Kuidas vaarikaid puhastada

Vaarikad tuleks kindlasti enne söömist hoolikalt läbi pesta! Vee kasutamine nende loputamiseks on suhteliselt kiire viis pinnalt mustuse eemaldamiseks ja marjade üldiselt puhtaks saamiseks. Kui aga otsite võimsamat puhastusmeetodit, võite proovida kasutada äädikalahust, mis peaks hoolitsema võimalike eoste või hallituse eest.

1
Täitke oma kraanikauss jahe veevann. Veenduge, et teie kraanikauss oleks piisavalt suur, et saaksite sinna mahutada kurn või sõela. Kui see nii ei ole, proovige kasutada suurt kaussi või potti. Veetase peaks olema ka piisavalt kõrge, et see kataks vaarikad pärast sõela/kurn asetamist. Kõik juba hallitanud või pudrused marjad visake ära.

2
Asetage kurnisse üks kiht vaarikaid. See vähendab vaarikatele avaldatavat survet allapoole. Kui täidate kurni üle, võite marjadel muljuda või muuta need pudruks.

3
Laske kurn veevanni. Veenduge, et marjad oleksid täielikult vee all, et neid tõhusalt puhastada.

4
Loksutage marjad ümber vee. See aitab eemaldada marjadelt mustuse. Siiski on väga oluline teha seda õrnalt, kuna selle eiramine võib põhjustada marjade verevalumeid. Võite kasutada oma käsi või mõnda muud pehmet riista, näiteks silikoonlabidat.

5
Eemaldage kurn veest. Laske vesi marjadest loomulikult ära nõrguda. Kui raputate kurni ümber, võite mõnel marjal muljuda või rikkuda.

6
Aseta marjad paberrätikutega kaetud ahjuplaadile. Vältige kõigi marjade kandikule viskamist, vaid asetage need õrnalt ja veenduge, et need oleksid kogu lehel laiali. Teie marjad on nüüd valmis koheseks külmutamiseks, jahutamiseks või söömiseks.

7
Valmistage lahendus. Lahus koosneb 3 osast veest iga 1 osa valge äädika kohta. Äädikas tapab kõik eosed või bakterid, mis võivad marjadel tekkida. See hoiab ära hallituse moodustumise marjadele, mis muudaks need mittesöödavaks. Lahuse anum peaks olema piisavalt lai, et marjad ei oleks üksteise peale virnastatud. Äädikas ei vabane hallitusest, mis on juba kõikidel marjadel, nii et juba hallitanud marjad visake ära.

8
Asetage vaarikad lahusesse. Ärge tilgutage neid lahusesse, kuna see võib põhjustada verevalumeid. Kui nad lahuses istuvad, liigutage marju aeg-ajalt ja delikaatselt, et saaksite marjadelt eemaldada mustuse.

9
Eemalda marjad ja aseta paberrätikutega vooderdatud salativõru. Veenduge, et seda tehakse õrnalt ja väikeste partiidena. Verevalumite vältimiseks kasutage pehmet nõu, näiteks plastikust serveerimislusikat.

10
Keerutage marju õrnalt. See tagab äädikalahuse täieliku eemaldamise marjadest. Kui sellest midagi jääb marjadele, maitsete tõenäoliselt äädikat. Olge selle sammuga õrn, aga ka põhjalik. Kui olete mures, et äädikas jääb marjadele, on teil võimalus marjad salativääris olles väga õrnalt vees loputada.

11
Eemaldage marjad salativäärist ja asetage anumasse. Võtke puhtad marjad ja asetage need serveerimiseks kaussi, sügavkülma kotti või, kui plaanite neid külmikus hoida, asetage need ühe kihina paberrätikuga vooderdatud taldrikule.