Kuidas viina säilitada

Destilleeritud kanged alkohoolsed joogid, nagu viin, on tuntud oma pika säilivusaja poolest. Kuigi on tõsi, et saate viina säilitada pikema aja jooksul, peaksite kaaluma avamata pudelite õigeid säilitamistingimusi. Ebaõigesti hoitud viin võib aurustuda või omandada ebameeldiva maitse. Kui olete pudeli avanud, peaksite võtma meetmeid ka selle kvaliteedi säilitamiseks ja aurustumise vältimiseks.

1
Valige koht, kuhu on lihtne juurde pääseda. Kui kasutate viina sageli, peate leidma mugava kuiva koha viina hoidmiseks. Kui kaalute pikaajalist ladustamist, ei pea valitud koht tingimata mugav olema. Otsustage, kas soovite hoida viina koos teiste likööridega või vajate ruumi ainult pudeli või 2. Viina hoidmiseks on populaarsed viisid: riiul või kapp teie köögis; alkoholikapp; väike või täis baar.

2
Proovige pudelit hoida püstises asendis. Kui olete otsustanud, kuhu viina panna, kontrollige, kas saate pudelit hoida nii, et see seisaks püsti. Kui peate viinapudelit külili hoidma, on tõenäolisem, et see lekib, nii et mõelge selle hoiustamisele mujale. Kui viinapudel on korgiga kinni pandud, on veelgi olulisem hoida seda püsti. Kui viin on külili ja puutub korgiga pikka aega kokku, võib alkohol korgi aeglaselt ära süüa ja põhjustada pudeli lekkimise.

3
Otsige ühtse temperatuuriga kohta. Sõltumata sellest, kas hoiate viina lühiajaliseks või pikaajaliseks kasutamiseks, peaksite seda hoidma ühtlasel temperatuuril. Temperatuur ei tohiks päeva jooksul kõikuda kuumast külmani. Selle asemel püüdke saavutada konstantne temperatuur 60–65 °F, välja arvatud juhul, kui soovite seda hoida sügavkülmikus. Kui soovite viina pikemaks ajaks säilitada, on kelder hea valik (kui see just katla kõrval ei asu). . Vältige hoidmist väga kuumas kohas, näiteks pööningul.

4
Kasutage sügavkülmikut, kui soovite jahutatud viina. Kuigi alkohol külmub tegelikult väga madalal temperatuuril, ei saa teie kodu sügavkülmik nii külmaks. Kui soovite jookide valmistamiseks jahutatud viina, võite viina hoida sügavkülmas. Kuid viina külmutamine võib muuta selle paksemaks, kuigi maitse ei tohiks muutuda. Jahutatud ja veidi paksenenud viin võib olla joomiseks parem, kuna see katab täielikult suu.

5
Vältige viina hoidmist otsese päikesevalguse käes. See on eriti oluline, kui see on läbipaistvas pudelis. Päikesevalgus mitte ainult ei kiirenda pudeli avamisel aurustumist, vaid võib muuta viina maitset, kui seda hoitakse päikese käes väga pikka aega. Parimaks säilitamiseks hoidke oma viina pimedas kohas. Kui hoiate oma viina (ja muid likööre või veini) pimedas kohas, veenduge, et teil oleks hea valgustus, kui seda vajate. Nii saate valguse sisse lülitada ja oma kollektsiooni vaadata. Kui peate pudelit päikese käes hoidma, mähkige pudel musta riide sisse. See vähendab viinale jõudva valguse hulka.

6
Hoidke pudelit suletuna nii kaua kui võimalik. Avamata viinapudelit säilib lõputult. Seetõttu peaksite pudeli avamisega ootama, kuni olete tegelikult valmis seda jooma. Viinas sisalduv alkohol hakkab aeglaselt aurustuma, kui tihend purustatakse ja pudel avatakse. Kulub mitu aastakümmet, enne kui avatud viin muutub joogikõlbmatuks, kuna alkohol on säilitusaine.

7
Veenduge, et pudeli tihend oleks terve. Kui teie viin on korgiga suletud, veenduge, et kork oleks kindlalt paigas, kuna lahtine tihend võib aurustumist kiirendada. Kui teie pudelil on keeratav kork nagu kork, veenduge, et see oleks tihedalt suletud. Kui korgist või keeratavast korgist tundub, et see ei ole turvaline, võiksite oma viina hoida teises pudelis või anumas.

8
Tõsta avatud viin väiksemasse anumasse. Kui olete viinapudeli avanud ja otsustanud, et soovite seda pikemat aega säilitada, pange ülejäänud pudel uude puhtasse pudelisse. Uus pudel peaks olema piisavalt väike, et ülejäänud viin täidaks pudeli ja jätaks pudelis õhule väga vähe ruumi. Kui jätkate väikese koguse viina hoidmist suures ja enamasti tühjas viinapudelis, jääb viin nähtavale. üha enam õhku. Viina väiksemasse anumasse viimine aeglustab oksüdeerumist ja aurustumist.

9
Hoidke viina kolvis väga lühikest aega. Kui soovite väljasõidul viina kaasa võtta, hoidke viina kolvis. Enamikul kolbidel on väikesed lehtrid, nii et saate viina hõlpsalt kolbi üle kanda. Kasutage viina kindlasti ära või eemaldage see 3 päeva jooksul, kuna pikaajaline kokkupuude kolvis oleva metalliga võib muuta viina metallilise maitse. Kui olete viina tühjendanud, loputage kolb välja ja laske õhu käes kuivada.

10
Kontrollige viina enne uuesti joomist. On tõenäoline, et teie avamata viinapudel on pärast pikemat säilitamist joomiseks hea. Kui olete pudeli juba avanud ja selle joomisest on möödunud palju aega, kontrollige enne joogi segamist viina. Visake viin välja, kui: märkate kummalist lõhna. Sellel on ebatavaline või märgatavalt halb maitse; näeb välja teistsugune (hägune või lihtsalt näeb välja teistsugune kui ostes)

11
Puhastage oma alkoholikappi perioodiliselt. Puhas viin säilib õigel hoidmisel aastaid. Kuid kui teil on viin, mis on maitsestatud looduslike koostisosadega, peaksite seda perioodiliselt kontrollima, et veenduda, et see ei lähe halvaks. Hea mõte on puhastada kogu oma alkoholikappi iga 6 kuu tagant. See julgustab teid piiratud säilivusajaga alkoholi ära kasutama või alkoholi, mis ei ole enam hea, välja viskama. Piima- või looduslike lõhna- ja maitseainetega likööridel on sageli märgitud pudelile märgitud kõlblikkusaeg. Mõnele neist võib kasu olla isegi külmkapis hoidmisest kapis.

12
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui teie majas on väikesi lapsi, peaksite olema eriti ettevaatlik, et teie viin oleks neile kättesaamatus kohas. Kuigi teie lapsed ei pruugi teie alkoholi otsima minna, on väikesed lapsed uudishimulikud ja võivad selle leida. Õnnetuste vältimiseks hoidke alkoholi kõrgel ja lukustage hoiunõu või alkoholikapp. Isegi kui usaldate oma vanemaid lapsi, on alkoholikapi lukustamine hea mõte. Kui sõber survestab teie teismelist alkoholi võtma, annab lukustatud kapp teie lapsele hea ettekäände survele mitte alla anda.

13
Jälgige, kui palju alkoholi teil on. Kui teie majas on teismelisi, peaksite jälgima, kui palju alkoholi teil on. Kuigi peaksite saama oma lapsi usaldada, näitavad uuringud, et alkoholi jälgimine leibkonnas saadab teie lastele sõnumi, et alaealiste joomine ei ole vastuvõetav. Alkoholi jälgimiseks oma majas proovige: märgistage alkoholipudelite küljed, et jälgida taset; kirjutage üles, mitu pudelit igast alkoholist teil on; pange tähele, millal avate kangete alkohoolsete jookide või likööri.