Kuidas testida või värskust

Või säilivusaeg on umbes 3 kuud soolamata ja 5 kuud soolatud või puhul. Sõltuvalt säilitamistingimustest enne ja pärast ostmist võib või aga varem rikneda ja anda teie küpsetistele ja toidule rääsunud maitse. Siin on, kuidas testida, kas see on ikka värske.

1
Kontrollige pakendilt kõlblikkusaega. See peaks olema või värskuse esimene näitaja. Kõlblikkusaeg on lähedal või sellest möödas ja või on vähem värske.

2
Kontrollige, kuidas võid on hoitud. Võid ei tohi ladustamise ajal valguse kätte saada. Seetõttu on see põhjalikult pakitud ja kõige parem on see fooliumisse. Kui see on lahti pakitud, võib see rääsuda kiiremini kui isegi soovitatud kasutustähtaeg.

3
Lõika plokist või pulgast väike võiviil. Vaata värvi. Kui või seest on sama, mis väljast, on see veel värske. Kui aga või sisemus on heledam kui või väliskülg, tähendab see, et see on oksüdeerunud. Sellisena pole või enam värske.

4
Nuusuta võid. Mõned inimesed oskavad seda meetodit paremini kasutada kui teised; kui kasutad ja tarbid palju võid, peaks olema näha, millal või enam värskelt ei lõhna. Ka väike maitsetest võib palju öelda; see maitseb hapu või halvasti, kui see pole enam värske.