Kuidas krevette külmutada

Kui teil on palju keedetud või tooreid krevette, on nende säilitamiseks parim viis külmutada. Maksimaalselt säilivad krevetid külmkapis riknemata 1-2 päeva. Külmutatud krevetid säilivad aga kuni 6 kuud ilma oma maitset kaotamata. Kui olete krevetid pakkinud ja külmutanud, saate neid hoida mitu kuud korraga!

1
Vali krevettide liha kestadest. Keedetud krevetid säilivad kõige paremini, kui need on enne külmutamist kooritud. Tõmmake koored ja sabad kätega ära ning eemaldage pea, kui te seda toiduvalmistamise ajal ei eemaldanud. Vältige keedetud krevettide jätmist letile kauemaks kui 2 tunniks. Kui sul pole aega kõiki krevette korraga koorida, pane need pauside vahel külmkappi. Soovi korral võid eemaldada ka suure veeni piki krevettide selga, kuid külmutamiseks pole see vajalik.

2
Keeda krevette umbes 10 minutit. Täitke pott veega ja laske keema tõusta, seejärel valage krevetid sisse. Laske neil umbes 10 minutit podiseda, et eemaldada kõik bakterid või koorejäägid. See on krevettide keetmisest eraldiseisev ja seda tehakse siis, kui olete valmis krevettide valmistamiseks. külmutage see, sest keedetud krevetid hoolitsevad kahjulike bakterite eest.

3
Tõsta keedetud krevetid ahjuplaadile ja pane sügavkülma. Eemaldage krevetid potist ja vooderdage need ühtlaselt mööda ahjuplaati. Jätke need sügavkülma, kuni need muutuvad kõvaks ja katsudes kõvaks. See hoiab ära keedetud krevettide kokkukleepumise, sest keedetud krevetid säilivad kõige paremini eraldi.Külmutage krevetid 1-2 päeva jooksul pärast keetmist, et need ei rikneks.Kui teil ei ole piisavalt ruumi küpsiselehtede külmikus hoidmiseks pikaajaline, ärge muretsege, säilitate neid pärast külmutamist väiksemates konteinerites.

4
Pakkige krevetid suurtesse sügavkülmakottidesse. Kui olete krevetid külmutanud, eemaldage küpsiseleht sügavkülmast ja asetage need suletavatesse kottidesse. Kui kotte sulete, pigistage enne sügavkülma panemist võimalikult palju õhku välja. Enne sügavkülma panemist märkige kottidele kuupäev. Nii saate teada, kui kaua teil on aega, kuni need aeguvad.

5
Säilitage külmutatud krevette 3-6 kuud. Külmutatud krevetid säilivad korraga kuni 6 kuud. Kui olete saanud 3 kuuseks, proovige krevetid võimalikult kiiresti ära kasutada. Kuni krevetid on külmunud, ei aegu need tehniliselt, kuid võivad tekkida sügavkülma põletushaavad.

6
Enne külmutamist eemaldage krevettide pead. Tõmmake krevettide pead kätega maha või tükeldage need noaga. Erinevalt keedetud krevettide külmutamisest ärge eemaldage kestasid ega veene. Toores krevett säilib kõige paremini, kui see jäetakse külmutatuna kooresse. Ärge jätke tooreid krevette letile kauemaks kui 2 tunniks, et vältida riknemist. Kuigi ruumi säästmiseks võite krevettide kestad eemaldada, ei pruugi need säilida nii värskena. maitse.

7
Pese krevetid jooksva vee all. Asetage krevetid kaussi ja asetage need oma kraanikaussi alla. Lülitage vesi sisse ja loputage neid põhjalikult, eemaldades nähtava prahi, kui neid märkate. Krevettide märjaks saamine enne nende külmutamist tekitab jäise glasuuri, mis aitab neil kauem säilida.

8
Pakkige krevetid jäikadesse anumatesse. Võtke krevetid kraanikausist välja ja asetage need tupperware anumasse või sarnasesse jäigasse anumasse (nagu jogurtivann). Jätke krevettide vahele võimalikult vähe ruumi, et piirata konteineris olevat õhukogust. Külmutage pakitud krevetid 1–2 päeva jooksul, kuna toored krevetid säilivad külmikus vaid kuni 2 päeva.

9
Valage anumasse soolveelahus. Segage soolvee lahust, mis sisaldab 2 supilusikatäit soola 1 0,95 l vee kohta. Täitke anum soolveega, jättes ülaosas umbes tolli või mitu sentimeetrit, et vesi paisuks, ja asetage see hoidmiseks külmikusse. Kuni soolvesi külmub, jätke konteiner kohta, kus see võib lekkimise vältimiseks püsida püstises asendis. Märgistage mahutile kuupäev, mis aitab teil meeles pidada, kui palju aega teil on selle aegumiseni. Soolvett saate osta mõnest mereandide spetsialiseeritud kauplusest. alternatiivne.

10
Säilitage külmutatud tooreid krevette korraga 3-6 kuud. Nii toored kui ka keedetud krevetid säilivad külmutatuna kuni 6 kuud. Kui olete saanud 3 kuuseks, plaanige krevette parima maitse saavutamiseks kasutada järgmise paari kuu jooksul. Kuni krevetid on külmunud, ei aegu need tehniliselt. Nende maitse ja võime taluda sügavkülma põlemist aga halveneb kiiresti.

11
Asetage külmutatud krevetid kurnile ja laske neil sulada. Viige krevetid nende mahutitest kurn, asetades alla taldriku vee kogumiseks. Lase krevettidel sulada köögiletil või külmkapis, olenevalt toatemperatuurist. Krevette on turvaline sulatada toatemperatuuril korraga kuni 2 tundi.

12
Kiirema alternatiivi saamiseks sulatage krevetid jooksva vee all. Kui teil on vaja krevette kiiresti sulatada, keerake kraanikausi kraan sooja veega sisse. Jätke krevetid sooja vee alla, kuni need muutuvad puudutamisel pehmeks ja on täielikult sulanud.

13
Küpsetage või jahutage sulatatud krevette 1-2 päeva jooksul. Pärast sulatamist võite krevette hoida külmkapis kuni 2 päeva, muretsemata nende riknemise pärast. Kui võimalik, sulatage krevetid vahetult enne nende valmistamist. Vältige krevettide pärast seda uuesti külmutamist, kuna mitmekordne krevettide külmutamine ja sulatamine võib nende maitset rikkuda.