise pärast. Lihtsalt valage kõik oma potti ja laske keema. Segage üks või kaks korda, et veenduda, et kõik koostisosad on hästi segunenud. Intensiivsema maitsega puljongi saamiseks lase õukonnapuljongil veel 20 minutit keeda.

3
Kuni õukonnapuljong kokku tuleb, valmistage kokku oma kokteilikaste. Sega keskmises kausis ketšup, tšillikaste, mädarõigas, sidrunimahl, Worcestershire’i kaste, kuum kaste ja sool. Sega ühtlaseks segunemiseni.

4
Pärast segamist katke kokteilikaste kilega ja asetage külmkappi. Laske krevettide küpsemise ajal jahtuda.

5
Otsustage, kas küpsetate värskete või külmutatud krevettidega. Kuigi värsked krevetid on maitse ja tekstuuri poolest paremad, võivad külmutatud krevetid olla täiesti vastuvõetavad, kui see on kõik, mis teil on. Kui otsustate kasutada külmutatud krevette, võtke kindlasti arvesse lisaaega.

6
Võimalusel küpseta krevette koos nende koortega. Krevettidelt koore koorimine on päeva lõpuks veidi tülikas, kuid maitse teeb selle tasa. Väidetavalt maitsevad krevetid, millel on veel sabad ja kestad, paremini.Teine võimalus on küpsetada krevetid koos kestade ja sabaga ning pärast keetmise lõppu need koorida. Otsige krevette, mis on “koorimiseks valmis”. See tähendab lihtsalt, et neist on eemaldatud sooned, nii et te ei peaks nende sisikonna eemaldamisega vaeva nägema. Kui soovite ise krevettide veeni eemaldada, vaadake seda käepärast õpetust.

7
Aseta krevetid õuepuljongisse ja küpseta, kuni nende nahk muutub läbipaistmatuks. See, kuidas krevette küpsetate, sõltub kahest asjast: kas need on värsked või külmutatud ja kui suured need on. Värskete suurkrevettide küpsetamiseks kulub umbes 5 minutit. Kui need muutuvad poolläbipaistvast läbipaistmatuks, on nad valmis välja võtma. Külmutatud (kuumtöötlemata) krevettidega kulub tavaliselt veidi kauem aega. Kui paned need vette, oodake, kuni vesi uuesti keeb, ja seejärel katsetage; need on tavaliselt lõppenud, kui vesi on uuesti keema tõusnud. Küpsetusprotsessi kiirendamiseks võite krevetid ka esmalt külmas vees sulatada.

8
Kui krevetid on valminud, eemaldage need puljongist ja šokeerige neid 30 sekundit jäävannis. Krevettide šokeerimine jäävannis peatab küpsetusprotsessi ja hoiab ära nende kummise.

9
Eemaldage krevetid jäävannist lusikaga ja nõrutage hoolikalt. Enne kokkupanemist veenduge, et krevetid poleks märjad.

10
Pange krevetid, koorega või ilma, omatehtud kokteilikastme kõrvale. Klassikaline paigutus on ümbritseda oma kokteilikastet krevettide ja sidruniviiludega jääalusel.