Kuidas teha viina ja toonikut

Viinatoonik on klassikaline jook, mida on lihtne valmistada mõne lihtsa koostisosaga. Maitse saamiseks vajate highball-klaasi, jahutatud viina, toonikuvett ja veidi sidruni-, laimi- või jõhvikamahla. Saate valmistada viina tooniku vaid mõne minutiga ja saate nautida värskendavat jooki.

1
Veenduge, et teie viin on jääkülm. Enne viina tooniku valmistamist jahutage viin üleöö või vähemalt paar tundi külmikus. Viinajoogid maitsevad kõige paremini koos jääkülma viinaga.

2
Kasutage highball-klaasi. Pint klaas on viina tooniku jaoks liiga suur ja võib jooki kasta, kui täidate klaasi jääga. Ideaalis tuleks viina toonikuks kasutada highballi klaasi. Kui teil pole highball-klaasi, valige mõni muu lühike kükitav klaas.

3
Täida klaas jääkuubikutega. Valige jäälaastude asemel tahked, suured jääkuubikud. Laastud sulavad kiiremini ja joovad vett. Täida klaas ääreni jääkuubikutega.

4
Lisa oma viin. Mõõtke viin klaasi abil. Valage esmalt joogi sisse viin. Enamik klaase on umbes 1,5 untsi.

5
Täitke oma viina soodaga. Mõõtke umbes viis untsi toonikut vett, kasutades jällegi klaasi. Täiendage jooki toonikuveega. Klaas peaks olema ääreni täidetud.

6
Sega kergelt läbi. Viina toonikuid ei pea palju segama, sest see võib karboniseerumise tappa. Segage kergelt lusika või muu sarnase seadmega.

7
Lisa värsked jõhvikad. Jõhvikad võivad viina toonikule lisada meeldiva puuviljase maitse. Lisage klaasi ülaosale paar värsket jõhvikat. Soovi korral võite selle asemel lisada tilga jõhvikamahla.

8
Sega hulka sidruni- või laimimahl. Kui lähete seda teed, kasutage värsket sidrunit või laimi. Lõika sidrun või laim viiludeks ja pigista mahl joogi sisse. Klaasi servale võib asetada ka sidruni- või laimiviilu.

9
Proovige piparmündi lehti. Mündilehed võivad anda teie joogile mõnusa piparmündi maitse. Kui soovite lisamaitset lisada, kaunistage oma jooki mõne värske piparmündilehega.

10
Valmis.