Kuidas valida veganõlut

Võib tunduda keeruline teada saada, kas õlu on veganisõbralik, sest paljud õlletehased kasutavad peenestamisetapis, mis on enne villimist filtreerimine, loomseid tooteid, nagu isinglass (kalapõis) ja želatiini. mõned õlled kasutavad õllele maitse ja tekstuuri lisamiseks mett ja piimatooteid. Kuid ärge kartke! Vegansõbraliku õlle valimine on lihtne. Kui te pole oma valikutes kindel, valige masstoodangu õlu ja vältige õlut, millel on silt ” kirjeldustes mee või piim. Et teada saada, kas õlu on veganisõbralik, kontrollige etiketti, vaadake veebist või võtke otse õlletehasega ühendust.

1
Ohutuse huvides pidage kinni masstoodangu õllest. Valdav enamus odavatest masstoodetud õlledest on veganisõbralikud lihtsalt sellepärast, et seda on odavam teha, nii et tellige üks neist, kui te pole oma muude võimaluste osas kindel. Olge ettevaatlik esmaklassiliste õllede ja eriti väikesepartiiliste õllede või mikropruulikodade õllede suhtes, mis võivad trahvimisprotsessis kasutada loomseid saadusi. Märkimisväärne erand on Foster’s Beer, mis kasutab trahvimisel loomseid saadusi.

2
Olge esmaklassilise õlle tellimisel ettevaatlik. Olge ettevaatlik ja proovige enne selle tellimist või ostmist välja selgitada, kas esmaklassiline õlu on veganisõbralik. Esmaklassilise õlle puhul kasutatakse suurema tõenäosusega peenestamisel loomseid saadusi, seega otsige veebist, kontrollige etiketti või küsige enne joomist oma baarmenilt, kas esmaklassiline õlu on veganisõbralik. Premium õlle puhul kasutatakse sageli loomseid saadusi. või traditsioonilised õlle valmistamise retseptid. Kuid üha rohkem õlletehaseid, nagu Guinness, lähevad üle veganisõbralikele õllepruulimistavadele.

3
Vältige meemaitselist õlut. Kontrollige nime ja etiketti, kas selle kirjelduse osana sisaldab sõna “mesi”. Üldiselt sisaldab õlle nimi või kirjeldus sõna “mesi”, kui seda kasutatakse koostisosana, nii et saate lihtsalt vältige neid õllesid, et olla ohutu.Mesi ei ole vegan ja mõned õlletootjad kasutavad seda õllele magusa maitse lisamiseks. See, et õlu on meemaitseline, ei tähenda tingimata, et nad kasutavad pruulimisprotsessis päris mett. Kuid parem on olla ohutu, kui te pole kindel!

4
Jälgige õlut, mis on märgistatud magusa, piima või koorena. Vältige stoute ja portereid, millel on silt “Milk Porters” või “Milk Stouts”, mis tõenäoliselt kasutavad oma pruulimisprotsessis piimatooteid. Lisaks olge ettevaatlik õllede puhul, mille kirjeldused on “magus” või “koor”, mis võivad sisaldada piimavalku, vadakut või muid piimatooteid. Pöörake tähelepanu sõnadele “Sweet Lagers” või “Cream Ales”. Kuigi paljud neist on vegansõbralikud, kui te pole kindel, on parem neid vältida.

5
Kontrolli etiketilt, kas õlu on veganisõbralik. Otsige ringi seest tähte Vâ€, mis on vegani sümbol. Kui pudelil või pakendil on vegani sümbol, siis on õlu veganisõbralik. Etiketil võib olla ka lihtsalt midagi sellist nagu “Veganisõbralik”. € või „Selle toote valmistamisel ei kasutatud loomseid saadusi.â€Paljud kaasaegsed õlletootjad teavad, et nende kliendid hoolivad sellest, mis nende õlle valmistamisel läheb, ja seetõttu märgivad nad sageli otse etiketil, et nende õlu on veganisõbralik. .

6
Otsige veebist õlletehast, et teada saada, kas need on veganisõbralikud. Kontrollige õlletehase veebisaiti, et näha, kas nende õlu on veganisõbralik või mitte. Samuti saate otsida veebisaite, mis aitavad inimestel tuvastada veganisõbralikke toite ja jooke, näiteks www.barnivore.com. Kui miski muu ei aita, otsige õlut Google’is, et teada saada, kas see on vegan. Kontrollige õlletehase veebisaidi korduma kippuvate küsimuste (KKK) jaotist, et näha, kas õllel on loetletud oma koostisosad või öeldakse, et see on vegansõbralik.

7
Küsige baarmenilt, kas ta teab, millised õlled on veganisõbralikud. Otsige üles baarmen ja küsige viisakalt, kas neil on veganisõbralikke õlu või mitte. Paljud õllefirmad ja edasimüüjad saadavad baaridesse oma esindajad, kes oma tooteid tutvustavad. Teie baarmen võib teada, millised õlled on veganisõbralikud ja millised mitte. Ärge tundke küsides kohmetult ega piinlikkust. Baarmenid aitavad sageli teil otsustada, mida juua. Proovige küsida midagi otsekohest, näiteks: “Vabandage, kas teil on veganisõbralikku õlut?”

8
Võtke ühendust õlletehasega ja küsige, kas nende õlu on veganisõbralik. Nende kontaktteabe saamiseks vaadake õlletehase veebisaiti. Helistage nende klienditeenindustelefonile ja küsige, kas nende õlu on veganisõbralik. Samuti võite saata e-kirja nende klienditeenindusele või kvaliteeditagamise osakonnale, küsides, kas nad kasutavad õlle valmistamisel loomseid tooteid või mitte. Kontaktandmed leiate õlletehase veebisaidi jaotisest „Võtke meiega ühendust” või „Teave meie kohta”. teavet.

9
Kergema maitsega õlle saamiseks minge laager või pilsneriga. Lager- ja pilsner-stiilis õlled on kergema maitse ja madalama alkoholisisaldusega kui teised õlletüübid, mistõttu on need suurepärased valikuvõimalused, kui plaanite neid õues või soojas kohas juua. Mõned kõige populaarsemad masstoodetud õlled on lager- ja pilsner-stiilid, nii et neid on lihtne leida, need on odavad ja veganlikud! Tuntud laager-õllede hulka kuuluvad Sapporo, Kirin, Sam Adams Boston Lager , ja Pabst Blue Ribbon. Populaarsed pilsnerid on Labatt Blue, Modelo Especial ja Stella Artois.

10
Kui teile meeldivad humalamaitselised õlled, võtke kahvatu õlu. Pale ales on suurepärane õlu, mida valida, kui naudite tugevamaitselist ja suurema alkoholisisaldusega õlut. Pale ale’id ja India pale ale’id, mida tuntakse ka IPA-dena, võivad mõnikord kasutada peenestamise protsessis loomseid tooteid, seega veenduge, et valite ühe, mis on veganisõbralik. Veganisõbralike pale ale’ide hulka kuuluvad Sierra Nevada, Lagunitas IPA ja Harpoon IPA. Kui te pole kindel, otsige vegan sümbolit või kontrollige veebist, kas pale ale on veganisõbralik.

11
Kui teile meeldib tume õlu, proovige stout või porter. Stoutid ja porterid on tumedad ja raskemaitselised õlled ning sisaldavad üldiselt rohkem alkoholi kui muud tüüpi õlled. Kuid mõned stoutid ja porterid kasutavad kreemja konsistentsi loomiseks piimatooteid, nii et enne selle joomist veenduge, et see on veganisõbralik. Otsige õlut veebist või kontrollige etiketilt, kas see on nii.Paljud stout’id ja porterid on vegansõbralikud, kuid parem karta kui kahetseda! Vältige stout’e või porterit, mille nimes on “piim” või “koor”, kui soovite. pole kindel.

12
Valige maitse tasakaalu saavutamiseks Belgia õlu. Belgia stiilis õlledel on lai valik erinevaid maitseprofiile, kuid need ei ole nii rasked kui stout ega nii kibedad kui pale ale. Mõned Belgia ale’id kasutavad trahvimisel loomseid saadusi, kuid enamik mitte. Valige Belgia õlu omapärase maitse jaoks, mis ei pane teid üle jõu ega koorma teid. Mõned Belgia stiilis õlletehased asuvad kloostrites ja nende etiketil võib olla sõna “abbey—. Belgia stiilis õlled võivad olla kanged, kuid ka mahlakama maitsega sordid, mida tuntakse Iambiksi nime all ja millel on madalam alkoholisisaldus.