Kuidas teada saada, kas kannate õiges suuruses kõrgeid kontsi

Kontsade kandmine lisab peaaegu alati igale välimusele rafineeritust. Kui kannad aga kontsakingi, mis ei istu teie jalgadele õigesti, võib see kohe teie kavandatud moeavaldust kahjustada. Õigesti sobivate kontsade leidmine võib olla keeruline, kuid kui võtate oma jalamõõtude väljaselgitamiseks aega ja kontrollite jalatseid proovimise ajal, võite säästa end pikas perspektiivis paljudest tarbetutest ebamugavustest ja piinlikkusest.

1
Pange kontsad jalga. Libistage jalad kontsadesse ja kinnitage need rihmade või pandlaga, mis tuleb sulgeda. See on esimene märge, kas konts sobib. Teie jalad peaksid tihedalt kontsadesse mahtuma. Kui teil on palju vaeva, et jalad kontsadesse mahtuda, on kontsad tõenäoliselt liiga väikesed. Sel juhul peate tõenäoliselt suurendama poole või terve suurust. Kui teie jalad libisevad liiga kergesti kontsadesse ning kontsade sisekülje ja jalgade vahel on palju ruumi, on kontsad tõenäoliselt liiga suured . Sel juhul peate tõenäoliselt vähendama poole või terve suurust.

2
Püsti kontsadel. Kui kontsad on jalgadele kinnitatud, tõuske sirgelt ja pange tähele, kuidas jalad tunnevad. Kas tunnete end kuskilt pigistamas? Kas mõni teie jalaosa (kand, varbad, külg) ripub jalatsi küljest või väljaspool seda? Kas jalatsil on mõni piirkond, mis ei puutu teie jalaga kokku ja mis peaks (nt kand)? Kui tunnete kohe enne kontsades kõndimist ebamugavust või erakordset lõtvust, võite eeldada, et peate jalanõude suurust kohandama. Proovige peegli abil kontrollida, kuidas kingad välja näevad. Peegel võib anda teile lisaperspektiivi.

3
Kontrollige kanna piirkonda. Seistes peaks jalatsi kand toetuma nahale. Kui teie kontsa naha ja kinga kontsa vahel on ruumi, ei tohiks see olla rohkem kui ¾ cm kuni 1 cm. Selle põhjuseks on asjaolu, et kontsakingade kandmisel teie jalad tõenäoliselt laienevad ja paisuvad. Kui teie kontsa ja kinga vahel on ruumi umbes 1 cm (või natukene vähem), annate endale ruumi, et jalg paratamatult ja mugavalt paisuks. Kui kinga kand lõikab nahka, pigistab või kraapib nahka. kannast, on king ilmselt liiga väike. Liiga väikeste kontsade kandmine võib põhjustada sisselõikeid ja ville kandadele. Kui teie jalg libiseb või tõuseb jalatsi tagaosast välja või kui teie kontsa ja kinga kontsa vahel on rohkem kui 1 cm ruumi, king on ilmselt liiga suur. Liiga suurte kontsade kandmine muudab jalanõus liiga palju liikumist. See liigutus tekitab naha ja kanna vahel hõõrdumist, mis võib tekitada ka ville.

4
Kontrollige varba piirkonda. Seistes peaksid varbad asetsema jalatsi esiotsa. See varieerub, kuna on olemas suletud varbakastid, varbakastid ja avatud varbakastid. Sõltumata varbakasti stiilist peaksid teie varbad end kingas mugavalt tundma. Kas teie varbad on tihedalt kokku surutud, vingerdusruumi on vähe või üldse mitte? Kui näete oma varbaid, kas need näevad punased või lillad välja? Kas teie jala ülaosa ülaosa kumerub kinga küljest väljapoole? Teie varbad peaksid kindlalt mahtuma varvaskarbi esiosasse, kuid neil peaks olema pisut ruumi vingerdamiseks. Kui kontsad tunduvad varvaste piirkonnas selgelt liiga pingul ja ebamugavad, on need tõenäoliselt liiga väikesed. Kui teie varbad ripuvad ära. kinga esiserva või liiga palju kõnnimisruumi (nagu saate oma varbaid oluliselt liigutada), on kontsad tõenäoliselt liiga suured.

5
Kontrollige oma jalgade külgi. Seistes peaksid jalgade küljed jääma kanna parameetrite piiridesse. See tähendab, et jalgade küljed peaksid mugavalt puudutama kanna siseservi. Teie jalad ei tohiks kontsa külgedelt välja paisuda ning jalgade servade ja kanna sisekülgede vahel ei tohiks olla liigset ruumi. Liigne ruum kontsa servadel tähendab, et saate mugavalt mahutada ühe või kaks sõrme oma jala ja kinga kontsa vahele. Kui teie jalg on mingil moel kontsast välja kumerdunud või ületab mõne selle loomuliku parameetri, siis kinga on tõenäoliselt liiga väike. Kui jalgade külgede ja kanna siseservade vahel on liiga palju ruumi, on kand tõenäoliselt liiga suur.

6
Kõndige ümber kontsade. Sa ei saa täielikult teada, kuidas kontsad istuvad, enne kui harjutad nendega ringi käima. Veenduge, et mõlemad kontsad oleksid sama tihedusega, ja kõndige poe vahekäikudes üles-alla. Kaaluge ringi kõndimist, et teha reaalajas proovisõit selle kohta, kuidas te end kontsi kandes tegelikult tunnete. Ärge unustage ringi kõndides kontrollida kontsade peamisi kinnituspiirkondi (kand, varbad, küljed). Kõige sagedamini ilmneb ebamugav hõõrdumine või märgatav vahekaugus kontsadega ringi kõndides. Seetõttu on kontsades kõndimine enne nende ostmist nii oluline.

7
Lase jalatsipoes jalga mõõta. Enamikul, kui mitte kõigil, kingapoodidel on jala õigeks mõõtmiseks vajalikud tööriistad. Mõnes kaupluses on vaipkattega kaal, millele saate jala asetada, et leida oma kinga suurus. Olemas on ka seadmeid, mis mahuvad ümber jala ja kohandavad jalanõu suurust vastavalt jala mõõtmetele. Kui te ei leia neid tööriistu poest, kus te ostlete, küsige lihtsalt poe töötajalt, kas nad saaksid aidata teil jala suurust mõõta. Jala õigete mõõtmete saamine võimaldab teil valida omale sobivad kingad. jalg parim. Täpne kingade paigaldamine võib parandada mugavust, turvalisust ja välimust.

8
Mõõtke oma jalg ise. Kasutage pliiatsit ja jälgige kahele eraldi paberilehele mõlema jala piirjooni. Jälgige kindlasti oma jalale võimalikult lähedale. Kui olete oma mõlema jala ümber joonistanud, kasutage joonlauda, ​​et mõõta jala ülaosa esiosa (varvaste juurest) kuni kanna alaosani. Seejärel mõõtke oma jala laiust kaugematest servadest. Teie jälgitava jala keskel peaks nüüd olema hiiglaslik rist. Vooderdatud märkmikupaber võib teie jalgade jälgimiseks kõige paremini sobida, kuna sellel on sirged jooned, millest mõõta saab. Siiski sobib iga paberileht.