Kuidas õlut säilitada

Miski ei ületa külma õlut kuumal päeval. Kui hoiate oma õlut õigesti, ei pea te kehvas joogis pettuma. Veelgi enam, kui olete huvitatud laagerdunud õlle omadustest, võib õlle säilitamine osutuda huvitavaks uurimistööks selle kohta, kuidas õlu aja jooksul paraneb.

1
Hoidke õlut õiges asendis. Nii nagu veini, on ka õllepudelite säilitamiseks, mida hoiate kauem, õige ja mitte nii hea viis. Hoidke õlut püsti, selle asemel et seda külili asetada – isegi Chimay-sugused õllepruulijad soovitavad seda küljes hoidmise asemel. See tagab, et pärm (sete) settib õllepudeli põhja, mitte ei jäta küljele pärmirõngast või vesimärki, mis kunagi ei setti ega segune. Samuti ei kipu tänapäevased korgid kuivama. või imama õhku, nii et see pole õlle hoidmisel probleem ega põhjus pudeli kõrvale hoidmiseks (eriti kuna õlu, mis pika aja jooksul korki puudutab, võib tegelikult õlle maitset rikkuda). Ja parim põhjus õlle püsti hoidmiseks on see, et see oksüdeerub vähem, tagades seeläbi selle pikema säilivuse!

2
Hoidke õlut valguse eest kaitstult. Valige õlle hoidmiseks hämar või tume koht, kuna ultraviolettkiirgus ja isegi sinine valgus rikuvad õlle peagi, muutes selle “kergeks” ja närtsimaks, mis tähendab, et see maitseb peaaegu nagu midagi, mida skunk toota võib. Rohelised ja eriti pruunid pudelid aitavad õllel heledaks muutuda, mis võib anda pruulile krõbeda maitse.

3
Valige õige säilitustemperatuur. Kuumus rikub õlut aja jooksul, nii et õlut on kõige parem hoida jahedas, kuid mitte külmutatud temperatuuril. Kuigi mõned inimesed naudivad oma õlle külmutamist enne selle tarbimist, ei taastu külmutatud õllerakud kunagi päris endiseks ja seega ei maitse õlu enam nii hästi. Sobivad hoiukohad on õllekelder või külmkapp, kuigi pikaajaline külmkapis säilitamine ei ole soovitatav kogumisõllede puhul, mida kavatsete väga kaua säilitada, kuna külmiku kuivatav keskkond mõjutab lõpuks korki. Õlle õige säilitustemperatuur sõltub õlle tüübist, seega kasutage seda käepärast loendit juhisena: enamikule õlledest on kasu, kui neid hoitakse temperatuuril umbes 50–55 °F (10–12,8 °C). Hoidke temperatuur kindlasti konstantne. Tugeva ja suurema alkoholisisaldusega õlle (odraveinid, kolmikõlled, tumedad õlled) temperatuur on umbes 55–60 °F (12,8–15,5 °C), mis juhtub olema toatemperatuuriga.Standard , keskmise alkoholisisaldusega õlled (bitterid, IPA-d, lambics, stout, doppelbockid jne) on kasulikud, kui säilitustemperatuur on umbes 50–55 °F (10–12,8 °C), mis on keldritemperatuur. Kergema alkoholisisaldusega õlled (laagerid, pilsnerid, nisuõlled, mahedad, madala kalorsusega õlled jne) saavad kasu säilitustemperatuurist umbes 45–50 °F (7,2–10 °C), mis on jahutustemperatuur. Kui teil pole spetsiaalset õllekeldrit või külmkapis, on parim kompromiss säilitamiseks temperatuurivahemik 50–55 °F (10–12,8 °C). Liiga vähe salvestusruumi? Joo varsti!

4
Tea, kui kaua saate õlut säilitada, eriti kui soovite õlut laagerdada. Erinevatel õlleliikidel on kasutusaeg erinev, olenevalt sellest, millist pruulimisprotsessi kasutati ja kas õlu on valmistatud kiireks tarbimiseks või pikemaks säilitamiseks või laagerdamiseks. Kuigi suurtes kaubanduslikes kogustes müüdaval õllel on sageli kehtivusaeg, ei ole kõigil õlletootjatel head ettekujutust, kui kaua nende pruuli laagerdada saab, ja see võimalus ulatub olenevalt 6–8 kuust kuni 25 aastani. õlle kaubamärgi, säilitusviiside ja kvaliteedi kohta. Teisisõnu, kui õlletootja ei anna kõnealuse õlle jaoks vananemissoovitusi, peate lihtsalt proovima. Kui kavatsete õlut hoida kollektsionäärina, mitte lihtsaks koduseks tarbimiseks, on kindlasti tegemist katse-eksituse meetodiga ning kõige parem on läheneda sellele uurimise ja lõbususe tundega. erinevalt kallitest veinidest on vähemalt siis, kui õlu on pärast pisut pikka hoiustamist vastik, pole te palju raha ära visanud!Üldiselt võib Ameerika õlut säilitada neli kuni kuus kuud, importõlut aga säilitada. kuni aastani. Ilmselgelt kontrollige ühe näitajana säilivuskuupäeva ja kasutage seda rusikareeglit ettevaatlikult ja skeptiliselt, olenevalt teie enda katsetest ja vigadest. Spetsialiseerunud õlled, mis on valmistatud pikemaks säilitamiseks, teevad selle sageli turunduse osana selgeks; Tõepoolest, mõnel pruulil ei hakka pruulija poolt kavandatud maitsed välja kujunema umbes 2–5 aasta jooksul. Küsige jaemüüjalt nõu, kui te ei näe sildil midagi. Üle 7-protsendilise alkoholisisaldusega õlu sobib vananemise eesmärgil paremini. Kui olete laost halva õlle maitsnud, taastage end, järgides seda kohe uue hea õllega. Varsti saate sellest kogemusest üle!

5
Kaaluge kohe pärast ostmist joonud õlle ja ladustatud õlle arvestuse pidamist. Püüdke alati osta vähemalt kaks pudelit igat ladustamiseks mõeldud õlut. Jooge üks ja tehke märkmeid selle maitse, maitsevahemiku, tekstuuri ja sügavuse ning pea kvaliteedi kohta. Seejärel tehke sama, kui olete lõpuks säilitatud õlle kätte saanud, ja võrrelge neid, et näha, millised muutused on säilitusperioodi jooksul toimunud. Kas õlu on säilitusajaga paranenud või halvenenud? Aja jooksul peaksite suutma teha häid oletusi selle kohta, mis aja jooksul hästi säilib ja mida säilitamiseks täiustatakse.

6
Jooge avatud õlut ja ärge isegi proovige seda säilitada. Karbonisatsioon aurustub ja sul on kohutav lame õlu isegi siis, kui see on alles järgmisel päeval. Kui te ei saa seda juua, kasutage seda köögis või mujal. Kasutamata avatud õlut saab suurepäraselt kasutada, sealhulgas: õlleleiva valmistamine kaerast õlleleiva valmistamine õlletaignaga inglise kala ja krõpsude valmistamine õlletaignaga friteeritud õlu valmistamine õllega praetud köögiviljade valmistamine õllega pehmeks muutmine. Vabanege aianälkjatest.