Kuidas teha tapiokkpärleid

Kas olete kunagi mõelnud, mis on nendes suurtes pärlites teie mullitee põhjas? Kui soovite välja jätta säilitusained, kunstlikud magusained ja kaubanduslikud värvid, tehke ise tapiokkpärlid. Lihtne on veest ja tapiokitärklisest tainast kokku segada, millest saad väikesed pallikesed. Keeda neid tapiokkpärleid, kuni need on pehmed, ja naudi neid oma lemmiktee või mullijoogiga.

1
Laske 1–3 tassi (79 ml) vett keema tõusta. Valage vesi potti või veekeetjasse ja kuumutage, kuni see keeb tugevalt. Pidage meeles, et osa sellest veest aurustub, kui vesi keema läheb, kuid taigna jaoks on vaja ainult 1–4 tassi (59 ml).

2
Pane tapiokitärklis ja keev vesi kaussi. Asetage 1/2 tassi (65 g) tapiokitärklist kuumakindlasse kaussi ja valage ettevaatlikult 1–4 tassi (59 ml) keeva veega. Tapiokitärklist leiate maisitärklise ja jahu lähedusest oma toidupoe küpsetistes. vahekäigul või kohalikel Aasia turgudel.

3
Segage segu koostisosade ühendamiseks. Segage lusika või söögipulkadega keev vesi tapiokitärklisesse, kuni kuiv pulber pole nähtav. Segu peaks välja nägema rammus ja veidi kuiv.

4
Sõtkuge segu paksuks tainaks. Kui see on käsitsemiseks piisavalt jahe, võid kätega sõtkuda segu paksuks tainaks. Selleks peaks kuluma umbes 1 minut, et tainas muutuks tihkeks tainaks. Kui tainas on käsitsemiseks liiga kleepuv, puista peale veel veidi tapiokitärklist ja töötle see tainasse. Pidage meeles, et kui värvisite taigna, see võib teie sõrmi või tööpinda määrida. Kaaluge taigna panemist plastmatile või küpsetuspaberile, et vältida määrdumist.

5
Vooderda leht küpsetuspaberiga ja kata tainas rätikuga. Asetage tööpinna kõrvale ääristatud küpsetusplaat ja laotage sellele tükk küpsetuspaberit. Selleks, et tainas pärlite rullimisel ära ei kuivaks, katke kauss niiske rätikuga. Kasutage servadega küpsetusplaati, et pärlid ei veereks maha, kui peate plaati teisaldama.

6
Rulli 1/2 tainast 0,4 tolli (1,0 cm) laiuseks köieks. Asetage tainas oma tööpinnale ja rullige tainas peopesade abil pikaks, ühtlase suurusega köieks. Selle laius peaks olema umbes 1,0 cm. Korrake seda ülejäänud taignaga, et saaksite lõigata 2 pikka taignariba.

7
Lõika taignaribad pärliteks. Kasutage teravat nuga või pingikaabitsat, et lõigata taignaribadest üksikud tapiokkpärlid. Saate neid teha mis tahes suuruses, kuid pidage meeles, et pärlid paisuvad küpsedes veidi. Enamiku tavaliste tapiokkpärlite läbimõõt on enne küpsetamist umbes 0,4–0,8 tolli (1,0–2,0 cm).

8
Aseta tapiokkpärlid ahjuplaadile kuni 2 tunniks. Tõsta pärlid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja jäta kuni 2 tunniks toatemperatuurile. Veenduge, et pärlid ei puutuks kokku, kuna need kuivavad, vastasel juhul võivad need kokku kleepuda. Kui soovite tapiokkpärleid hiljem säilitada, külmutage need õhukindlas anumas kuni 3 kuud. Pärlite valmistamiseks keeda neid sulatamata, kuid lisa küpsetusajale umbes 3–5 minutit.

9
Aja pott vesi kõrgel kuumusel keema. Asetage suur pott pliidile ja täitke see vähemalt 1/2 kuni 3/4 veega. Keerake põleti kõrgele, et vesi läheks tugevalt keema. Kui soovite küpsetada vaid peotäie tapiokkpärleid, võite kasutada väikest potti. Ühe mulliga teejoogi valmistamiseks vajate 1/4 tassi (80 g) keedetud tapiokkpärleid.

10
Lisa tapiokkpärlid ja keeda neid 15–20 minutit. Lisa pärlid aeglaselt keevasse vette, et vesi ei pritsiks ja pärlid jääksid täielikult vee alla. Segage pärleid ja seejärel keetke neid ilma kaaneta, kuni need on täiesti pehmed. Pärlid ujuvad poti ülaossa, kui need on poolküpsed. Kui tundub, et pott võib pärast seda üle keeda, peate võib-olla reguleerima kuumust. lisad pärlid.

11
Nõruta keedetud tapiokkpärlid. Lülitage põleti välja ja tõmmake tapiokkpärlid keevast veest välja lusikaga. Tõsta pärlid kaussi ja lase neil enne tee sisse lisamist veidi jahtuda. Kui soovite pärleid magustada, leotage neid suhkru-teesiirupis vähemalt 1 tund. Kasutage pärleid samal päeval, kui neid keetate, kuna need hakkavad kokku kleepuma ja muutuvad sitkeks.

12
Valmista klassikaline piimatee mullitee. 1 joogi valmistamiseks leotage 1 must teepakk 120 ml) keevas vees 5 minutit. Eemaldage kott ja laske teel jahtuda, kuni see on toatemperatuuril. Asetage umbes 1/4 tassi (80 g) keedetud tapiokkpärleid serveerimisklaasi. Vala peale 2 spl (30 ml) suhkru-teesiirupit (isegi kui kasutasid magustatud tapiokipärleid) ja täida klaas jääga. Seejärel valage jahtunud must tee ja 1–2 tassi (120 ml) külma piima. Serveerige mulliteed laia kõrrega ja nautige seda enne, kui jää sulama hakkab.