Kuidas vaarikaid külmutada

Vaarikad on toitev suupiste, kuid kahjuks on neid saadaval ainult kevad- ja suvekuudel. Vaarikate sügavkülmutamisel saate neid värskena hoida kaua pärast kõrghooaja lõppu. Külmutatud puuviljad sobivad suurepäraselt ka smuutidesse, jogurtisse ja jäätisse segamiseks. Külmutamine võimaldab vaarikaid hoida aastaringselt.

1
Tea kõrghooaega. Kõrghooajal on toidud tavaliselt kõige värskemad, maitsevad kõige paremini ja on kõige odavamad. Vaarikate kõrghooaeg on tavaliselt maist septembrini.

2
Vaadake marjade värvi. Küpsed vaarikad peaksid olema erkpunased ja ühtlase värvusega. Tumedad marjad võivad olla üleküpsed ja ei maitse kõige paremini. Tumedad lõigud marjadel on ilmselt lihtsalt verevalumid, mis on kahjutud.

3
Tunneta vilja. Kuigi vaarikad on väga haprad, peaksid nad katsudes siiski tugevad olema. Suru marjadele õrnalt peale. Kui nad annavad väga kergesti või on liiga pudrused, on nad tõenäoliselt üleküpsenud.

4
Vältige liiga niiskeid või niiskeid anumaid. See võib olla märk liiga küpsetest viljadest ja on hea keskkond hallituse kasvuks.

5
Kontrollige konteinerit hallituse suhtes. Kui näete marjadel valget või rohelist täppi, vältige konteineri ostmist. Kui olete anuma juba koju viinud ja avastate hallituse, eemaldage kindlasti kõik hallitusega marjad, et vältida selle levikut. Vabane ka kõikidest liiga pudrusetest marjadest, sest need on hallituse kasvulava.

6
Loputage vaarikad külmas vees. Ärge loputage marju otse jooksva vee all – need on haprad ja võivad laiali laguneda. Selle asemel asetage need kurn. Seejärel kasta kurn külma veega täidetud kaussi ja nirista marjad ümber.

7
Lase marjadel kuivada. Kiireim viis seda teha on need paberrätikule laiali laotada.

8
Asetage vahapaberileht küpsetusplaadile.

9
Aseta vaarikad üle küpsetusplaadi ühe kihina. Ärge laske marjadel kokku puutuda. Nad külmuvad kokku ja sina hävitad neid, püüdes neid lahku saada.

10
Asetage salv sügavkülma.

11
Jätke marjad üheks päevaks sügavkülma. Enne nende sügavkülmast väljavõtmist soovite veenduda, et marjad on tahkeks külmunud. Kuid kui jätate need katmata kauemaks kui mõneks päevaks, põhjustab see sügavkülma põletust, seega ärge jätke neid kauemaks kui üheks päevaks.

12
Tõsta külmutatud vaarikad järgmisel päeval sügavkülmast välja. Võtke need lehelt välja ja asetage sügavkülmakotti või sügavkülma konteinerisse. Seejärel asetage need tagasi sügavkülma.

13
Soovi korral lisa suhkrut. Maitsva alternatiivina võid vaarikad külmutamisel suhkru lisamisega magustada. Aseta kotti väike kogus külmutatud vaarikaid. Seejärel puista marjade peale suhkur. Korrake seda kihistamist, kuni kott on täis. Laske puuviljadel umbes 15 minutit sulada. See võimaldab marjadel suhkrut imada. Seejärel sulgege anum ja asetage see sügavkülma.

14
Vajadusel eemalda vaarikad. Sügavkülmikus võivad nad seista kuni aasta. Marju võib süüa veel külmutatuna või lasta neil sulada.

15
Valmis.