Kuidas valmistada võid purgis

Võid saab valmistada ühest koostisosast ja ainult ühe tööriistaga. Vaja on vaid tugevat vahukoort ja purki maitsva koduvõi valmistamiseks. Võid võid maitsestada soola või muude ürtidega. Teie võid saab kasutada küpsetamisel või röstsaia määrdena.

1
Täitke purk poolenisti koorega. Valage koor lihtsalt purki. Te ei pea purki rohkem kui pooleni täitma. Täpne vahukoore kogus, mida te kasutate, sõltub teie purgi suurusest, kuid tavaliselt on see umbes 2/3 tassi.

2
Raputage purki. Sulgege purk ja loksutage seda tugevalt, kuni kreem hakkab moodustuma võiks. See nõuab palju pingutusi ja võib kuluda veidi aega, enne kui tulemusi näete. Varu kannatust ja jätka purki loksutamist. Lõpuks hakkab moodustuma või. Mõne aja pärast näete tugeva vahukoore tahkumist. See hakkab moodustama kollakat värvi, mis meenutab võid. Samuti näete võist eraldumist vedelikku. See on protsessi normaalne osa. Kogu koor ei muutu võiks. On normaalne, kui peal on veidi petipiima. Loksutage purki, kuni purgi põhjas olev või ja ülaosas olev vedelik on selgelt eraldunud.

3
Valage liigne vedelik välja. Avage purk ja valige mõni muu konteiner, näiteks Tupperware konteiner. Valage vedelik aeglaselt purgi ülaosast välja. See on petipiim, mida kasutatakse mitmesugustes küpsetistes. Kui küpsetate sageli, võib petipiima säästmine olla seda väärt. Kui petipiima väljavalamisel libiseb veidi võid välja, ärge muretsege. Võite selle anumast lusikaga välja võtta ja tagasi purki asetada. Kuna või võib välja libiseda, ärge valage petipiima kraanikausi kohale. Isegi kui kavatsete petipiima ära visata, nõrutage see nõusse.

4
Soovi korral lisa maitse järgi soola. Veidi soola parandab teie või maitset. Või võib olla veidi tuhm, kui te sellele soola ei puista. Puista võile soola, kuni see saavutab soovitud maitse. Kui kavatsete kasutada võid retseptis, mis nõuab soolata võid, hoiduge soola kasutamisest.

5
Hoidke oma võid külmkapis. Hoidke oma võid külmkapis. See pikendab selle säilivusaega. Võite kasutada oma purki säilitusmahutina või asetada või Tupperware konteinerisse.

6
Sõtkuge liigne petipiim välja, kui te võid kohe ei kasuta. Omatehtud või säilivusaeg on lühem kui poest ostetud võil. Kui te ei kavatse oma võid mõnda aega kasutada, peaksite liigse petipiima välja sõtkuma. Nii säilib omatehtud või veidi kauem. Sõtkumisel laske või peal külma veega. Töötle võid kätega, kuni see on tugevam ja palju petipiima on välja voolanud. See võtab mitu minutit. See on väga räpane protsess. Oodake, et omatehtud võid sõtkudes saavad käed määrduda.

7
Lisage oma võile ürte. Saate oma võile maitsetaimedega maitset lisada. Kui te ei soovi soola kasutada, võivad ürdid muuta teie või maitsekaks. Kui kasutate võid teatud roa (nt küüslauguleiva) valmistamiseks, võivad ürdid aidata. Valige maitsetaimede kombinatsioon, mis teile meeldib. Kui otsite näiteks Itaalia maitseainet, valige ürdid, nagu basiilik, pune ja küüslaugupulber. Sellised asjad nagu rosmariin ja tüümian maitsevad hästi ka võis.

8
Kasutage küpsetamisel oma võid. Kodune või võib küpsetistes suurepäraselt töötada. Kodune või võib anda küpsetistele värskema ja kreemja maitse. Kuna omatehtud või võib olla tavalisest vedelam, võiksite enne küpsetistes kasutamist võid jooksva vee all sõtkuda.

9
Lisage leivapõhistele toodetele võid. Võid määrdena kasutada omatehtud võid. Paljud inimesed peavad omatehtud või maitset värskemaks ja maitsvamaks kui muud tüüpi võid. Proovige kasutada omatehtud võid selliste asjade puhul nagu röstsai, bagelid, inglise muffinid ja muud leivapõhised esemed.