Kuidas teha teriyaki kana

Teriyaki kana on üks tuntumaid Jaapani kanaroogasid. Vürtside ja ürtidega, mis on vahustatud magusaks ja soolaseks marinaadikastmeks, tabab see kanaroog iga kord. Lihtsa, kuid elegantse valmistamise jaoks järgige seda lihtsat retsepti.

1
Kuumuta mirin kõrgel kuumusel keskmises kastrulis keema. Kui see on keema tõusnud, vähendage kuumust keskmisel madalal tasemel ja keetke 10 minutit.

2
Lisa sojakaste, riisiäädikas, seesamiõli ja suhkur. Segage kuni täieliku segunemiseni. Kui soovite paksemat Teriyaki kastet, lisage kastmele 2 tl väheses vees lahustatud maisitärklist. Maisitärklis aitab Teriyaki kastet paksendada ja laseb sellel rohkem kana välisküljega kinnituda.

3
Sel hetkel lisa kastmele maitseained. Lisa küüslauk, ingver, piprahelbed ja pipar.

4
Jätkake keetmist veel 5 minutit. Eemaldage pliidilt ja laske 10 minutit jahtuda.

5
Enne kasutamist veenduge, et Teriyaki kaste on piisavalt jahtunud. Kui kaste on liiga kuum, hakkab see kana küpsetama, riskides sellega üleküpseda.

6
Tõsta kõik peale 1/4 tassi Teriyaki kastet koos kanakintsudega taassuletavasse kilekotti. Marinaadiks kasutamata jäänud 1/4 tassi kastet saab kasutada kas küpsetusprotsessi lõpus kastmeks või dipikastmeks.

7
Pane marinaad ja kana külmkappi. Marineerige kanakintsud vähemalt tund, kuid eelistatavalt kuni päev. Mida kauem saate kana marinaadis tõmmata, seda mahlasem ja maitsvam see tuleb.

8
Valmistage kana küpsetamiseks. Kui olete valmis küpsetama, eemaldage kana taassuletavast kotist ja seadke põleti keskmisele kuumusele. Visake ära. Ärge kasutage kanaga kokku puutunud marinaadi. Visake marinaad ära. See võib sisaldada toorelt kana baktereid või muid mikroorganisme ja seetõttu ei saa seda kasutada millekski muuks. Utiliseerimiseks pange see soovimatusse kilekotti või mittetaaskasutatavasse konteinerisse, mille niikuinii välja viskate, ja visake prügi hulka.

9
Küpseta kana. Küpseta suurel pannil kanakintsu ühelt poolt 6 minutit. Katke pann küpsemise ajal kaanega. Ärge veel keerake.

10
Pöörake iga kana reied pärast esimest 6 minutit. Küpseta kaetuna ka teist poolt veel 6 minutit. Kana peaks hakkama mõlemalt poolt head värvi saama.

11
Määri kanakintsud ülejäänud Teriyaki kastmega. Pöörake kumbki reiest ja prae keskmisel kuumusel 2–3 minutit mõlemalt poolt ilma katmata. Olge põletuste vältimiseks valvas. Põlemise vältimiseks kata panni põhi reserveeritud Teriyaki kastmega.

12
Serveeri. Ühendage oma Teriyaki kana aurutatud riisi, spargli ja krõbeda edamamega.