Kuidas valmistada kana südant

Kuigi kanaliha on üks enim tarbitavaid roogasid kogu maailmas, jäetakse süda sageli roogadest välja. Kanasüda on paljude fantastiliste roogade põhikoostisosa ning õigesti valmistatuna on see liha, milles on palju valku ja vähe süsivesikuid. Ükskõik, kas grillid neid suvel BBQ-l või praadid pannil salati jaoks, on see kindlasti maitsev eine.

1
Lihtsa marinaadi saamiseks ühendage oliiviõli, küüslauk, sool ja pipar. Selle marinaadi valmistamiseks kasutage umbes 2 supilusikatäit (30 ml) oliiviõli, 1 hakitud küüslauguküünt, 1 näpuotsaga soola ja pipart. See on väga kiire ja lihtne marinaad, kuid võite siin olla nii loominguline, kui soovite, et tõeliselt uurida erinevaid maitseid. Mõned võimalikud koostisained, mida sisse segada, on järgmised: Chipotle paprika Sibul Paprika Cayenne’i pipar

2
Pange oma kana südamed 30 minutiks marinaadi. Säilitage südameid marineerimise ajal külmkapis, kuid kui need on valmimas, peavad südamed olema toatemperatuuri lähedal ja mitte kunagi külmutatud. Marinaadid võimaldavad maitsetel areneda ja aitavad ka liha pehmemaks muuta. Südamete marineerimise aeg võib olla 10 minutit kuni mitu tundi. Mida kauem te oma südameid marineerite, seda intensiivsem on marinaadi maitse.

3
Kuumutage pannil kõrgel kuumusel 2 supilusikatäit (30 ml) taimeõli. Kasutage siin pigem taimeõli kui oliiviõli, kuna oliiviõli suitsupunkt on madalam ja küpsetate üsna kõrgel kuumusel. Mittenakkuvad pannid sobivad kõige paremini kanasüdamete praadimiseks. Õli soojenemiseks kulub umbes 2–3 minutit.

4
Asetage südamed kuumale pannile, et need kiiresti pruunistuks. Kui südamed panniga kokku puutuvad, peaks olema mõnus särisemine. Kui te seda särinat ei kuule, ärge pange südameid pannile, sest see tähendab, et õli ei ole piisavalt kuum. Kui õli ei ole piisavalt kuum, tähendab see, et teie liha ei saa pruuniks. väljaspool. Ilma selle kõrbemiseta ei toimu väliskihi karamelliseerumist ja pruunistumist.

5
Küpseta südameid pärast esmast pruunistamist 7-10 minutit. Segage kindlasti sageli, et liha oleks igast küljest küpsenud. Samuti aitab see panni katta, kui seda ei segata, et osa pannil tekkivast kuumusest kinni hoida. Kanasüdamed küpsevad väga kiiresti ja võivad olla üsna sitked, kui neid küpsetada üle keskmise harva.

6
Serveerige südameid, kui need on täielikult küpsenud. Et kontrollida, kas südamed on läbi küpsenud, lõika üks viil lahti ja see peaks olema keskelt pehme roosa. Laske seista minut või paar, kuna need on kuumad. Naudi koos salati, praetud köögiviljade või eraldi!

7
Kärbige rasv, membraan või mõni muu südame külge kinnitatud kude. Kui ostate südamed, on võimalik, et neil on endiselt vatsakesed, veenid või rasv. Lõigake need ära, kuna need halvendavad maitset. Südame pooleks lõikamine aitab teil näha, kas sees on asju, mida kärpida. Vatsakesed ja veenid on nööritud valge välimusega ning neid saab eemaldada kääride või lõikamisnoaga .

8
Leota vardaid enne grillimist 10-30 minutit soojas vees. Puidust varrastega küpsetamine tähendab väikest tuleohtu. Varraste 10–30 minutiks vees leotamine aitab selle vastu. See tähendab ka seda, et vardad saavad lihtsalt mõnusalt söeneda, mitte ei lähe leekidesse. Kui tuleoht on teile endiselt muret, võite enamikust kodutarvete kauplustest leida ka mittepuidust vardasid.

9
Pange 3–4 kanasüdant vardasse 0,5 tolli (1,3 cm) kaugusel. Tehke kõik endast oleneva, et jõuda võimalikult lähedale otse südame keskelt läbimisele. Ideaalis on vardas umbes 4 südant. Otse keskelt läbitorkamine tähendab, et küpsetate südamed võimalikult ühtlaselt.

10
Kuumutage oma söegrill keskmiselt kõrgele kuumusele. Grilli kuumenemiseks kuluv aeg võib siin erineda, kuid soovite, et temperatuur oleks üsna kõrge. Kanasüdamed küpsevad kiiresti, nii et saad kena pruuni välimise kihi, kuumutades enne grilli korralikult läbi. Siin saad katsetada ka puusöes hakkpuidu kasutamist, et saada lihale veidi suitsumaitset.

11
Maitsesta südamed soola ja pipraga. Nagu paljude liharoogade puhul, aitab see esile tuua suure osa lihast maitsest ja lisab särtsu. Samuti aitab see pruunistumisprotsessis väliskihti karamelliseerida.

12
Küpseta 5-10 minutit, aeg-ajalt keerates. Kanasüdamed valmivad üsna kiiresti, nii et hoidke neil silma peal, sest teie grill on suhteliselt kõrgel temperatuuril. Kuna toores kana on suur terviserisk, tuleks südamed enne tulelt võtmist põhjalikult läbi küpsetada. Kuigi südamed on läbi küpsenud, on oluline, kuid üleküpsetamise korral on need väga sitked. Veenduge, et südamed oleksid korralikult läbi küpsenud. kena pruun söe väljastpoolt, sest see lisab maitset tõeliselt.