Kuidas teha sünnipäevatorti

Kellelgi sünnipäev tulemas? Kas kavatsete neile kooki teha? Siin on mõned sammud, mille abil saate tagada, et igaüks armastab oma kooki.

1
Kindlasti teadke, millal ja kus üritus toimub. Kui see on majas, võite loomulikult olla üksikasjalikum kui rannas.

2
Võtke arvesse sünnipäeva tähistaja vanust ja küpsust. Kui teil on täiskasvanud 12-aastane tüdruk, ei taha te tõenäoliselt kooki “Minu väike poni”.

3
Uurige, mis neile meeldib. Kas neile meeldib My Little Pony või TMNT või võib-olla on neil 50. (Musta õhupalli sünnipäev)? Kui te pole kindel, mis neile meeldib, võite millegi loomingulise ja üldise jaoks valida piduliku kuju, näiteks tähekujulise koogi.

4
Küsige võimalike terviseprobleemide kohta. On mitut tüüpi terviseprobleeme, mis nõuavad teistsuguse koogi tegemist, kui arvate – gluteenitalumatus, toiduallergiad, diabeet, laktoositalumatus ja nii edasi. Peate seda koogi valmistamisel ja valmistamisel arvesse võtma ning veenduma, et kunagi ei esineks ristsaastumist allergeenide ja koogi koostisosadega. On ka erinevaid toitumisstiile, mis võivad olla või mitte olla tingitud terviseprobleemidest. Mõned inimesed on taimetoitlased või veganid ja need stiilid mõjutavad seda, kuidas peate kooki valmistama. Teile võib tunduda, et käitute ebaviisakas, kui küsite inimese terviseprobleemide kohta. Siiski pole see suur asi. Lihtne: “Kas teil on mingeid erilisi toitumisvajadusi?” on kõik, mis selleks vaja on.

5
Võtke arvesse oma oskuste taset. Kui te ei ole kookide valmistamises või kaunistamises andekas, küsige abi kelleltki, kes tunneb kookide kaunistamist. Lisaks peate võib-olla tööpakkumisest keelduma. Näiteks kui te ei tea, kuidas gluteenivabu kooke valmistada, peate võib-olla kooki soovijale ütlema, et te ei oska gluteenivabalt küpsetada.

6
Uurige, kui palju külalisi pidustustel osaleb. Kui kingisaaja kavatseb seda jagada, on oluline teada, kui paljudele inimestele küpsetate. Samuti tasuks kingisaajale teada anda, kas kook sobib teatud toitumisvajadustega külalistele.

7
Tea, kuidas soovitud kooki valmistada. Seal on palju erinevaid kooke. Seal on kihilisi kooke, jäätisekooke ja lugematul hulgal muud tüüpi kooke.

8
Valmistage ette kõik, mida vajate. Te ei taha olla protsessi keskel ega mõista, et teil on munadest ja piimast puudust.

9
Valmista kook enda valitud retsepti järgi.

10
Tea, millised kaunistused koogil on. Koogil võib olla palju, palju erinevaid kaunistusi. Koogid võivad olla lihtsalt jäätunud või kasutada fondantide või kookidega valmistatud detaile või lihtsalt lihtsaid tordikatteid. Siin on mõned kaunistuste tüübid, mida kaaluda. Glasuurist valmistatud lilledKirjutus tordile

11
Kontrollige kindlasti kõigi kaunistamiseks kasutatavate koostisosade koostist.

12
Säilitage kooki, mis ei ole jäätunud ega viilutatud. Mässige kook tihedalt kilesse. Veenduge, et küljed, servad ja põhi oleksid korralikult kaetud ja tihedalt kilega, et säilitada kvaliteetne. Võiga valmistatud koogid säilivad tõenäoliselt vähem kui õlipõhised koogid. Hoia kooki letil toatemperatuuril. See peaks kestma umbes nädal.

13
Säilitage kook, mis on külmunud, kuid mitte viilutatud. Kilepakendit ei ole külmutatud koogi säilitamiseks vaja, kuna glasuur on koogi jaoks peaaegu nagu kilp; see kaitseb seda hõljuva õhu, näiteks tolmu, lemmikloomade karvade, udu ja bakterite eest. Samuti segaks kilekiht härmatise ja seguneks teiste jäävärvidega. Hoidke oma kooki tordihoidjas või keerake suur kauss ja katke see sellega. See võib kesta umbes 4-5 päeva. Kui teie glasuur sisaldab paksu koort (vahukoore kate) või puuviljatäidist, näiteks maasikat, peab see jääma külmikusse, et bakteritest eemal hoida.

14
Säilitage kooki, mis on viilutatud ja sisaldab glasuuri või mitte. Viilutatud kooke on veidi keeruline säilitada ja see võib olla keeruline, kuid see on võimalik. Pidage meeles, et kohe pärast koogi viilutamist lahkub kogu niiskus ning see hakkab vananema ja kõvaks muutuma. Proovige katta kook kilega, eriti servad, et seda ei juhtuks. Võimaluse korral kandke servadele härmatist, et kaitsta niiskuse eemaldumist. Viilutatud kook ei säili kaua, tavaliselt umbes 3-4 päeva.

15
Kaaluge oma sünnipäevatordi jahutamist. Pole vahet, kas teie kook on jäätunud, jäätumata, viilutamata ja/või viilutamata, jahutamine on üks parimaid viise sünnipäevatordi hoidmiseks. Soovitatav on seda teha kuumadel aastaaegadel, näiteks kevadel või suvel, kuna palju kuumust ja niiskust võivad põhjustada baktereid. Härmatise koogi jaoks katke see korralikult kilega. Jahvatatud koogi jaoks pane kook umbes 15 minutiks sügavkülma, et jääk jääks veidi jäik. Teie kook võib kesta umbes nädal. Kui kooki külmkapist välja tõsta, laske sellel umbes 10 minutit toatemperatuuril seista, muidu on see kuiv ja tuhm. .

16
Pane kook sügavkülma. Kui soovite, et teie kook säiliks kauem kui nädal, külmutage see. Hästi kaetud kook, mis on korralikult hoitud, säilib peaaegu kuu aega. Kooki sügavkülmast välja võttes laske sellel toatemperatuuril sulada.