Kuidas õlle maitset nautida

Kui olete varem õlut proovinud ja ei ole seda nautinud, ei tähenda see tingimata, et te pole õlleinimene. Võimalik, et peate selle jaoks lihtsalt maitset tundma. Õnneks saate õppida õlle maitset nautima ja samal ajal erinevaid õllesorte proovides!

1
Joo erinevat tüüpi õlut. Kui enamik inimesi usub, et neile ei maitse õlu, on põhjuseks see, et nad on söönud ainult halba. Andke kindlasti võimalus ka teistele õlletüüpidele, alates tipptasemel käsitöönduslikest mikropruulidest kuni levinumate kaubamärkideni, nagu Coors ja Budweiser. Nagu kõige muu puhul, võib juhtuda, et seal on teist tüüpi õlut, mida soovite paremini. Ärge kartke proovida õlut, mida te pole kunagi varem joonud. Alustage ühe või kahe uue õlle tellimist igal ajal, kui külastate baari või minna välja sööma.

2
Lülituge teisele tugevusele. Kui leiate, et üks õlu on üle jõu käiv, minge üle heledamale stiilile. Need kipuvad olema vähem kääritatud, mis tähendab, et need ei ole nii kibedad. Inimesed, kes ei ole rahul nõrga vesise õllega, võivad proovida intensiivsema maitsega jooke, nagu porterid ja stout’id. Stout õlled sisaldavad teravamat humalat ja neil lastakse kauem käärida, mis annab neile rohkem särtsu. Hele õlu on märgatavalt suurem. õrnem. Need on suurepärane sissejuhatus inimestele, kes alles hakkavad õllemaitset tekkima.

3
Proovige erinevaid pruulimisstiile. Õlled klassifitseeritakse nende pruulimisstiilide, käärimisaja ja neile iseloomulike maitseomaduste andmiseks kasutatud koostisosade järgi. Mida rohkem õlut proovite, seda tõenäolisemalt leiate endale meelepärase õlle. Proovige laager, mis on lahedad ja värskendavad õlled, mis lähevad sujuvalt maha ja millel on mahe pähkline või vürtsikas järelmaitse. Valige magus linnaseõlu. millel on rikkalikud karamelli ja iirise noodid. Kui väljas on palav, proovige Saisons, tugevalt karboniseerunud pale ale’i, mis on valmistatud puuviljadega, mis muudab need kergeks ja kargeks. Lambikud käärivad koos metsiku pärmiga ning on sageli hapud ja siidsed. Tumedad õlled nagu porterid ja stoutid on täidlased ja tugeva, mõrkja maitsega, erinevalt kohvist.

4
Proovige käsitööõllesid. Õlut ei valmista ainult suured tuntud ettevõtted. Seal on lugematu arv mikropruulikodasid, kes valmistavad väikeseid õlut, kasutades oma patenteeritud retsepte. Üks nendest õludest võib teie maitsemeeltele paremini sobida.Otsige trendikatest baaridest kraanist spetsiaalset käsitööõlut või tehke ringkäik kohaliku supermarketi alkohoolsete jookide sektsioonis.Kui elate linnas, kus müüakse käsitööõlut. ettevõte, külastage õlletehast ja proovige mõnda nende kuulsamatest preparaatidest.

5
Proovige teiste riikide õlut. Lisaks nn kodumaistele õlledele on kõikjal maailmas hõlpsasti saadaval lugematu arv välismaiseid õllesorte. Euroopast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast ja isegi Austraaliast on kerge leida õlut. Nende õllede puhul kasutatakse sageli erinevaid koostisosi. või pruulimistehnikad, mis võivad anda metsikult ainulaadsed maitsed.Mõned näited populaarsetest õlledest kogu maailmas on Guinness (Iirimaa), Corona (Mehhiko), Heineken (Holland), Sapporo (Jaapan), Ayinger (Saksamaa) ja Stella Artois (Belgia). Enamik tuntumatest välismaistest õlledest imporditakse üle maailma ning neid hoitakse baarides, restoranides ja supermarketites.

6
Õppige tuvastama keerulisi maitseid. Ühe õllelonksuga on palju, mida sisse võtta. Selle asemel, et kohe otsustada, kas teile konkreetne stiil meeldib või mitte, proovige õlles peituvaid väikseid nüansse üles võtta. Kas kibedust tasakaalustab korralikult magusus või happesus? Kas on peeneid pähkli- või lillenoote? Õlle üldise maitse seostamine teile meeldivate üksikute maitsetega võib aidata teil sellest rohkem kasu saada.Võtke paar õlut ja nipsutage seda enne allaneelamist paar sekundit suus. Õlle maitsestamisel, proovige esialgsest kibedusest üle saada ja vaadake, millised maitseprofiilid teile meelde tulevad.

7
Joo õlut õigel temperatuuril. Kõik õlled ei ole mõeldud samal temperatuuril maitsta. Kui õlu, mida jood, on liiga soe või liiga külm, võib selle maitse muutuda liiga teravaks, mahedaks või üldiselt ebameeldivaks. Pöörake tähelepanu pruulmeistri soovitustele, mis on märgitud etiketil või küsige oma baarmenilt nõu, kuidas teatud tüüpi õlut kõige paremini nautida. Kergemaid õllesid, nagu laager, blond ja pilsner, tuleks serveerida temperatuuril umbes 33–45 Â°F (1 °F). €“7 °C), samas kui stout’id, porterid ja kanged, tumedad õlled sobivad kõige paremini toatemperatuuril rüübates. Väldi härmast kruusist õlle joomist. See võib põhjustada õlle külmumist kohtades, kus see klaasiga kokku puutub, rikkudes maitset. Jahutage õlut, ärge lisage sellele jääd. Vesitatud pruulil ei ole sama tugevus ega keha.

8
Kasutage õiget joogianumat. Materjal, milles õlut hoitakse, võib mõjutada selle maitset sama palju kui pruulimismeetodid. Mõnikord on erinevused väikesed, näiteks võite eelistada sama õlut pudelis, mitte purgis. Samamoodi võib klaasis serveeritud vaadiõlu olla värskema maitsega kui pudeliõlu. Katsetage iga serveerimisviisi, et näha, milline teile kõige rohkem meeldib. Enamiku õllede jaoks sobib kruus, täidis või purk. Kõrgeid pilsneriklaase tuleks kasutada eriti vahutava õlle puhul, kuna need aitavad vahtu kinni hoida ja lasevad erinevatel maitsetel alt pinnale mullitada. Pruun klaas filtreerib välja valguse, mis võib põhjustada õlle kiire hapnemise, seega vali see selge ja rohelise asemel. pudeleid alati, kui saate. Kui alustate õlut, lõpetage kogu asi või visake ära see, mida te ei joo. Õlu rikneb pärast avamist kiiresti ja tavaliselt ei jää sellest midagi head.

9
Anna aega. Inimeste maitse muutub vanemaks saades. Võib juhtuda, et teie palett pole just praegu teie eluhetkel õlle nautimiseks ette nähtud, kuid see ei tähenda, et see seda kunagi ei teeks. Jätkake siin-seal erinevate õllede proovimist ja ennekõike olge avatud. Tõenäoliselt kohtate lõpuks sellist, kes seda teie eest teeb. Järgmine kord, kui keegi teile õlut pakub, ärge keerake oma nina püsti. Kui loobute õllest täielikult, ei saa te kunagi võimalust ise avastada, mida paljud selle juures armastavad. Paljud inimesed leiavad, et õlu on esimesel proovimisel kibe, mis võib olla tõrjuv. Kuid aja jooksul võite märgata muid maitseid, mis teile meeldivad.

10
Ühendage oma õlu toiduga. Isegi kui te ei ole õlle joomise fänn, võib see, mida te sellega sööte. Võite avastada, et Saison on üllatavalt karge ja värskendav, kui seda rüübata vaagna kõrvale praetud mereandidega, või et tume, mõrkjas stout on ideaalne kaaslane mahlasele juustuburgerile. Toidu maitsetega segunedes võib õlle keha muutuda ja omandada uue keerukuse. Sarnaselt veiniga soovitatakse erinevaid õllesid tavaliselt erinevate toiduainetega siduda. Aja jooksul areneb tunnetus, millised maitsekombinatsioonid on teile isuäratavad. koos.

11
Joo õlut mugavas keskkonnas. Atmosfäär võib samuti mängida suurt rolli selles, kui palju naudingut õllest saate. Tõenäoliselt ei tunne te rahvarohkes, kõrvulukustavas sukeldumisbaaris kannu lõhki ajades sama rahuldust, kui jagaksite seda pikka kasvu inimesega oma parimate sõpradega mugavalt oma kodus. Kui te ei ole oma ümbrusest hooliv, võib see vastumeelsus teile peale kanda, kui on aeg pint tühjendada.Hoidke eemale kohtadest, kus on tugev lõhn või muud soovimatud segajad, mis võivad teie kogemust halvendada.Koostage oma degusteerimine koju sõbraga, kes on asjatundja. Nad saavad anda soovitusi ja näpunäiteid, kuidas oma õlut maitsta.

12
Muutke oma ettekujutust õllest. Sa ei hakka kunagi õlut hindama, kui veenad ennast, et see sulle ei maitse. Püüdke lõpetada kõigi õllede mustvalge mõtlemine. Kui olete oma seisukohta pehmendanud, saate hakata hindama iga joogi ainulaadset vormi eraldi. Kui teile ei meeldi üks stiil, liikuge järgmise juurde, kuni miski teile silma jääb. Proovige mitte üle mõelda. seda. See on lihtsalt jook.