Kuidas tapiokkpärleid kiiresti küpsetada

Kas ihaldate maitsvat mulliteed, kuid olete mures, et tapiokkpärlite valmistamine võtab selle jaoks aega igavesti? Leotamise, küpsetusaegade ja erinevat tüüpi pärlite kohta on palju segadust tekitavat teavet, nii et see on pisut üle jõu käiv! Selgub, et saate tapiokkpärlid küpsetada 5–15 minutiga, olenevalt sellest, millist sorti te valmistate. Ärge muretsege, oleme uurinud kõiki peeneid üksikasju ja vastame teie levinumatele küsimustele selle kohta.

1
Ei, mitte siis, kui teed boba- või mulliteed. Kiireim tee maitsva mullitee juurde on pärleid keeta, mitte leotada. Kui otsustate pärleid üleöö leotada, ei pea te neid keema. Leotamine võtab aega 8–12 tundi, kuigi mulliteed on vaja kiiresti! Mulliteed valmistatakse tavaliselt suurtest mustadest tapiokkpärlitest, kuid võite seda teha ka väikeste valgete pärlitega. Mõlemad tüübid maitsevad täpselt sama neutraalselt. Neil pole maitset! See kõik on seotud selle tekstuuriga.

2
Jah, kui valmistate tapiokkpudingut, kuid 30 minutit ajab asja ära. Teie pudingu tekstuur ei tule lihtsalt õigeks, kui te enne tapiokkpärleid ei leota. Retseptides öeldakse sageli, et leotage 12 tundi, kuid võite lühendada seda 30 minutini ja saavutada ikkagi kreemja vanillikastetaolise tekstuuri, mis muudab tapiokipudingi nii maitsvaks. Leotamine on lihtne! Mõõtke tapiokkpärlid välja ja valage need suurde kaussi 1 liitrise (950 ml) veega. Kata kauss kaane või kilega ja lase pärlitel toatemperatuuril leotada. Kasutage vee tühjendamiseks peene võrguga sõela ja asetage kauss kõrvale.

3
Lase vesi enne tapiokkpärlite sisse valamist keema tõusta. Kui keedate vee pärast tapiokkpärlite lisamist, võtab see palju kauem aega! Mõõtke vajalik kogus vett, valage see suurde paksu põhjaga potti ja laske vesi kõrgel kuumusel keema. Vee ja pärlite suhe võib bränditi erineda, kuid üldiselt kasutage 5 tassi (1 liitrit) vett iga ½ tassi (100 g) väikeste, valgete tapiokkpärlite kohta.1 tass (128 g) tapiokkpärlitest saab umbes 2,5 tassi (320 g) keedetud tapiokkpärleid.

4
Kastke pärlid keevasse vette ja alandage kuumust keskmisele tasemele. Ära loputa pärleid enne! Vala need otse pakendist keevasse vette. Segage pärleid õrnalt, kuni need ujuvad üles. Seejärel vähendage kuumust kõrgelt keskmisele.

5
Kata pott ja lase pärlitel 15 minutit keeda. Eemaldage kaas ja segage pärleid iga paari minuti järel, et need ei kõrbeks ega jääks teie poti põhja külge. Tõsta pott tulelt ja lase kaane all veel 15 minutit seista või kuni pärlid näevad läbipaistvad. Kui valmistad tapiokkpudingut, võib pärlite keetmine veidi kauem aega võtta – lihtsalt hoia neil silm peal. ja eemaldage need tulelt, kui need näevad läbipaistvad.

6
See on peaaegu sama, välja arvatud vee kogus ja küpsetusaeg. Kasutage 2 tassi (473 ml) vett iga 1/4 tassi (30 g) keetmata boba kohta. Lase vesi esmalt keema ja vala ettevaatlikult sisse suured mustad pärlid. Segage pärleid õrnalt, kuni need ujuvad üles. Seejärel alandage kuumust keskmisele. Ärge loputage pärleid enne keetmist! Kallake need otse pakendist keevasse vette.

7
Keeda suuri musti pärleid 12-15 minutit. Sa ei pea potti katma ega midagi tegema. Seadke lihtsalt taimer 12 minutiks ja kontrollige sel hetkel pärleid, et näha, kas need on pehmenenud. Kui neid pole, keetke neid veel paar minutit. Kui need on valmis, eemaldage pott tulelt, katke see kaanega ja laske pärlitel umbes 12 minutit seista.

8
Jah, mustad tapiokkpärlid saab bobatee jaoks keema panna 5-10 minutiga. Otsetee mullitee valmistamiseks keetke suuri musti tapiokkpärleid, kuni need on põhimõtteliselt pehmed, al-dente boba! Tavaliselt kulub selleks maksimaalselt 10 minutit. Kasutage “al-dente” pärleid niipea, kui need jahtuvad, sest need kivistuvad kohe mõne tunni pärast.

9
Jah, kui kasutate kiirküpsetatavat sorti, kulub selleks vaid 5–7 minutit. Kontrollige pakendilt, milliseid pärleid te kasutate, enne kui need vette viskate. Kui kasutate kiirküpsetavat bobat, vähendage küpsetusaega 12–15 minutilt 5–7 minutile.

10
Ei, mitte siis, kui küpsetate väikseid valgeid pärleid. Väikesed valged tapiokkpärlid on kõvemad kui suured mustad pärlid. Keeda neid 15 minutit ja eemalda tulelt, kui need näevad läbipaistvad.

11
Tõenäoliselt jätsite need liiga kauaks keeduvedelikku seisma. Tapiokkpärlid hoiavad oma kuju hästi, kuid lõpuks lahustuvad nad vees ja muudes vedelikes. Ärge lisage neid keeduvette enne, kui vesi keeb. Samuti on oluline vesi tühjendada niipea, kui tapiokkpärlid on küpsemise lõpetanud, et nad ei seisaks selles kauem kui vaja. Kui valmistate mulliteed, tarbige see kohe ära, et pärlid ei muutuks väga pudruks ega laguneks. teie joogis.

12
Ärge muretsege, tapiokkpärlid ei tee teid haigeks. Tapiokkpärlid on valmistatud juurviljast, mida nimetatakse maniokkiks. Toores maniokkjuur on mürgine, kui seda süüa, kuid pakendatud tapiokkpärlid on töödeldud ja ohutud. Samuti ei blokeeri pärlid teie seedetrakti ega tekita kõhukinnisust. Jooge mõõdukalt mulliteed ja kõik on korras!Tapiokkpärlid ei põhjusta vähki. Olge meiega kaasas, kui selgitame selle taga olevat teadust: põhimõtteliselt tuvastas labor bobapärlitest kantserogeensete ühendite jälgi ja kuulujutt läks levima. Selgub, et ühendid olid valesti tuvastatud ja boba pärlid on täiesti ohutud.