Kuidas valmistada Giblet kastet

Giblet kaste on maitsev kaste, mis sobib suurepäraselt kalkuni, kartulipüree ja muude tänupühade roogade lisandiks. Kastme valmistamiseks hautatakse kalkuni sisikond, sealhulgas maks, süda, kõri ja kael, seejärel lisatakse ülejäänud küpsetatud linnu praad ja paksendatakse. Tulemuseks on maitsev kaste, mis on suurepärane võimalus kasutada kalkuni osi, mis muidu võiksid raisku minna.

1
Aseta sisikond keskmisele kuumusele potti. Võtke kuumtöötlemata kalkuni sisemused ja loputage need. Asetage need keskmise suurusega potti ja valage nii palju vett, et see kataks sisikonna umbes 5,08 cm ulatuses. Seejärel keera kuumus keskmisele ja lase neil küpseda.Paljud lihunikud eemaldavad kaela ja muud sisikonna osad ning panevad need pitseeritud kotti, mille panevad linnu kehaõõnde.Söögikastme valmistamise ajal peaksid ka Küpseta kalkunit. Kasutate kastmele lisamiseks kalkunilt kogutud tilku, seega röstige kalkunit kindlasti pannil, mis kogub tilguti põhja. Proovige oma kalkuni küpsetamist ajastada nii, et see oleks röstitud vahetult enne valmistate kastme või pärast keetmise lõpetamist.

2
Kuumuta sisikond keema. Küpseta sisikondi keskmisel kuumusel, kuni need keevad. Kui vesi keeb, keera kuumus madalaks ja lase sisikondadel tund aega podiseda. Sigude keetmine küpsetab liha ja lisab veele maitset, et valmistada puljong.

3
Võtke keedetud sisikond puljongist välja. Kui sisikond on umbes tund aega haudunud, on liha läbi küpsenud ja vesi on puljongiks keeratud. Kasutage lõhikuga lusikat, et eemaldada liha ja kael ning reserveerida puljong.

4
Eemaldage liha kaelast. Oodake, kuni kael on jahtunud, seejärel kasutage sõrmede abil liha ja eemaldage see kaelast. See peaks lahti tulema õhukeste ribadena. Kui olete kogu liha ära võtnud, visake ülejäänud kaelaosa ära.

5
Tükelda sisikond. Asetage sisetükid lõikelauale ja lõigake need raske noaga umbes ½ tolli (1,27 cm) pikkusteks tükkideks. Seejärel ühendage kaelaliha lihaga ja asetage ülejäänud kastme valmistamise ajaks kõrvale.

6
Eemaldage küpsetatud kalkun ahjust. Söögipuljongi valmistamise ajal peaksite praadima ka ülejäänud linnu. Kui kalkun on röstitud, võtke see ahjust välja ja eemaldage küpsetatud kalkun röstimispannilt.

7
Vala tilgad kaussi. Võtke praepann, millel kalkun küpsetas, ja valage tilgad keskmise suurusega kaussi. Kasuta ahjukindaid, sest pann on väga kuum!

8
Laske vedelikul eralduda. Jätke kalkunitilgad kaussi umbes viieteistkümneks minutiks. Peaksite nägema, et vedelik hakkab eralduma, tumedad tilgad kausi põhjas ja selge rasv kerkib üles.

9
Eemaldage rasv vedelikult. Kui segu on eraldunud, eemalda vahukulbi või suure lusikaga segust pealt selge rasv. Ärge kasutage liiga palju jõudu ja segage vedelikku rasva väljaviskamisel. Samuti võite vahukulbi aeglaselt vedeliku sisse langetada ja lasta rasval vahukulbi kaussi valguda. See tagab, et segu ei seguneks. Varuge osa rasvast, et saaksite selle kastmele lisada.

10
Asetage röstimispann keskmisele-madalale tulele. Võtke küpsetuspann, mida kasutasite kalkuni valmistamiseks, ja asetage see kahe põleti peale. Keerake mõlemal põletil kuumus keskmisele madalale ja laske pannil kuumeneda. Kastmele maitse andmiseks kasutage röstimispanni, mitte puhta panni. Panni põhja katvad kuivatatud tilgad muutuvad kuumuse toimel vedelaks ja lisavad kastmele maitset.

11
Vala sisse osa rasvast. Kui pann on kuumenenud, vala pannile osa rasvast, mille tilgutitest eraldasid. Lisage nii palju või vähe kui soovite, olenevalt sellest, kui rikkalikku kastet soovite, kuid lisage kindlasti vähemalt kaks supilusikatäit (29,5 ml).

12
Puista peale jahu ja vahusta. Kui rasv on umbes kaks minutit soojenenud, lisage ½ tassi (118,2 ml) jahu. Segage vispliga rasv ja jahu pasta valmistamiseks. Kui pasta tundub liiga õhuke või rasvane, lisage veel paar näpuotsatäis jahu, kuni konsistents on paks. Jätkake segu küpsetamist pidevalt vispeldades, kuni see pruunistub, umbes kümme minutit.

13
Lisa puljong ja pool eraldatud tilkadest. Valage sisse 4 tassi (946,3 ml) naatriumivaba kana-, kalkuni- või köögiviljapuljongit. Seejärel lisa pool rasvast eraldatud tilkadest.

14
Sega kaste ja keeda, kuni see pakseneb. Segage vispliga puljong ja tilgad jahupastaga. Küpseta seda, kuni kaste on paksenenud, umbes viis kuni kümme minutit.

15
Lisage tükeldatud kael ja sisetükid. Kui olete kastme konsistentsi ja paksusega rahul, lisage tükeldatud sisetükid ja kaelaliha. Sega, et liha seguneks vedelikuga.

16
Lisa maitse järgi soola ja pipart. Pärast lihatükkide lisamist tõsta lusikaga ja maitse kastet. Soovi korral lisa soola ja pipart. Suurema maitse saamiseks võite lisada ka rohkem rasva või tilku.

17
Serveeri kuumalt. Serveerige täidikastme kastet kalkuniliha, kartulipüree või roheliste ubade peale. Kui kaste jahtub enne serveerimist, soojendage seda pliidi kohal potis või küpsetage mikrolaineahjus mikrolaineahjus. Hoidke järelejäänud kastet suletud anumas külmkapis kuni kolm päeva.