Kuidas tomateid külmutada

Päikese käes valminud tomatid on suvehooaja üks rõõmudest. Säilitage see maitse ja tunne, külmutades oma tomatid. Järgige neid lihtsaid meetodeid, et jäädvustada suve maitse, ja vaadake mõningaid ideid, mida meil oli selle kohta, mida teie külmutatud tomatitega teha.

1
Valige oma tomatid. Valige tomatid, mis on kõvad, kuid mitte kõvad. Vältige täppide, verevalumite ja muude kahjustustega tomateid. Saate neid kasutada, kuid peate tegema palju rohkem kärpimist. Kuigi võite kasutada mis tahes tõugu tomateid, on roma tomatid külmutamiseks parimad. Need on lihavamad ja sisaldavad vähem vett. See tähendab, et saate lühema küpsetusajaga rohkem paksemat tomatikastet.

2
Aia mustuse eemaldamiseks peske tomatid. Kindlasti hõõruge tomateid üleliigse mustuse eemaldamiseks. Patsutage tomatid puhta lapi või paberrätikuga kuivaks.

3
Eemalda tomatitelt vars. Varre ümbrus on tavaliselt karm, nii et eemaldage ka see. Lõika tomatite kahjustatud osad ära.

4
Keeda suur pott vett. Pange tomatid üheks minutiks keevasse vette. Keev vesi teeb tomatite nahad lahti, muutes neid kergemini kooritavaks.

5
Eemaldage nahad. Kasutage koorimisnoa või tomatinoa otsa, et torgake iga tomati nahk läbi. Kui naha sees on auk, peaks see kohe maha libisema. Visake nahk ära.

6
Asetage kurn teise suure anuma sisse. Hoidke tomateid kurn kohal, kui eemaldate seemned. Kõiki seemneid pole vaja eemaldada, kuid teie tomatikastmed on ilma nendeta atraktiivsemad. Pigista tomatitest mahla eemaldamiseks veidi. Tõsta lihakas osa tomatitest praegu kõrvale.

7
Pigista kurnis olevatest seemnetest nii palju niiskust kui võimalik. Pange mahl anumasse. Võite seda juua või kasutada toiduvalmistamiseks. Võite selle ka külmutada.

8
Lõika ülejäänud tomatitükid soovitud suurusega tükkideks. Väiksemad tükid sulavad kiiresti ja valmivad kastmeks lühema ajaga.

9
Täida tõmblukuga plastikust sügavkülmkotid tomatitükkidega. Eemaldage nii palju õhku kui võimalik, imedes tõmbluku sulgemisel õhku kõrrega välja. Soovi korral võite tomatid vaakumtihendiga sulgeda. Neid saab osta köögitarvete kauplustes.

10
Laoruumi maksimeerimiseks tasandage kotte nii palju kui võimalik. Asetage kotid sügavkülma.

11
Aseta terved tomatid küpsiseplaadile. Asetage küpsiseplaat sügavkülma. Tomatite asetamine küpsiselehtedele säilitab nende kuju. Terveid tomateid ei pea enne küpsetamist blanšeerima.

12
Kui tomatid on külmunud, eemaldage need sügavkülmast. Asetage need tihenditega kilekottidesse. Veenduge, et kogu õhk oleks kottidest välja pressitud.

13
Lase külmutatud terved tomatid sulamiseks sooja vee all läbi lasta. Kui neid on umbes minut sooja vee all jooksnud, peaks nende nahk lahti tulema ja kergesti maha libisema.

14
Valmista püreestatud tomatid. Tomatipüreed saab kasutada teiste kastmete põhjaks. Seda saab kasutada ka eraldiseisva tomatikastmena, kui sellele on lisatud ürte ja vürtse.

15
Hargnege traditsioonilisest pidusöögist tomatikastmega. Tomatikaste on maitsev taimetoitlane, eriti pühade ajal.

16
Valmista klassikaline tomatikaste. Tomatikaste on tuntud rahvahulgale meeldiv, sobib suurepäraselt spagettidele, lasanjele või serveeritakse mozzarellapulkadega.

17
Miski ei soojenda südant nii nagu tomatisupp. Valmistage külmal talvepäeval partii tomatisuppi, et saada ehtsat mugavustoitu.

18
Valmista tomatiketšup. Kuigi poest ostetud sort võib olla klassikaline, on omatehtud tomatiketšup kindlasti hitt.