Kuidas valmistada espressokohvi (Ristretto)

Ristretto, mis tähendab piiratud, on sarnane espressoga. Kuid see on vaid pool espressot (0,5 untsi või 15 ml). Kuigi see kasutab sama palju kohvipuru kui espresso, tõmmatakse see poole ajast sisse, mille tulemuseks on vähem mõru maitse. Siirupise ristretto saate kodus valmistada, valides sobivad oad, jahvatades ja tampides oad õigesti ning pruulides seda kõigest 15 sekundit.

1
Valige oma kohvioad. Saate valida espresso valmistamiseks kasutatavad oad, näiteks Arabica või Robusta uba. Araabika uba on magusam, marjade ja suurema happesusega. Robusta on tugevama, pähklisema maitsega ja sisaldab rohkem kofeiini kui araabikal. Tutvuge kohalike kohviubadega, et leida uusi ja erinevaid Arabica või Robusta ube.

2
Soetage kvaliteetne veskiga veski. Ostke veski, mis jahvatab oad kahe abrasiivse pinna vahel. Selle tulemuseks on ühtlasem ja peenem alus. Kui teie jahvatus ei ole ühtlane, võib see viia selleni, et mõni veski läheb läbi filtri ja sattub teie ristrettosse. On tõenäoline, et teil juba olemas olev veski on teraga, mis on mõeldud tavalise tassi kohvi valmistamiseks, nii et kontrollige enne ubade viskamist. seal.

3
Jahvatage oma kohvioad peeneks. Peaksite oma kohvioad jahvatama peeneks kui espresso jaoks. Peenema jahvatuse korral voolab ubadest läbi vähem vett, mille tulemuseks on vähem mõru maitse.

4
Leidke espressomasin. Espressomasin on vajalik ristretto valmistamiseks, nii et peate selle hankima, kui teil seda veel pole. Küsige sõbralt, kellel on espressomasin, kas saate tulla ja valmistada talle uut tüüpi kohvi, kui te seda ei tee. pole ühtegi.

5
Valige espressotass. Enamikku ristrettosid serveeritakse espresso tassides, seega veenduge, et teil oleks üks käepärast! Tavaliselt on need umbes klaasisuurused ja kas klaasist või keraamilised. Mõnel espressotassil on käepidemed ja mõnel mitte, seega valige see, mis teile kõige rohkem meeldib.

6
Täitke espressomasina reservuaar külma filtreeritud veega. Külma filtreeritud vee kasutamine on oluline! Filtreerimata vesi ei maitse hästi, destilleeritud vesi võib teie masina rikkuda ja kare vesi võib teie masinasse koguneda lupja.

7
Laske oma vesi soojeneda. Lülitage espressomasin sisse, vajutades toitenuppu ja laske veel soojeneda, mis võib kesta mõnest minutist kuni 45 minutini. Paljudel espressomasinatel on tuli, mis muutub punasest roheliseks, andes märku, et vesi on kuumutatud.

8
Valage filtrisse 14 grammi jahvatatud kohvi. Umbes 14 grammi jahvatatud kohvi kasutamine on kogus, mida teie espressomasin vajab ühe tassi kange ristretto valmistamiseks.

9
Tampi kohv filtrisse. Peaksite kohvi filtrisse tampima või kokku pakkima nagu espresso puhul. Tampimine vabastab kohvijahvatuste vahele jäävatest tühikutest. Kui te ei jahvatanud kohvi väga peeneks, peaksite kohvi tugevamini tampima, et jahvatuskohtade vahele jääks vähem ruumi.

10
Pange filter masinasse tagasi. Asetage filter masinasse tagasi, libistades seda oma kohale ja seejärel keerates seda paremale, et see oma kohale lukustada. Olge valmis pruulima! Filter ei ole kaane all peidus nagu tavalistes kohvimasinates. Selle asemel libiseb see espressomasina keskel asuvasse silindrikujulisse mehhanismi.

11
Keeda 15 sekundit. Veevoolu sisselülitamiseks on enamikul espressomasinatel nupp, mida tuleb keerata. Vett tuleks ubade vahelt läbi tõmmata vaid 15 sekundiks. Selle tulemuseks on vähem happeline ja täidlasem maitse. Peaksite saama umbes 0,5 untsi (~15 ml) kohvi.