Kuidas krevette grillida

Krevetid on maitsvad, kui neid grillil korralikult küpsetada. Enne krevettide küpsetamist peaksite need põhjalikult puhastama. Kui need on puhtad, võite neid maitsestada vürtsidega või valmistada marinaadi lisamaitse lisamiseks. Lõpuks võid krevetid varrastel küpsetada või kasutada tinafooliumit krevettide valmistamiseks grillil.

1
Ostke suuri külmutatud või värskeid krevette. Jumbo ja suuremad krevettide variatsioonid sobivad grillimiseks kõige paremini, kuna need ei kuku läbi grillresti ja neid on lihtsam käsitseda kui väiksemaid krevette. Väiksemad krevetid küpsevad suurema tõenäosusega grillil üle, mis võib põhjustada kummise või sitke tekstuuri. Ostke U/10 või U/20 krevette. See tähendab, et ühe naela kohta on kas 10 või 20 krevetti. Küpseta värskeid krevette samal päeval, kui need oste, või külmutage, kui plaanite neid hiljem valmistada. Kui tood värsked krevetid koju, hoidke neid jääalusel, et nad ei lähe halvaks.

2
Sulatage krevetid, kui need on külmunud. Külmutatud krevetid võid jätta ööseks külmkappi seisma või loputada krevette tund aega külma vee all. Kui krevetid on sulanud, loputage neid viimast korda külma vee all ja nõrutage kurnis. Seejärel kuivatage need paberrätikutega. Kui krevetid on sulanud, peaksid need tunduma kergelt läbipaistvad.

3
Koorige krevetid, kui peate neid välja töötama. Teate, et peate krevetti rikkuma, kui krevettide tagaküljel jookseb must veen. Alustage krevettide ülaosast ja lõigake krevettide kest kääridega läbi. Saate lõigata saba lõpuni või peatuda enne saba, et see peal hoida. Koorige üleliigne kest ära ja visake minema. Kui hoiate saba küljes, võib see olla käepidemeks grillitud mereandide kastmiseks ja söömiseks. Ärge lõigake kreveti liha läbi. Kui jätate koore peale, võivad krevetid muutuda maitsvam.

4
Vajadusel koorige krevetid. Kasutage väikest teravat noa, et lõigata iga kooritud krevettide tagaosa maha. Tõmmake seljaveen välja ja loputage krevette külma vee all. Deveined krevette saate osta toidupoest.

5
Määri krevetid oliiviõliga ning puista peale soola, pipart ja sidrunimahla. Vala krevettidele oliiviõli ja sidrunimahl, seejärel puista nende peale vürtse. Viska krevetid nii, et need oleksid ühtlaselt vürtsidega kaetud. See parandab maitset ja lisab krevettidele tsitruselisi. Katsetage teiste vürtsidega, nagu küüslaugupulber, köömned ja ingver, et anda krevettidele erinevaid maitseid.

6
Lisamaitse saamiseks marineerige krevetid. Valmistage marinaad, kombineerides kausis õli ja barbeque- või kuuma kaste. Lisage marinaadile muid maitseaineid, nagu küüslauk, sool, pipar ja/või köömned. Määri krevetid põhjalikult marinaadiga ja jätke krevetid kaussi 30 minutiks kuni tunniks ajaks seisma. Marinaadile saate lisada ka selliseid koostisosi nagu petersell, suhkur ja sidrunimahl. Alternatiivina saate osta poest ostetud marinaate. ise tehes.

7
Varras krevetid. Ostke puidust või metallist vardasid toidupoest või veebist. Lükake vardas läbi saba ja kreveti keskossa, et see vardasse kinnitada. Varras peaksid krevetid olema U-kujulised. Korrake seda toimingut, kuni kõik teie krevetid on varrastel. Kui kasutate puidust vardaid, leotage neid enne grillimise alustamist paar tundi vees, et need ei süttiks grillimisel. Võite kasutada ka grillimiskorvi varraste asemel, kui need on olemas.

8
Kuumuta grill temperatuurini 350–450 °F (177–232 °C). Kui kasutate gaasigrilli, keerake grilli eelsoojendamiseks nuppe. Kui kasutate söegrilli, laadige süsi grilli põhja ja laduge söed püramiidi kujul. Seejärel kalla söele süütevedelik ja süüta see grillsüütajaga. Enne krevettide grillimist laske söe tulel kustuda ja laske neil 10 minutit kuumeneda. Mõnel söegrillil on elektriline starter. Kui see nii on, vajutage nuppu või lülitit söe süütamiseks pärast selle laadimist. Söe kuumenemiseks kulub 8–10 minutit. Grilli eelkuumutamine annab krevettidele ühtlasema küpsemise.

9
Aseta krevetid 3 minutiks grillile. Peaksite kuulma krevettide särisemist, kui need puutuvad kokku grilliga. Kui krevetid küpsevad, peaks krevettide väliskülg küpsemisel muutuma kenasti roosaks, samas kui sees olev liha peaks muutuma valgeks ja läbipaistmatuks.

10
Pöörake krevetid ümber ja küpsetage veel 3 minutit. Pöörake krevetid tangidega grillil ümber, et teine ​​pool ühtlaselt küpseks. Ärge küpsetage krevette üle, vastasel juhul võivad need muutuda sitkeks ja nätskeks. Pärast küpsetamist peaksid krevetid kokku kõverduma.

11
Eemaldage krevetid grillilt ja serveerige neid. Aseta krevetid taldrikule ja lase neil enne serveerimist 2-3 minutit jahtuda. Grillitud krevetid maitsevad suurepäraselt koos taimse küljega nagu mais või eraldi! Krevette võid serveerida varraste otsas või eemaldada varrastest ja serveerida eraldi. Ülejäänud krevetid võid hoida suletuna külmkapis 3-4 päeva.

12
Seadke grill temperatuurini 350–450 °F (177–232 °C). Kui kasutate gaasigrilli, saate temperatuuri seada grilli esiküljel olevaid nuppe keerates. Kui kasutate söegrilli, kuhjake söed püramiidi kujul grilli põhja. Söe süütamiseks kasutage süütevedelikku ja tulemasinat. Laske tulel surra, seejärel oodake 10 minutit, et kõik söed oleksid õigel temperatuuril. Kui teil on automaatne starter, vajutage pärast grilli söega laadimist käivitusnuppu.

13
Asetage krevetid fooliumitüki sisse. Rullige lahti fooliumileht, mis on piisavalt suur, et mahutada kõik krevetid, mida soovite grillida. Asetage foolium tasasele pinnale ja visake krevetid tinafooliumi keskele. Pakendisse võite lisada ka muid koostisosi, nagu mais, vorst ja küüslauk. Kui grillite palju krevette, võite luua mitu paketti.

14
Pöörake fooliumi küljed kokku, et moodustada pakend. Pöörake tinafooliumi küljed üles nii, et need oleksid täielikult kaetud. Rulli tinafooliumi ülemine ja alumine serv, et need säiliksid suletud pakis. Enne grillile panemist veenduge, et pakendid on täielikult suletud.

15
Aseta fooliumipakk 10-15 minutiks grillile. Kui lisasid paki juurde lisaaineid, küpseta krevetid pikemalt küljelt. Kui krevetid küpsevad, imavad need endasse pakendis olevad vürtsid ja marinaadi.

16
Mähi foolium lahti ja serveeri kohe. Kasutage tangide paari, et eemaldada tinafooliumipakk grillilt. Avage paki ülaosa ja serveerige krevette kohe. Täiendava maitse lisamiseks maitsestage krevetid pärast küpsetamist peterselli, sidrunimahla või võiga.