Kuidas valida kõrged kontsad

Kõrged kontsad, eriti tikk-kontsad, ei lähe kunagi moest välja tõeliste moemeeste seas. Kuid moekas olemine ei ole alati mugav. Kui olete kõrgete kontsade ori, võite kannatada ka konnasilmade, põnnide ja kukkunud võlvide all. Õnneks on olemas viise, kuidas muuta need jalgadele vähem kahjulikuks.

1
Ostke päeva lõpus. Päeva lõpuks on teie jalad terve päeva jooksul rohkem paistes. Päeva lõpus ostlemine aitab teil paremini mõista, kuidas teie konts tõeliselt istub. Teile ei meeldiks hommikul kontsakingad jalga proovida ja pärastlõunal neid kandes liiga pingul olla.

2
Kandke neid poe ümber. Enne nende ostmist kõndige kontsades ringi. Kui tunnete, et kontsad on kitsad või kuidagi ebamugavad, võiksite valida mõne muu paari. Teie jalad peaksid tundma end toetatuna ja tasakaalus, kui olete kontsadel. Igasugune valu, mida poes tunnete, süveneb ainult seda hullemaks, mida kauem kontsi kannate. Näiteks kui kinga tagaosa hõõrub teie kontsa poes, tekib teil tõenäoliselt vill, kui kannate kontsi päriselus. Proovige ka poes käia erinevatel pindadel. Teie kontsad on vaibal teistsugused kui kõvemal pinnal kõndides.

3
Hinnake, kuidas teie varbad end tunnevad. Leia kingad, millel on varvastele piisavalt ruumi. Krambis varbad ja jalanõud, mis ei ole piisavalt laiad, tekitavad kindlasti valu. Kui kannate järjepidevalt kontsakingaid ilma piisava varbaruumita, suurendate oma tõenäosust haamervarvaste, konnasilmade, põnnide ja artriidi tekkeks. Ümmargused varbad ja mandlitest varbad annavad palju rohkem ruumi kui klassikalised teravad varbad. Teravad varbad isegi veidi ümara mandliga. kuju annab rohkem ruumi kui klassikalised kiilukujulised teravad varbad.Sügavam varbakast annab üldiselt palju rohkem ruumi kui madalam. Teravad varbad sügavate varbakastidega pigistavad vähem kui ümarad varbad äärmiselt madalate varbakastidega.

4
Valige kontsa kõrgus. Ideaalne kontsakõrgus on üks kuni kolm tolli. Üle kolme tolli kontsadel kõndimine muudab teie kõndimist ja paneb rohkem stressi alaseljale, põlvedele ja pahkluule. Vali aga selline kontsakõrgus, mis sulle mugav on. Õnneks on valida paljude erinevate kontsade kõrguste vahel. Kassikontsade kõrgus on 1,5–2 tolli. Need kontsad sobivad kandmiseks kogu päevaks. 3-tollist kontsa peetakse klassikaliseks kontsa kõrguseks ja see on vastuvõetav tööl kandmiseks. 4-tolline konts sobib pärast tööd ja nädalavahetuse tegevusi. 5- või 6-tolline konts on vähem mugav ja raskem sisse kõndida. Võib-olla soovite need salvestada, kui te ei tee palju kõndimist ja kavatsete neid kanda vaid mõne tunni.

5
Enne kontsade välja võtmist harjuta kodus kõndimist. Võite kingad tagastada seni, kuni te neid väljas ei kanna. Kandke kontsakingaid oma maja ümber nii palju kui võimalik. Kandke neid õhtusööki valmistades, nõusid pestes või pesu pesemisel. Parim on neid paar tundi kanda. Kingad, mis tunduvad alguses mugavad, ei pruugi olla mõne minuti või isegi tunni või kahe pärast. Märkate, et kontsad muudavad teie sammud lühemaks; see on normaalne. Mida kõrgem on konts, seda lühemad on teie sammud. Ärge püüdke liikuda nagu tossudes. Jalutades hoidke kontsad vertikaalselt; ära lase neil külili veereda. See viib kanna libisemiseni ja põhjustab kukkumise.

6
Osta nahast või seemisnahast kingad. Nahast ja seemisnahast kingad on painduvamad ja vormivad teie jala kuju järgi. Kuna need materjalid on paindlikumad, vähendate oma hõõrdumise võimalust. Kuigi sünteetilised kingad on soodsamad, tasub kvaliteetsetesse kingadesse investeerimine end ära.Nahast ja seemisnahast kingad kestavad ka kauem kui sünteetilistest materjalidest valmistatud kingad. Vaata kontsa sisekülge, et teha kindlaks, millest jalats on valmistatud. Kingad, millel on kirjas “kunstlik pealispind” või “kunstlik materjal”, on valmistatud sünteetilistest materjalidest. “Kõige paremad on kingad, millel on kirjas “nahast pealis” või “seemisnahast pealis”.

7
Kontrollige polsterdust. Kui kannad kontsi, avaldatakse jalapallile rohkem survet. Piisav polsterdus selles piirkonnas muudab teie kandad palju paremaks. Kontrollige enne kingade ostmist seda piirkonda. Kui kingal pole eriti palju pehmendust, ostke kingades kandmiseks sisetallad. Sisetallad võivad olla täissuuruses, kolme neljandiku suuruses, pooles suuruses või ainult jalalaba padjad. Kui kannate sisetaldu, veenduge, et teil oleks varvaste jaoks piisavalt ruumi.

8
Kaaluge platvormi stiilis kontsa. Stiilid, mille varvasala all on kerge platvorm, kipuvad olema mugavamad, kuna need vähendavad jalapalli nurka ja survet. Platvormid, isegi õhukesed, säilitavad stabiilsuse, hoides tallad lamedana. Kui kannate kõrgemat kontsa, võib platvorm kompenseerida mõningaid kõrge kontsa kandmise mõjusid. Platvormid võivad olla nähtavad või peidetud. Kui teile meeldib mugavus, kuid mitte platvormi välimus, valige peidetud platvormiga kinga.

9
Valige stiilid, mis parandavad stabiilsust. Mida stabiilsem ja turvalisem on teie jalanõu, seda mugavamalt tunnete end. Lisaks kontsa kõrgusele ja varbavahele on ka muid disainifunktsioone, mis muudavad kontsad mugavamaks. Kontrollige oma kontsadel järgmist: kandke turskemat kontsa. Mida laiem on konts, seda suurem on stabiilsus. Puidust või kõvast plastikust tallaga kingad on jäigemad ja nendega on raskem kõndida. Otsige nahast ja kummist tallaga kingi. Slingbacks, pahkluu rihmadega kontsad, piiluvad varbad , ja saapadega on lihtsam kõndida kui mullides või ülirihmadega sandaalides. Mida rohkem teie jalg liigub, seda raskem on kõndida.

10
Muutke oma kingavalikuid. Ärge kandke kontsakingi igal nädalapäeval. Kui kannate kontsakontsa esmaspäeval, kandke teisipäeval mõnda laudat. Püüdke minimeerida kõrgete kontsade kandmise aega, eriti kui jalutate või seisate palju. Kui peate kõndima pika vahemaa, vahetage tennised ja pange sihtpunkti jõudes jalga kontsad. Kui võtate päevaks kontsad jalast, sirutage oma sääremarju ja jalgu. Nende sammude tegemine tagab, et saate kandke kontsakingi, kahjustamata jalgu ja pahkluusid.

11
Uurige kinga kaare. Õigesti kujundatud kaared, mis on hästi tasakaalustatud ja sobivad jala loomuliku kujuga, muudavad valu ja kogu päeva mugavuse. Valesti kujundatud kingakaared tõusevad sirge kaldteega otse jalalaba tagant kuni kontsa taha. Need ei toeta jalavõlvi ja põhjustavad jalanõudes jalgade ettepoole libisemist. Selle stsenaariumi korral on suurem osa teie keharaskusest jalapallil ja varvastel. Kui tunnete, et kõnnite oma varvaste otsas, võib jalatsi kaar olla liiga kõrge. Paremad kingakaared tõusevad kõveras, et toeta jalavõlvi ja tasanda veidi, et jalakontsad ei toetuks nii järsul kallakul. Parimad kingakaared tõusevad kõrgele, et pakkuda jalavõlvile täielikku tuge, ja langevad seejärel madalasse topsitaolised lohud, mis hoiavad ja toetavad jalakonte. See profiil nihutab keharaskust jalapallidelt tagasi kandadele, kuhu see kuulub, ja aitab vältida jalgade edasilibisemist.

12
Valige kontsad, mis alandavad teie jalgu. Kui teil on suured pahkluud, vältige pahkluu rihmaga kontsade kandmist. Pahkluu rihm muudab teie pahkluud suuremaks. Minge selle asemel tropi või pumba juurde. Teisest küljest aitab pahkluu rihm, kui teil on õhukesed pahkluud. Terava ninaga kingad, alasti kontsad ja lahtised kontsad muudavad teie jalad pikemaks ja saledamaks. T-rihmaga kingad muudavad teie jalad lühemaks. Vältige neid, kui proovite välja näha pikk ja kõhn. Kitsad kontsad ja tikkpüksid näevad kõige paremini välja sihvakama kehaehitusega ning saledate ja salenevate inimeste puhul. Raskema kehaehitusega inimesed peaksid vaatama platvorme või paksemaid kontsi, et asjad välja näeksid tasakaalustatud ja proportsionaalne.

13
Alustage põhivärviga. Kui teil pole palju kontsi, investeerige mustade ja/või alasti kontsade paari. Klassikalist pumpa saab kanda igal juhul ja see ei lähe kunagi moest välja. Alasti kingi saab kanda enamiku rõivastega. Need kaks stiili on ajatud ja saate neid pikka aega kanda. Teie valitud alasti värv sõltub teie nahatoonist. Riietuse jaoks valitud kontsad sõltuvad sündmusest ja teie isiklikust stiilist.

14
Ühendage paksud kontsad vabama riietusega. Tursked kontsad on mugavad, kuid on ka vähem stiilsed kui õhemad kontsad. Kui kannate paksu kontsa, tasakaalustage ülejäänud riietus, kandes mõnda muud tursakat eset. Näiteks kui teil on peen kleit, lisage jope. Tursked kontsad näevad kenad välja ka boyfriend-teksadega. Turske kontsa lisamine võib samuti aidata teil vajadusel riideid riietada. Kui soovite kanda kleiti juhuslikul õhtusöögil, lisage turske konts, et muuta see vähem formaalseks.

15
Hankige paar sandaale. Kõrge kontsaga sandaal on mitmekülgne jalats, mida saab kanda vabaaja ja stiilsete rõivastega. Teie kinga ei tohiks teie riietusega konkureerida. Kui kannate riietust, millel on palju trükiseid või värve, valige lihtne õhukeste rihmadega sandaal. Kui kannate vabaajarõivast, muudab sandaalide jalga viskamine teie välimuse koheselt kaunimaks. Olenevalt sellest, kus te töötate, ei pruugi rihmaga sandaalid tööks sobida. Näiteks sandaal võib sobida moe- või kunstitööstusele, kuid ei pruugi sobida äriõigusbüroos.