Kuidas valmistada Caesari jooki

Caesar on Bloody Mary variatsioon. See on viina ja Clamato seguga valmistatud kokteil, tomatimahlast ja merekarbi mahlast ning erinevate maitseainete ja lisanditega jook. 1969. aastal Calgarys loodud selle populaarsus on levinud üle kogu Kanada. Tegelikult väidavad mõned, et see on üks Kanada armastatumaid jooke. Kui soovite ise valmistada, vajate lihtsalt mõnda koostisosa ja natuke teadmisi, kuidas seda maitsvat soolast jooki valmistada.

1
Valige klaas. Kasutage suurt klaasi, näiteks pokaali, highballi või pint klaasi. Põhimõtteliselt peaks klaas hõlpsasti mahutama 300 ml (10 Â untsi) vedelikku või veidi rohkem. Kui plaanite lisada palju kaunistusi, peaksite klaasi valimisel ka sellega arvestama. Kui soovite oma joogi peale lisada tonni garneeringut, võite vajada suurt ja raske põhjaga klaasi, et tagada stabiilsus.

2
Ääristage klaas. Hõõru sidruniviiluga ümber klaasi serva. Seejärel kasta klaasi märjaks saanud serv sellerisoola hunnikusse. Pöörake klaasi kergelt ümber, nii et kogu serv oleks kaetud sellerisoolaga. Klaasi ääristamine lisab maitset iga kord, kui võtate valmis kokteili lonksu. Kui te ei soovi sellerisoola iga kord maitsta võtad joogi, lisage kokteilile kõrs ja jooge sellest välja. See tähendab, et sul on valida sellerisoolaga lonksu ja ilma lonksu vahel. Või lihtsalt äärista pool klaasi.

3
Valage klaasi jää. Klaasi tuleks täita, kuni see on umbes 3/4 täis. Jää on oluline, sest soovite, et teie Caesar oleks kogu aeg kena ja külm. Lõppude lõpuks pole midagi hullemat kui soe merekarbi mahl!

4
Lisa viin. Kasutatava viina tüüp ja lisatava viina kogus on teie enda otsustada. Viina kogus varieerub tavaliselt vahemikus 1,5–3–89 ml, olenevalt sellest, kui kanget jooki soovid ja kui palju Clamatot lõpus lisada. Kui teed kokteili mis täidab poolpiise klaasi, soovite tõenäoliselt kasutada 89 ml (3  fl untsi). Kui valmistate kokteili väikeses highball klaasis, peaksite tõenäoliselt lisama umbes 1,5 untsi (44 ml) .

5
Maitsesta jook. Kuigi Clamatol on mõningaid maitseaineid, võiksite seda maitsestamist pisut oma lisanditega pisut tõsta. Võite lisada raputatud soola ja pipart, 5-7 kriipsu Tabascot ja 3-6 kriipsu Worcestershire’i kastet. See aitab luua klassikalise Caesari maitse.

6
Täitke klaas Clamato mahlaga. Täida klaas peaaegu lõpuni Clamatoga. See on mahl, mis ühendab tomatimahla ja merekarbi mahla. Soovite jätta veidi ruumi juhuks, kui soovite maitse järgi rohkem viina lisada või kui vajate ruumi paljudele garneeringutele. Karbi mahl lisab täiendava maitsekihi, mis on meeldivalt soolane. Seda maitset nimetatakse mõnikord umamiks. Clamato lisamine on peamine erinevus Caesari ja Bloody Mary vahel. Kui Bloody Mary kasutab tomatimahla, siis Caesaril on sellele hoo andmiseks täiendav merekarbi mahl.

7
Kaunista klaas. Seda saate teha, lisades klaasi servale lihtsalt sidruni- või laimiviilu. Või võite lisada klaasile sellerivarre ja kokteilivarrastele mitmesuguseid muid suupisteid. Caesari lõbususe osaks võivad olla selle kaunistused.

8
Joo oma Caesarit! Nautige oma jooki hommikul, lõunal või õhtul. Kui Bloody Maryt juuakse traditsiooniliselt brunchiga, siis Caesareid nauditakse igal kellaajal.

9
Lisa veel kuumust. Kuigi mõned inimesed on rahul vaid mõne tilga Tabascoga, võivad teised soovida rohkem jaksu. Proovige lisada veel Tabascot või mõnda muud kuuma kastet. Kas teil on lemmik kuum kaste? Proovige oma järgmisse Caesari pisut pritsida! Lõbusa pöörde saamiseks proovige lisada veidi Sriracha tšillikastet. See lisab veidi kuumust ja maitseerineb veidi. Joogile võite lisada ka mädarõigast, et saada teistmoodi hoo sisse. Miks mitte proovida Tabasco asemel wasabit? See on sama kuum, kuid löök kaob kiiresti pärast iga lonksu.

10
Mängige ringi sellega, kuidas velje vooderdate. Sa ei pea jääma ainult selleri soola servale. Võib-olla võite lihtsalt segada sellerisoola veidi pipraga, et saada veidi rohkem maitset. Kui soovite veelgi loomingulisemaks muutuda, võite teha selleri soola, pipra, küüslaugupulbri ja lihtsalt tšillipulbri segu, mida kasutada ääristamisel. sinu klaas. See annab jooki võttes kindlasti tohutu maitse.

11
Valmistage merekarp ja tomatimahl nullist. Kui soovite oma joogile meeldivat maitset muuta ja selle maitset täiustada, võite ise valmistada Clamato. Lihtsalt ühendage tomatimahl konserveeritud merekarbi mahlaga, et oma joogile maitset tunda. Kui plaanite valmistada mitut jooki, kombineerige 4–1–2 tassi (1100 ml) tomatimahla 1 pudeli merekarbi mahlaga (tavaliselt 1) tass (240 ml)). Sellest peaks saama umbes 8 joogi jaoks piisavalt tomatikarbi mahla.

12
Lisa veel kaunistusi. Kes ütleb, et joogi sees võib olla ainult laimiviil ja selleripulk? Proovige lisada oliive, hapukurki, pipart või mis tahes marineeritud köögivilju. Kui muutute tõeliselt metsikuks, võite isegi torgata praetud peekoniriba otse klaasi. Võtke pikk vardas ja pange sellele röstitud küüslauguküüned, kirsstomatid ja keedetud krevetid. seda. Lisage varras klaasi ja teil on joogiga praktiliselt eine! Teie kujutlusvõime on tõesti ainsaks piiriks lisatavatele garneeringutele.

13
Proovi seda neitsi. Kui teil on Caesari tuju, kuid te ei saa end purju juua või ei taha, teevad nad ilma viinata neitsi. Kõik, mida pead tegema, on viin retseptist välja jätta ja ikka jääb maitsev soolane jook, mida nautida.