Kuidas valmistada mahlaseid burgereid

Kodused hamburgerid on maitsev maius lõuna- või õhtusöögiks ning neid saab valmistada pliidiplaadil või grillil. Burgeri mahlane hoidmine sulgeb liha maitse. Mahlane ja paks burger annab rohkem maitset kui õhuke, kuiv, üleküpsetatud burger. Mahlaste burgerite valmistamiseks ostke suure rasvasisaldusega veisehakkliha. Käsitsege pätsikesi vormimisel õrnalt. Lõpuks vältige burgerite küpsetamise ajal spaatliga purustamist.

1
Ostke värskelt jahvatatud liha, millega burgereid valmistada. Värskelt jahvatatud veiselihast saab parimaid ja mahlasemaid hamburgereid. Vaadake supermarketi lihunikukohvrit. Seda on jahvatatud hiljuti kui pakendatud veiseliha. Üldiselt vältige oma burgerite jaoks pakendatud veiseliha ostmist.

2
Ostke 80% lahja ja 20% rasvasisaldusega veisehakkliha. Sellise vahekorraga liha rasvasisaldus on suhteliselt kõrge. Rasvasem veiseliha annab alati mahlapressi burgeri. 85% lahja ja 15% rasva peaks samuti sobima; lihtsalt vältige 90% taisemat veiseliha, millest saab kuiva burgeri. Veisehakkliha saate osta igast supermarketist.l Kui eelistate maheliha, vaadake maheosakonda või tervisetoidupoest.

3
Kotletite moodustamiseks rebige tükk veiselihast ära. Kui olete veisehakkliha koju toonud, saate vormida üksikud pätsikesed. Kotletite suuruse võib jätta isiklikuks eelistuseks, kuid üldiselt saab rusikasuurusest veiselihatükist hea suurusega burgeri.

4
Käsitsege liha õrnalt. Kui rebite ostetud plaadilt veiseliha tükke, ärge käsitsege ega pigista liha liiga palju. Kui pudrustate veiseliha käsitsemise ajal, väänate osa niiskusest lihast välja.

5
Vormi kätega burgeripihvid. Vajutage oma kätega õrnalt iga rusikasuurune veisehakklihatükk suhteliselt lamedaks kettakujuliseks pätsiks. Kui töötate kõval pinnal (puhas töölaud või plastist lõikelaud), võite pätsikesed vastu pinda suruda, et vältida nende kätega liiga tugevat pigistamist. Kujundage pätsikesed nii, nagu soovite. Üldiselt peaksid pätsikesed enne küpsetamist olema umbes 10 cm (4 tolli) läbimõõduga ja 3–4 tolli (1,9 cm) kõrged.

6
Vajutage iga burgeri keskele 0,64 cm (1–4 tolli) lohk. Teie burgerid küpsevad kiiresti servadest ja aeglasemalt keskelt. Ühtlaselt läbiküpseva burgeri saamiseks vajutage nimetis- ja keskmise sõrmega iga burgeri peale lohk. Püüdke teha iga pätsi keskosa umbes 1–8–1–4 tolli (0,32–0,64 cm) madalamal kui pätsi servad. Samuti takistab lohk teie burgeritel keskelt punnis. .

7
Seadke lame praepann keskmisel-kõrgel kuumusel põletile. Sõltuvalt valmistatavate burgerite arvust võite kasutada kas suurt või väikest panni. Enamiku vahemike puhul on keskmiselt kõrge kuumus umbes 7.

8
Lisa burgerid, kui pann on kuum. Kotletid peaksid panni kuuma pinnaga kokku puutudes särisema. Jätke igale burgerile pannil mõlemale poole vähemalt 1 tolli (2,5 cm) ruumi, et ükski burger küpsemise ajal kokku ei läheks.

9
3-5 minuti pärast keerake pätsikesed õhukese spaatliga ümber. Kui burgerid on mõne minuti küpsenud, libistage iga burgeri alla õhuke spaatel ja keerake see ümber. Nagu ka pätsikesi vormides, jäävad burgerid mahlasemad, kui neid küpsetades võimalikult vähe käsitleda. Pööramisel peaks iga burger olema alumisel küljel pruunistunud tumekuldpruuniks.

10
Küpseta burgereid teiselt poolt veel 3-5 minutit. Burgerite küpsetamine 3-5 minutit mõlemalt poolt peaks tagama, et need on ühtlaselt läbi küpsenud. Teate, et burger valmib teisel küljel, kui see hakkab särisema. Vaadake, et burger oleks kena kuldpruuni värvi. Vältige soovi burgereid kolm või neli korda ümber pöörata. Ühest korrast piisab.

11
Vaadake burgerite külgi, et näha, kuidas need on valmis. Kui lõikate burgeri sisse, et näha, millal see on valmis, võite kaotada osa mahlasusest, mille säilitamiseks olete kõvasti vaeva näinud. Selle asemel vaadake hoolikalt burgeri külgi. Kui külje keskel on kerge roosa joon, on burger keskmiselt haruldane. Kui küljed on kõik pruunid, on burger keskmine.

12
Serveerige burgereid, kui need on keskmiselt haruldased või keskmised. Kui burgerid küpsevad, küpseb neist rohkem mahla. Veenduge, et teil oleks mahlane ja maitsev burger, serveerides pätsi, kui see on keskmiselt haruldane või keskmine. Asetage burger kuklile ja kaunistage tomati, salati, sinepi, ketšupi ja kõige muuga, mille soovite.

13
Enne burgerite pealekandmist eelsoojendage grill. Kuumutage grilli kahte eraldi piirkonda: üks on kõrge kuumusega ala umbes 121 °C (250 °F). Seadke teine ​​madala kuumusega tsooniks, umbes 150 °F (66 °C). Laske grillil 15 minutit eelsoojeneda, enne kui pätsike peale panete.

14
Õlitage grill eelkuumutamisel. Kuni grill soojeneb, nirista paberrätikule veidi oliiviõli. Hõõruge paberrätikut mööda grilli pinda, et seda määrida. See aitab teie kotletidel ühtlaselt küpseda ja takistab nende pruunistumise ajal grilli külge kleepumist.

15
Asetage kotletid umbes 2 minutiks grilli kõrgele kuumusele. Grilli intensiivne kuumus tekitab burgeri mõlemale küljele maitsva pruunistunud kooriku, mis lisab lihale rikkalikku maitset. Kui jätaksite burgeri kõrgele kuumusele, kuivataks temperatuur burgeri sisemuse. ja lõpuks küpseta kogu kotlet üle.

16
Umbes 2 minuti pärast keerake burgerid ümber. Kui burgerid on grilli kõrgel kuumusel poolel umbes 2 minutit küpsenud, keerake need spaatliga ümber. Burgereid pöörates hoidke neid üksteisest umbes 1,3 cm (1,3 cm) kaugusel. Kui burgerid on üksteisele liiga lähedal, võivad need küpseda ebaühtlaselt või küpsemise ajal kokku sulada.

17
Liigutage pätsikesed madalal kuumusel küljele, kui need on mõlemalt poolt pruunistunud. Kui burgeri mõlemad pooled on ühtlaselt pruunistunud, tõstke spaatliga pätsikesed ettevaatlikult üles ja viige need grilli madalal kuumusel küljele. Hoidke küpsetusburgeritel hoolikalt silma peal, et saaksite need grillilt eemaldada, kui need on nii valmis, nagu soovite.

18
Küpseta burgereid madalal kuumusel 3-4 minutit. Siin jätkab nende mahlane sisemus küpsemist, ilma et see kuivaks või põleks. Kasutage grilli madala kuumusega külje kogu pinda, et burgerid üksteisega kokku ei puutuks. Pöörake burgereid umbes 2-minutilise märgi juures. See tagab, et kõik pätsikesed on mõlemalt poolt ühtlaselt läbi küpsenud.

19
Eemaldage burgerid, kui need on keskmiselt haruldased kuni keskmise temperatuuriga 130–140 °F (54–60 °C). Hinnake burgerite küpsemist, pöörates tähelepanu nende suurusele ja tugevusele. Burgerid kahanevad ja tõmbuvad keetmise ajal pingul. Haruldane burger jääb spaatliga kergelt vajutades siiski mahlane ning on pehme ja kergelt pritsiv. Kui kasutate lihatermomeetrit, on haruldase burger temperatuur umbes 125°F (52°C). Keskmise sügavusega burger on umbes 66 °C (150 °F). Kui küpsetate burgeri kõrgemal temperatuuril, ei ole see enam mahlane.