Kuidas valmistada burgeripatsit

Burgeripatsi valmistamine on üsna lihtne. Kuigi protsess on enamiku retseptide puhul lihtne ja järjepidev, saate koostisosi ja samme erinevate burgeriloomingu valmistamiseks mitmel viisil muuta.

1
Sega hakkliha ja maitseained. Segage oma kätega veisehakkliha hulka umbes 1/2 tl (2,5 ml) soola ja 1/4 tl (1,25 ml) jahvatatud musta pipart. Kasutatava soola ja pipra kogust saate vastavalt oma maitsetundele muuta. . Soovi korral võid lisada ka muid vürtse ja maitseaineid, et burgeri maitset täielikult muuta. Tempo kiireks muutmiseks kasutage 1 spl (15 ml) eelnevalt segatud hamburgeri maitseainesegu.

2
Jaga portsjonite hulka. Tavaliste, 1/4 naela (115 g) kotletite jaoks jagage veisehakkliha neljaks võrdseks palliks või portsjoniks. Täpne kogus võib sõltuda soovitud burgeri suurusest. Näiteks kui eelistate üliõhukesi dieedisõbralikke pätsikesi, võite liha jagada kuni kaheksaks portsjoniks, moodustades 60 g (1/8 naela) pätsikesed. Teisest küljest, kui soovite hiiglaslikke pätsikesi, võite kogu koguse jagada kaheks osaks, luues 225 g (1/2 naela) pätsikesed.

3
Vooderda burgerivorm kilega. Kasutage tegelikku burgerivormi, ümmargust küpsisevormi, plastkaant või muud õige kuju ja suurusega ümmargust anumat. Asetage sellele vormile kileleht. Kile ei lase pätsil hamburgeripressi külgede külge kleepuda. Kui kasutate tegelikku pressi, valige see, mis sobib teie kaalu alusel valitud burgeri suurusega. Kui kasutate tegeliku pressi asemel mõnda muud eset, näiteks purgikaant, valige kaas, mis näeb välja veidi suurem kui teie eeldatavasti kasutatava hamburgeri kukli suurus.

4
Suru burger vormi. Asetage üks osa veisehakklihast vooderdatud vormi ja tasandage see kätega vormi. Eemaldage see ettevaatlikult vormist, tõstes koos kilega välja. Jälgige, et veiseliha oleks kompaktselt vormi surutud, et burgeripihv püsiks tugevamalt koos. Vajadusel lisage liha või eemaldage liigne vastavalt sellele, kui palju on üleliigne. Teie vormis on ruumi jäetud. Kui vorm teile üldse ei sobi, võite vormida igast eraldi portsjonist palli ja lapitada selle käega pätsikujuliseks. See ei pruugi olla täiuslikult ümmargune, kuid tavaliselt saab see piisavalt hästi hakkama, kui te ei ürita kellelegi suurepäraselt vormitud pätsikestega muljet avaldada.

5
Õhemate pätsikeste jaoks tasandage soovi korral. Kui soovite, et burgeripihvid oleksid veelgi lamedamad, võite need puhta küpsetusplaadi alumise külje abil alla suruda. Täpsemalt asetage burgerikotletid puhtale letile, lõikelauale või tagurpidi küpsetusplaadile ja katke need küpsetusplaadiga. plastkile või pärgamentpaber. Vajutage teise küpsetusplaadi põ