Kuidas teha sõõrikuid

Koogisõõrikud on maitsev ja nätske versioon tavalistest sõõrikutest. Nende koor on krõbe ja kuldne, seest aga pehme ja koogitaoline. Erinevalt tavalistest sõõrikutest on koogisõõrikud pärmi asemel kohevaks pandud küpsetuspulbriga. Nende üldine koostis on üsna rikkalik ja maitsev ning sellest artiklist saate teada, kuidas seda ise valmistada.

1
Sega eraldi kausis sool, suhkur, jahu ja küpsetuspulber.

2
Lisa teise kaussi munad, või, vaniljeekstrakt ja piim ning klopi korralikult läbi.

3
Lisage kuiv segu aeglaselt vedelasse segusse ja segage hästi. Koostisainete kokkusegamiseks võid kasutada taignakonksu elektrimikseril või sõtkuda seda käsitsi. Jätkake sõtkumist, kuni see muutub elastseks ja siledaks. Lisage veidi jahu, kui tainas on liiga niiske.

4
Lase tainal kerkida. Vormi tainas palliks ja aseta taimeõliga kaetud kaussi. Pange sellele kile ja laske 30–60 minutit seista. Taigna võid panna ka külmkappi, kuid nii kulub tainas veel tund aega kerkimist. Kui te ei ole veel sõõrikute valmistamiseks valmis, võite taigna alati enne kerkimist sügavkülma panna, et seda hiljem kasutada.

5
Rulli tainas jahuga kaetud pinnal välja, kuni tainas on 1/2 tolli paksune.

6
Lõika tainas 3-tollisteks ringideks. Kasutage aukude tegemiseks väiksemat 1-tollist lõikurit. Selle töö jaoks sobivad hästi plastpudelikorgid või martini šeikeri korgid. Sõõrikute auke saab kombineerida, et saada rohkem sõõrikuid, või praadida koos ülejäänud sõõrikutega.

7
Valage õli pannile ja soojendage seda temperatuurini 360 °F (182 °C). Temperatuuri testimiseks võite kasutada lihatermomeetrit või infrapuna temperatuuriskannerit.

8
Asetage sõõrikud kuuma õli sisse, vältides selle pritsimist. Kasutage õli välja voolamiseks lusikat või spaatlit, millel on tilkumisavad.

9
Pöörake need ümber 60 sekundi pärast või seni, kuni üks külg muutub kuldpruuniks. Kui teete sõõrikuauke, prae neid 30 sekundit mõlemalt poolt.

10
Eemaldage need pannilt tangide, puulusika või söögipulkadega.

11
Aseta sõõrikud kahe paberrätikuga kaetud taldrikule. See aitab vähendada sõõrikute rasvasisaldust.

12
Valmista ja kanna sõõrikutele glasuur. Segage väikeses kausis kondiitrite suhkur, kuum vesi ja valitud ekstrakt (nt mandel, vanill, sidrun) ühtlaseks ja kreemjaks massiks. Kasta veel soojad sõõrikud glasuuri sisse ja lase üleliigsel maha tilkuda.

13
Lisa kaneel, suhkur, glasuur või mõni muu lisand.