Kuidas küpsetada kalkunit kotis

Kalkuni küpsetamine ahjukindlas küpsetuskotis võib põhjustada mahlasema liha ja lühema küpsetusaja. Üldine protsess sarnaneb tavalise röstimisprotseduuriga, kuid lisaks kalkuni ettevalmistamisele peate ka koti kasutamiseks ette valmistama.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 kraadi Fahrenheiti (175 kraadi Celsiuse järgi). Asetage üks rest oma ahju teisest allapoole resti servale ja eemaldage kõik selle kohal olevad restid. Peate restide asendit muutma, et kotil oleks küpsemise ajal ruumi laieneda. Kott ei tohi puudutada ahju ülaosa ega külgi; kui see nii läheb, siis plast sulab. Tõmmake välja ka oma röstimispann. Pann peab olema vähemalt 5 cm (2 tolli) sügav ja piisavalt suur, et kott ei ripuks üle külgede.

2
Eemaldage kael ja sisikond. Eemaldage kalkun plast- või paberist ümbrisest, sirutage seejärel õõnsusse ja tõmmake kael ja sisikond (maks, süda ja kõri) välja. Võimaliku saastumise vältimiseks hoidke kalkunit sisikondade eemaldamise ajal puhtas kraanikausis. sisikondi hoitakse tavaliselt koos väikeses kotis ning nii kaela kui ka sisikondi peaks olema üsna lihtne sulatatud kalkunilt eemaldada. Kael ja sisikond visake ära või säilitage need kalkunipuljongi, puljongi või muude sarnaste retseptide valmistamiseks.

3
Loputage kalkun. Loputage kogu kalkun jaheda jooksva veega. Puhastage nii välimine nahk kui ka sisemine õõnsus. Patsutage äsja puhastatud kalkun puhtaid paberrätikuid kasutades kuivaks. Visake need paberrätikud kohe ära; ärge taaskasutage mingil muul eesmärgil.

4
Täida soovi korral kalkun. Seda meetodit kasutades saate küpsetada nii täidisega kui ka täidiseta kalkunit. Kui soovite kalkunit täita, pakkige ettevalmistatud täidis kohe lõdvalt õõnsusse. Pärast täidise sisse pakkimist kinnitage see, torgates avatud kalkuniõõne otstest läbi vardas. Pange tähele, et kalkuni täidis pikendab üldist küpsetusaega. . Kui soovite nii täidist kui ka lühemat küpsetusaega, on parim valik küpsetada täidis ja kalkuniliha eraldi.

5
Seo jalad ja tiivad kinni. Asetage kalkun suurele küpsetusplaadile ja kasutage puuvillast keedunööri, et siduda jalad ja tiivad vastu kalkuni keha. Seo nöör kindlalt kinni, kuid ärge pingutage seda piisavalt, et linnuliha sisse kaevata. Kui seote selle liiga tugevasti kinni, jätab nöör nahale jäljed ka pärast kalkuni küpsetamise lõpetamist. Enne jalgade kinnisidumist kontrollige nahka jalgade lähedal. Kui seal on lahtine nahk, võite nööriga kinni sidumise asemel jalad sellesse nahka pista. Nende elementide sidumine või kokkuhoidmine takistab nende kuivamist, kui ülejäänud kalkunid küpsetavad.

6
Pintselda kalkun võiga. Kasutage pintslit, et nahk ühtlaselt sulatatud või, margariini või taimeõliga katta. Sulatatud või annab tavaliselt parema pruunistumise kui margariin või õli. Soovi korral võite kasutada bastrit, et pigistada täiendavalt sulatatud võid nahavahelisse ruumi. ja liha.

7
Hõõru sisse maitseained. Segage väikeses tassis sool, pipar ja linnulihamaitseaine, seejärel hõõruge segu ühtlaselt üle kogu kalkuni pinna. See kombinatsioon on väga lihtne, kuid võite kasutada ka teistsugust vürtsisegu, kui teil on teistsugune linnulihasegu, mida eelistate. Muud kalkuni puhul tavaliselt kasutatavad maitseained hõlmavad muu hulgas küüslaugupulbrit, paprikat ja basiilikut.

8
Jahu kott. Asetage jahu röstimiskotti ja raputage kotti ettevaatlikult, kuni jahu katab kogu selle sisemuse. Kui olete katmise lõpetanud, asetage kott röstimispannile. Koti katmine jahuga aitab vältida liha kleepumist plastikule. Lisaks vähendab jahu koti lõhkemise tõenäosust. Pange tähele, et soovi korral võite koti katta ka mittekleepuva küpsetusspreiga, kuid see pole vajalik.

9
Asetage sibul kotti. Jaotage sibulaviilud ühtlaselt koti siseküljele. Sibul lisab kalkunile maitset, kui see küpseb omas mahlas. Sibula võiks aga üldse vahele jätta ja kalkun küpseb ikka hästi.

10
Lükake kalkun kotti. Libistage maitsestatud kalkun ettevaatlikult ahjuküpsetuskotti. Kui see on valmis, peaks koti ava olema suunatud röstimispanni otsa poole ja mitte otse ülespoole. Ükski koti osa ei tohi rippuda üle panni servade. Vajadusel lükake koti lahtised otsad kalkuni alla, et need välja ei paistaks.

11
Sulgege kott. Tõmmake ava suletuks ja siduge see kohale kaasasoleva nailonist keermesideme abil. Enamikku ahjuküpsetuskotte müüakse koos sobivate sidemetega. Kui aga röstimiskotiga kaasas lipsu pole, võite avause kinni siduda puuvillase kööginööriga. Tõmmake äsja suletud ots kalkuni alla, et see ei rippuks üle panni külje.

12
Torgake kott läbi. Kasutage teravat nuga, et luua kuus 1,25–2,5 cm (1,25–2,5 cm) pilu suletud röstimiskoti pinnale. Asetage need pilud ühtlaselt koti ülaosale. Koti torgamine on vajalik, et aur saaks kalkuni küpsetamise ajal välja pääseda. Kui te kotti läbi ei torga, võib see aur koguneda ja rõhk võib põhjustada koti lõhkemise ahju sees.

13
Sisestage toiduvalmistamise termomeeter. Torkake lihatermomeeter kalkuni reie kõige paksemasse kohta, torgake see otse läbi koti.Ärge asetage termomeetrit koti sisse, kuna seal on seda liiga raske lugeda.Veenduge, et termomeetri ots puudutab ainult kalkuniliha ega puutu kokku luuga. Kuigi enamikul kalkunitel on ühekordselt kasutatav hüpiktermomeeter, peaksite siiski liha sisse sisestama tegeliku lihatermomeetri. Hüpiktermomeetrid ei ole alati täpsed küpsusnäitajad.

14
Prae kalkun. Asetage kalkun eelsoojendatud ahju ja röstige seda 2-1/4 kuni 2-3/4 tundi või kuni lihatermomeetri näit on 180 kraadi Fahrenheiti (82 kraadi Celsiuse järgi). Küpsetusaeg varieerub olenevalt ahju kaalust. kalkun. Üldreeglina: röstige 1–1/2 kuni 2 tundi 8–12 naela (3,6–5,4 kg) kalkunit. Küpseta 2–2–1/2 tundi 12–16 naela (5,4–7,2 kg) puhul. ) kalkuniliha. Küpseta 2–1/2–3 tundi 7,2–9 kg (16–20 naela) (7,2–9 kg) kalkunit. Küpseta 3–3–1/2 tundi 20–24 naela (9–10,8 kg) kalkunit .Pange tähele, et need ajavahemikud on mõeldud topita kalkuni jaoks. Kui täitsite kalkuni täidisega, peate küpsetusajale lisama veel 30–45 minutit. Enne linnu ahjust väljavõtmist peaksite testima ka kalkuni rinna temperatuuri. Rinnaliha sisetemperatuur peab saavutama 170 kraadi Fahrenheiti (77 kraadi Celsiuse järgi).

15
Lase puhata. Eemaldage valmis kalkun ahjust, kuid laske sellel veel 10–15 minutit küpsetuskotis seista. Selle puhkeaja jooksul küpseb liha edasi ning mahlad jaotuvad ja settivad ühtlasemalt.

16
Eemaldage kalkun kotist. Viiluta koti ülaosa ettevaatlikult noaga lahti. Eemaldage kalkun ja asetage see lõikelauale või serveerimisvaagnale. Olge koti avamisel ettevaatlik. Aur on kuum ja võib tundliku nahaga kokkupuutel põhjustada kergeid põletusi. Kalkuni kotist ja röstimispannist väljatõstmiseks sisestage kalkuni mõlemasse otsa üks nikerduskahvel, seejärel tõstke see otse üles ja välja. .

17
Serveeri kuumalt. Lõika kalkun vastavalt soovile ja serveeri, kuni liha on veel kuum. Soovi korral võid ülejäänud keedumahlad kotist välja valada kaussi või kastrulisse. Eemaldage õli ja kasutage ülejäänud vedelikku kalkuni kastme või puljongi jaoks.