Kuidas murakaid külmutada

Maitsvad, maitsvad murakad on suve üks magusamaid maiustusi. Kuna aga nende loomulik kasvuperiood on nii lühike, on ülejäänud aasta jooksul häid murakaid hankida keeruline (kui mitte võimatu). Kasutage oma suvist saagisügavkülmikut oma murakat parimal ajal, kui need on kõige küpsemad, et saaksite aastaringselt suurepärase maitsega puuvilju! Alustamiseks vaadake 1. sammu allpool!

1
Pese marjad õrnalt. Kui olete korjanud (või ostnud) valiku küpseid mahlaseid murakaid, pese neid õrnalt (kuid põhjalikult). Vala marjad kurn ja lase jaheda veega üle, samal ajal kui raputad neid õrnalt või sõelud sõrmedega läbi. Laske hästi nõrguda ja kuivatage õrnalt pehme rätikuga, et eemaldada liigne niiskus. Marjade pesemisel ja kuivatamisel kasutage võimalust eemaldada kõik mädanenud, alaküpsed või kahjustatud marjad. Samuti soovite eemaldada lehtede allapanu, mustuse või muu prahi.

2
Laota murakad ahjuplaadile või plaadile. Vooderdage metallpann või -alus küpsetuspaberiga ja laotage murakad sellele nii, et need ei puudutaks üksteist. Ärge unustage küpsetuspaberit – ilma selleta külmuvad marjad panni külge ja võivad nende eemaldamisel puruneda. Kui teil on liiga palju murakaid, et küpsetusplaadil igaühele oma ruumi anda, on õige valage need kogu alusele. Kui aga soovite hiljem eraldi, üksikuid murakaid, peate selle meetodi abil saadava külmutatud marjaploki purustama. Kui teil on palju marju, mida soovite eraldi hoida, on veelgi parem. Idee on asetada oma esimese marjakihi peale teine ​​kiht pärgamentpaberit, et tööpind kahekordistuda.

3
Asetage murakad sügavkülma. Asetage kandik sügavkülmikus tasasele pinnale (nii et teie marjad ei rulluks aluse ühele küljele) ja laske marjadel täielikult külmuda. Võite murakad ööseks sügavkülma jätta, et veenduda, et need on täielikult läbi külmunud. Kui teete seda, ärge unustage neid katmata sügavkülma, sest marjad võivad mõne päeva jooksul kergesti tekitada sügavkülma põletust.

4
Tõsta marjad sügavkülmakindlasse kotti. Kui teie marjad on tahkeks külmunud, valage need plastikust sügavkülmakotti. Pigistage kotist välja nii palju õhku kui võimalik, sulgege see ja pange see sügavkülma. Mida paksem on plastik ja mida vähem õhku kotis, seda paremini võivad õhukesed kotid ja õhutaskud sügavkülmiku põlemist soodustada. Kui teil on vaakumkinnitusseade (nt FoodSaver), kasutage seda siin, et eemaldada kotist õhk, et tagada parim võimalik kaitse sügavkülma põlemise eest. Kui te ei muretse oma marjade külmumise pärast. koos võite küpsetusplaadi üldse vahele jätta ja asetada pestud ja kuivatatud marjad lihtsalt otse sügavkülmakotti. Kui teete seda, külmuvad marjad kokku suureks plokiks, mis võib kahjustada nende visuaalset esitust, kuid ei tohiks mõjutada nende maitset.

5
Külmutage kuni kuus kuud. Sel viisil külmutatud marjad on head vähemalt kuus kuud, kuigi mõned allikad soovitavad neid kasutada kuni kaheksa kuud pärast külmutamise kuupäeva. Külmutatud marju saab kasutada toiduvalmistamise ja küpsetamise retseptides (näiteks murakapirukas) ning neid võib nautida isegi poolsulatatud magustoiduna eraldi või koos suhkruga. Üldreeglina ei tohiks sulatada. marjad enne nende küpsetusretseptides kasutamist, kuna see võib nende niiskusesisaldust vähendada. Lisateavet külmutatud marjade kasutamise kohta leiate allolevast vastavast jaotisest.

6
Loputage ja kuivatage marjad nagu tavaliselt. Murakate magustamine enne nende külmutamist aitab hoida marjade loomulikku värvi ja tekstuuri külmutamise ajal puutumatuna. Samuti säilivad marjad kauem sügavkülmas. Magustatud marjade külmutamine nõuab sama pesemisprotsessi nagu magustamata marjade puhul: loputage marjad õrnalt ja nõrutage, seejärel laske õhu käes kuivada või patsutage niiskuse eemaldamiseks õrnalt pehme rätikuga. Nagu ülalpool, peaksite enne jätkamist eemaldama ka kõik küpsed või üleküpsed marjad, samuti kõik lehed või praht.

7
Sega suhkruga. Seejärel lisage marjad suurde segamiskaussi ja lisage iga liitri marjade kohta umbes 1/2–3/4 tassi suhkrut (meeldetuletuseks, üks kvart võrdub nelja tassiga). Sega marjad ja suhkur korralikult läbi, kuid väga õrnalt on sinu eesmärk marjad suhkruga üle katta, mitte moosi või pastaks pudruda. Suhkur peaks ühinema marjade loomuliku niiskusega (koos katki läinud marjade mahlaga), et moodustada siirupine segu, mis peaks marju katma.

8
Paki marjad kottidesse või õhukindlatesse anumatesse. Järgmisena valage marjad suletavatesse õhukindlatesse plastanumatesse (nt Tupperware. Proovige täita anumad peaaegu nende ülaosaga, jättes optimaalselt umbes 1–2 tolli (1,3 cm) vaba ruumi. Mida vähem õhku mahutisse jääb, seda parem, kuid pea vastu soovile suruda marjad nende jaoks liiga väikesesse anumasse, kuna see võib marjad purustada. Võite kasutada ka plastikust sügavkülmakotte, nagu eespool kirjeldatud, kuid magustatud marjad, see võib muutuda mõnevõrra segaseks. Magustatud murakat ei ole vaja eraldi külmutada, sest suhkur aitab kaitsta nende välimust ja tekstuuri külmumise eest. Kui aga soovite eriti külmutatud marju, võite siiski kasutada küpsetusplaati ülalkirjeldatud meetodil marju kahjustamata.

9
Külmutage kuni üheksa kuud. Magustatud murakad peaksid säilima vähemalt üheksa kuud, kuigi mõned allikad ütlevad, et need võivad kesta kuni terve aasta. Magustatud marju saab kasutada nagu magustamata marju mitmesugustes küpsetusretseptides või nautida eraldi. Kui aga kasutate marju küpsetusretseptides, on oluline meeles pidada marjadele lisatud suhkrut ja kohandada oma retsepti vastavalt sellele. Sellest tulenevalt võite avastada, et on mõistlik oma külmutusanumale märgistada konteineris olevate marjade kogus ja lisatud suhkru kogus koos külmutamise kuupäevaga.

10
Ärge sulatage marju enamiku küpsetusretseptide puhul. Nagu eespool märgitud, ei taha te küpsetusretseptides külmutatud marju peaaegu kunagi sulatada, enne kui need retseptile lisate. Seda tehes tekib retseptis lisaniiskust ja lõpptoode võib olla pudrune või vesine. Mõned inimesed leiavad, et marjade umbes poolenisti mikrolaineahjus sulatamine enne küpsetamist annab suurepärase maitsega tulemuse, ilma liigset niiskust lisamata. Kui soovite seda proovida, pange tähele, et täpne aeg, mille jooksul peate oma marju mikrolaineahjus hoidma, sõltub marjade arvust ja mikrolaineahju võimsusest.

11
Veereta külmutatud marju jahus, et vältida verejooksu. Mõnikord, kui kasutate küpsetusretseptides külmutatud marju, võivad marjad “veritseda”, põhjustades kogu taigna värvimuutusi. Kuigi see ei mõjuta nende maitset, võib see muuta valmistooted veidi vähem atraktiivseks. Verejooksu tagajärgede minimeerimiseks proovige külmutatud marju enne küpsetusretsepti lisamist õrnalt õitsema keerata. See aitab hoida marjade niiskust, minimeerides verejooksu.

12
Vedelate retseptide jaoks sulatage marjad. On juhtumeid, kus soovite oma marjad enne nende retseptis kasutamist üles sulatada. Tavaliselt on need juhtumid, kus sulatamisest tulenev lisaniiskus on roale kasulik, näiteks murakakastmed ja jäätise, kookide jms lisandid. Murakate kiireks sulatamiseks asetage need õhukindlasse kilekotti (või hoidke originaalses sügavkülmakotis) ja kastke umbes 10-15 minutiks külma vette. Selleks, et murakate kott ei vedeleks ega sulaks ebaühtlaselt, võiksite selle kaaluda raske nõude või kausiga.

13
Sulata toores tarbimiseks mõeldud marjad. Teine olukord, kus soovite oma murakad üles sulatada, on see, kui kavatsete neid toorelt süüa. Kuigi külmutatud marjad on suurepärane suvine maiuspala, pole mõnikord midagi tavaliste marjade sarnast. Toores marjade puhul võiksite kasutada ülaltoodud kiirsulatusmeetodit või jätta need lihtsalt ööseks köögilauale seisma. Pärast nende sulatamist pange marjad jaheda puhta veega anumasse, et pesta ära külmumisest tekkinud härmatis või praht. Sel hetkel võiksite ka oma marjad läbi sõeluda ja purustatud või kahjustatud marjad eemaldada. Ärge laske end heidutada sulatatud murakate pehmest ja mahlasest välimusest. Kuigi need ei pruugi välja näha nii põlised kui värsked marjad, on need söömiseks ohutud, kui need olid külmutamise ajal värsked.