Kuidas teha Topsy Turvy kooki

Topsy turvy-kookidel on mitu kihti ning iga kiht on viltu ja viltu pöörasel, kuid kalkuleeritud viisil. Saate neid kooke valmistada tavalistel pannidel, kuid spetsiaalselt disainitud turjaste koogivormide kasutamine muudab protsessi palju lihtsamaks ja üldiselt edukamaks.

1
Valmista tavaline koogitainas. Kummutatud koogivormidega saate valmistada mis tahes karbis koogisegu või omatehtud koogitaigna retsepti. Lihtsalt veenduge, et valmistate piisavalt koogitainast kõigi kasutatavate vormide jaoks. Vaadake retsepti juhistes näidatud portsjonite koguarvu. Võrrelge seda kogust hinnangulise portsjonite arvuga, mis on märgitud igale turjale koogivormile, mida kavatsete kasutada. Kui retseptist saab vähem kui vaja, suurenda retsepti. Kui sellest saab rohkem, vähendage retsepti.

2
Kuumuta ahi ette. Täpne temperatuur võib varieeruda olenevalt valmistatavast koogitaignast, kuid tavaliselt tuleb ahi eelkuumutada temperatuurini 300 kraadi Fahrenheiti (150 kraadi Celsiuse järgi). Kui küpsetate ainult 10 tolli (25 cm) või väiksematel pannidel , eelsoojenda ahi 315 kraadi Fahrenheiti (160 kraadi Celsiuse järgi). Kui lisate ka 12-tollise (30 cm) või 14-tollise (36 cm) kihi, peaksite siiski jääma 300 kraadi Fahrenheiti (150 kraadi Celsiuse järgi) juurde. Need temperatuurijuhised peaksid kehtima peaaegu kõigi karbis. koogitaignad ja enamik isetehtud taignaid. Kui kook peab küpsetama ebaharilikult kõrgel või madalal temperatuuril, peaksite siiski tutvuma juhistega ja soojendama ahju vastavalt nendes toodud juhistele.

3
Määri pannid rasvaga. Pihustage igale turjale koogivormile mittekleepuva küpsetussprei. Veenduge, et põhi ja küljed oleksid põhjalikult kaetud, et vältida valmis koogi kleepumist. Kui mittekleepuvat küpsetussprei pole saadaval, võib pannide määrimiseks kasutada lüpset või võid. Täiendava kaitsekihi tagamiseks võite ka koogi sisemuse tolmust puhastada. iga pann pärast määrimist kergelt jahuga.

4
Vala tainas pannidesse. Valage ettevalmistatud tainas igasse koogivormi. Täitke pannid taignaga ainult umbes kolmveerandi kõrguselt. Ärge täitke panne ülevalt. Jätke veerand pannist (mõõdetuna madalaimast otsast) tühjaks, et koogiruum küpsedes paisuks. Vastasel juhul jäävad teile ümara ülaosaga kihid ja see ümar ülaosa tuleb ära lõigata, kui soovite, et kihid hästi kuhjuks.

5
Asetage pannidesse soojusjuhid. Torgake kaks kuni neli lilleküünt taignasse iga koogivormi sügavas otsas. Iga küüne pea peaks toetuma taignale ja ülejäänud nael peaks olema suunatud allapoole. Lillenael on metallist tööriist, mida tavaliselt kasutatakse lillekaunistuste hoidmiseks tortidel. Pange tähele, et lilleküüne asemel võib kasutada küttesüdamikku. 10-tollise (25 cm) kihi jaoks kasutage kahte või kolme naela ja suuremate suuruste jaoks kolme või nelja naela. Enne paigaldamist määrige soojusjuht seest ja väljast see taigna sügavamasse külge.Kui kasutate kuumutussüdamikku, veenduge, et tainas satuks südamiku sisse.Küüne või südamiku metall juhib soojust, andes seeläbi kontsentreeritumalt soojust selle sees olevale taigna osale. asetades juhtmed panni sügavale küljele, saate aidata sügaval küljel madala otsaga ühtlaselt küpseda.

6
Küpseta kuni valmis. Täpne aeg võib varieeruda sõltuvalt vormi suurusest ja koogitainast. Enamiku kookide puhul peaksite alustama koogi valmimise kontrollimist 25 minuti möödudes. Küpsuse kontrollimiseks torgake nuga või hambaork iga koogikihi paksemasse otsa. Tööriist peaks välja tulema kuiva ja puhtana. Kui tõmbate taigna koogist välja, jätkake küpsetamist veel 5–10 minutit ja kontrollige uuesti. Saate retseptijuhiste põhjal täpsema hinnangu koogi küpsetamisaja kohta.

7
Eemaldage soojusjuhid. Kui kook on küpsetamise lõpetanud, eemaldage koheselt valmistordilt lilleküüned. Kui kasutasite lilleküünte asemel küttesüdamike, peate eemaldama südamiku ja eemaldama kooki ettevaatlikult südamiku seest pärast selle jahtumist. Kasutage seda väikest koogi silindrit, et täita südamikust jäänud auk koogikihis.

8
Eemaldage kook vormidest. Laske kihtidel oma pannil 10–15 minutit jahtuda, enne kui iga kihi ettevaatlikult eemaldate. Asetage pannid restidele, kui kook sees jahtub. 10–15 minuti pärast libistage võinuga ümber panni servade, et aidata kihtidest eraldada. kook pannilt. Kallutage pann ettevaatlikult tagurpidi ja koputage sõrmedega põhja. Kook peaks välja kukkuma. Kui kook ise välja ei kuku, peate võib-olla ettevaatlikult pannil oleva noa või spaatliga koogi alla libistama, et kook lahti saada.

9
Jahuta koogid. Õrnalt iga koogikiht kilepakendisse ja asetage see külmkappi kaheks kuni kolmeks tunniks või kuni see on täielikult jahtunud.Võite lasta koogidel jahtuda toatemperatuuril, kuid jahutamine külmkapis on põhjalikum.Jahutatud kooke on lihtsam töödelda. kui soojade kookidega ja tõenäoliselt on teil vähem segadust, kui käsitlete kooki pärast seda, kui see on jahtunud, selle asemel, et käsitseda seda sooja ja pehmena.

10
Mõelge välja, kuidas astmeid virnastada. Turvy kook tuleb kokku panna nii, et raskuskese jääks koogi aluse aluse kohale. Olenemata sellest, kuidas te astmeid virna asetate, tuleb seda füüsika põhimõtet meeles pidada. Ülekaalulised koogid kasutavad raskuskeskme õiges asendis hoidmiseks põhimõtet, mida nimetatakse vastukaaluks. Iga koogi kiil peab vastanduma oma naaberkiilule, nii et raskus jaotuks kogu konstruktsioonis ühtlaselt. Teisisõnu, ühe kihi kaldenurk peab kulgema teise kihi kaldega vastasnurga all. Kolmanda kihi kaldenurk peaks kulgema sama nurga all kui esimene ja teisele vastakuti. Ärge kartke vajadusel kihte virna asetades tagurpidi pöörata. Kuni iga kiht on joondatud alumise kihi raskuskeskmega ja iga kihi kaal tasakaalustab seda ümbritsevate kihtide kaalu, peaks kook jääma stabiilseks ja püsti.

11
Alumise kihi ülaosa härmatis. Aseta alumine kiht suurele koogilauale. Tõsta kihile lusikatäis suur glasuur glasuur ja määri see ühtlaselt üle. Koogiplaat peaks olema veidi suurem kui koogi põhi. Koogi liigutamiseks peate saama seda tahvlit tõsta. Koogi põhi on tungivalt soovitatav “liimida” koogiplaadi külge, lisades lusikaga 1–2 spl (15–30 ml) glasuuri. enne selle alumise kihi asetamist koogiplaadi keskele. Selle alumise kihi peale peate valama lusikaga 1–1,5 tassi (250–375 ml) glasuurit. Pärast selle silumist peaks jääkiht olema vähemalt 1,25 cm (1/2 tolli).

12
Asetage teine ​​tasand alumise kihi peale. Asetage teine ​​kiht alumise kihi peale, järgides varem otsustatud kujundusskeemi.Astuge tagasi ja vaadake kooki pärast teise kihi asetamist. Kui tundub, et ülemine kiht libiseb või libiseb oma kohalt, peate võib-olla muutma selle asetust, et hoida kooki tasakaalus ja raskuskeskmega joondatud.

13
Sisestage puidust tüüblid. Lükake kaks kuni neli puidust tüüblit teise koogikihi ülaosasse. Need tüüblid peaksid olema piisavalt pikad, et minna läbi teisest kihist ja alumisse kihti. Veenduge, et tüüblid oleksid samal tasapinnal kõige ülemise kihiga, mille sees nad asuvad. Lükake tüübel läbi mõlema tordikihi. Märkige osa ümber. tüübel pliiatsiga vahetult koogi pinna kohal, seejärel tõmmake see tagasi. Kärbige tüübel oma märgi kohal. Veenduge, et lõigate tüübli sobiva nurga all, nii et see kaldub koos teie koogikihtide kaldega. Sisestage tüübel tagasi mõlemasse kihti.

14
Vajadusel korrake protsessi. Jätkake ülekate kihtide üksteise peale virnastamist, kasutades sama üldist mustrit. Kata viimase kihi pealmine kiht härmatisega, seejärel pane sellele järgmine kiht. Sisestage rohkem puidust tüübleid, et struktuur püsiks stabiilne. Koogi ülemisse kihti viivate tüüblite jaoks lõigake igaüks nii, et see jääks ülemise ja teine ​​ülemise kihi kombineeritud kõrgusele. Sisestage tüüblid teise ülemise kihi sisse ja seejärel asetage ülemine kiht oma kohale. Tüüblid ei tohiks läbistada viimase kihi ülaosa. Kui kõik koogikihid on paigas, sisestage üks suur tüübel läbi kogu konstruktsiooni keskosa.

15
Määri peale purukiht. Kui soovite koogi külgi härmatada, peate katmata koogile kandma õhukese purukihi, hoides selle sisse kõik lahtised purud. Pange tähele, et kook paistab läbi purukatte. Lahtise puru kinni püüdmiseks soovite kasutada ainult õhukest härmatisekihti. Kui kook on valmis, pole see kiht enam nähtav.

16
Võimaluse korral jahutage koogid uuesti. Kui teie külmkapp on piisavalt suur, asetage kook umbes 30 minutiks sisse, et purukiht tarneks. Kui te ei saa kooki külmkapis jahutada, laske sellel enne uuesti käsitsemist vähemalt mitu minutit jahedas seista. . Kaaluge selle ette väikese ventilaatori asetamist, mis aitab jäätisel jahtuda. Ideaalis peaks glasuur muutuma nii jahedaks, et see ei tunduks enam kleepuv.

17
Härma iga astme küljed. Kanna koogi purukihile paksem kiht glasuuri. Jätka, kuni kõik küljed on põhjalikult kaetud ja siledad. Enne koogi glasuurimist libistage vahapaberi ribad koogi põhja alla, moodustades ruudukujulise raami. Koogiplaadi või vaagna asemel satub vahapaberile üleliigne härmatis. Kui oled koogi glasuurimise lõpetanud, saad korraga eemaldada vahapaberiribad ja sodi.

18
Kaunista kook vastavalt soovile. Sellest hetkest alates saate rakendada mis tahes soovitud kaunistusi, kasutades täiendavat glasuurit, komme või mittesöödavaid kaunistusi. Kui olete kaunistustele viimase lihvi lisanud, on kook valmis ja serveerimiseks valmis.