Kuidas valmistada kana Kiievis

Lõhnava ürdivõiga täidetud kana Kiev on Ukraina mugavustoit, mida armastatakse kogu maailmas. Kodus valmistamiseks valmistage esmalt täidis, segades võid ürtidega, nagu petersell ja estragon. Seejärel keera kana ümber võiga ja prae enne küpsetamist täiuslikuks kuldpruuniks krõbeduseks. Nii maitsev ja nii dekadentlik!

1
Sega väikeses kausis või, petersell, estragon, sool ja pipar. Vahusta saumikseriga või statiivimikseri abil 8 supilusikatäit (113,6 g) võid, 1 tl (0,5 g) kuivatatud peterselli, 1 tl (0,6 g) kuivatatud estragoni, 1/4 tl (0,6 g) musta pipart ja 1 tl (6 g) koššersoola. Segage koostisosi, kuni need on põhjalikult segunenud. Segamise hõlbustamiseks pehmendage esmalt või. Enne kasutamist laske sellel 30 minutit toatemperatuuril seista.

2
Asetage segu kiletükile ja rullige see palgikujuliseks. Asetage kilekiht tasasele pinnale ja lusikaga võisegu keskele pika joonena. Tõmmake plastkile tihedalt ümber või, seejärel rullige peopesadega mähitud võid õrnalt edasi-tagasi, moodustades väikese palgi. Samuti võite kilepakendi asendada vahapaberiga. Töötage kiiresti, et või ära ei sulaks. käte soojust ja hakkate oma kuju kaotama.

3
Külmutage võipalk 1 kuni 2 tundi. Pange pakitud või sügavkülma, kuni see on väga tahke. 1–2 tunni pärast kontrollige, et või poleks enam pehme, seejärel võtke see sügavkülmast välja.Kasutage kellaaja jälgimiseks köögitaimerit või telefoni kellarakendust.Kui valmistate võid enne tähtaega, võid hoida sügavkülmas kuni 3 päeva.

4
Tasandage 4 kana rinnapoolikut nii, et need oleksid umbes 0,64 cm (1–4 tolli) paksused. Asetage kana 2 kiletüki vahele, seejärel kasutage rinnatüki löömiseks lihavasara lamedat külge. Peske kogu tükk ühtlaselt, et kana oleks keskelt servani sama paksusega. Peske käsi alati seebi ja sooja veega enne ja pärast toore kana käsitsemist, et vältida kahjulike bakterite levikut.

5
Aseta iga kanarinda keskele või ja riivsai. Laotage laiali 4 eraldi kilelehte ja asetage igale tükile 1 rind. Seejärel lusikaga iga rinna keskele 1/4 (30 g) võisegu ja 1 supilusikatäis (7,8 g) panko riivsaia. Kana rullimise hõlbustamiseks kuhjake või ja riivsai võimalikult lähedale. kana keskosa kui võimalik.

6
Rulli kana võiga üle, seejärel kata rinnatükk kilega. Alustage kanarinda ühelt pikemalt küljelt ja rullige seda täpselt nagu burritot, lükates rinna lühemad küljed sisse, nii et või oleks rulli sees. Kui olete lõpetanud koos hoidmise, mähkige kogu rull tihedalt kilesse, seejärel korrake seda ülejäänud 3 rinnaga. Kui teil on raskusi kana kokkurullimisega, võite torgata 1–2 hambaorki keskelt läbi. selle kindlustamiseks.

7
Pane kanarullid vähemalt 2 tunniks külmkappi. Kui olete oma kana rinnad tihedalt mähitud, asetage need külmkappi. Laske neil 2–24 tundi jahtuda. Üks võimalus on valmistada kanarullid eelmisel õhtul enne serveerimist. Seejärel võid need ööseks külmkappi seista.

8
Klopi ühte tassi lahti munad ja vesi ning teise nõusse pane riivsai. Nendesse roogadesse kastate kana, nii et kasutage näiteks pirukavormi või madalat kaussi. Klopi ühes tassis lahti 2 suurt muna ja 1 teelusikatäis (4,9 ml) vett. Valage 2,25 tassi (337,5 g) panko riivsaia teise eraldi nõusse. Kui teil pole munade jaoks visplit, võite selle asemel kasutada kahvlit. Piid aitavad munakollast purustada nagu vispliga.

9
Kasta iga kanarull munasegusse, seejärel riivsaia sisse. Eemaldage igalt kanatükilt kile. Kastke iga rull ettevaatlikult munasegusse ja seejärel pühkige riivsaiasse. Raputage kausi kohalt õrnalt üleliigne puru, seejärel asetage tükid puhtale taldrikule. Kui soovite üleni krõbedat katet, katke kindlasti rullid nii munasegu kui ka riivsaiaga. Kui soovite rohkem maitseainet, võid enne katmist kanadele puistata ka soola ja pipart.

10
Kuumuta potis 2 supilusikatäit (30 ml) taimeõli. Asetage 12 tolli (30 cm) pann pliidile keskmisele kuumusele ja valage õli. Kasutage spaatlit, et määrida õli panni põhja nii, et see oleks ühtlaselt kaetud. Näiteks kui teie pliidil on 9 asendit, on keskmine kuumus vahemikus 4 kuni 6. Võite kasutada mis tahes tüüpi õli, näiteks oliivi- või avokaadoõli, taimeõli asemel. Võite asendada ka mõne muu rasvaga, näiteks või või seapekiga.

11
Aseta kana pannile pidevalt keerates 5 minutiks praadima. Alustamiseks pange paneeritud kanarullid kuuma õli sisse nii, et lahtine õmblus jääb allapoole. Seejärel keerake neid aeglaselt, nii et mõlemad pooled pruunistuvad. Jätkake kana küpsetamist, kuni see on kuldset värvi. Veel üks viis teada saada, kas kana on valmis, on kontrollida seda lihatermomeetriga. Torkake termomeeter liha sisse ja vaadake, et selle näit oleks vähemalt 74 °C (165 °F). Ärge küpsetage kana üle kuldpruuni, vastasel juhul on see kuiv.

12
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Enne kana paneerimise alustamist lülitage ahi sisse. Tavaliselt kulub ahjude soojenemiseks umbes 20–30 minutit, nii et see on valmis, kui seda vajate.

13
Tõsta rullid 23 cm x 33 cm suurusesse ahjuvormi. Kui kana on praadimise lõpetanud, eemaldage rinnad pannilt spaatliga ja asetage need ahjuvormi. Hoidke õmbluse pool allpool, et need lahti ei tuleks. Soovi korral võite küpsetusvormi enne kana asetamist määrida. See pole aga vajalik, sest kanas olev või katab põhja ja takistab selle kleepumist.

14
Asetage kana 10–15 minutiks ahju, kuni see on läbi küpsenud. Ühtlaselt küpsenud kana jaoks aseta roog keskmisele restile, kus kuum õhk saaks liha ümber paremini ringelda. Kui kana ei ole enam roosa, eemaldage see ahjust ja nautige. Kana valmimise kontrollimiseks sisestage lihatermomeeter keskele ja kontrollige, et temperatuur oleks vähemalt 77°C (170°F). Veelgi maitsvama eine saamiseks lusikaga panni põhjast tilkunud tilgad kana peale serveerimisel. Säilitage ülejäänud kana kiiev õhukindlas anumas. Hoia külmkapis kuni 1 nädal või sügavkülmas kuni 6 kuud.