Kuidas teha sidrunikastet

Sidrunikaste, mis meenutab veidi õrnalt tarretatud limonaadi, on sidrunine, magus, selge, paks, õrnalt kreemjas maisitärklisepõhine kaste kuivadele vürtsikatele magustoitudele, nagu koogilaadsed piparkoogid. Selles on palju vähem rasva ja kolesterooli kui “päris” koore- ja munapõhistes (kreemi või kohupiima) kastmetes – maitse andmiseks on vaid veidi suhkrut. Katame teie traditsioonilise sidrunikastme (sile ja hele) ja seejärel kreemja kastme (rikkam ja paksem). Alustamiseks vaadake 1. sammu allpool!

1
Kombineerige kõik koostisosad läbipaistvas mikrolaineahjus kasutatavas kausis. Eelistatavalt on sellel sobiv kaas, kui soovite mõne hilisemaks salvestada. Kui seda ei juhtu, peate ülaosa katma paberrätikuga, et vedelik ei satuks kõikjale.

2
Sega, kuni maisitärklis on ühtlaselt hajutatud, moodustades hägune segu. Suhkur ja või ei lahustu kohe. Kui konsistents on ühtlane, on kauss kuumutamiseks valmis.

3
Katke kauss lõdvalt, et vältida mikrolaineahju pritsimist. Lahedalt küll! Te ei taha, et surve tekiks ja ülaosa kohe ära puhuks. Paned sisu keema, seega veendu, et õhul oleks ruumi välja pääseda.

4
Mikrolaineahjus täisvõimsusel soojendamiseks, kuid mitte keetmiseks. Ühe partii jaoks peaks selleks kuluma umbes kolm minutit. Segage seda kiiresti ja asetage see tagasi mikrolaineahju. Kui see hakkab keema, võtke see mikrolaineahjust välja ja laske umbes 30 sekundit jahtuda. Seejärel segage see ja asetage see tagasi.

5
Mikrolaineahjus keema, umbes kaks minutit. Jälgige hoolikalt, et vältida ülekeetmist. Kui segu hakkab mullitama ja jõuliselt kerkima, segage hästi ja jätkake mikrolaineahjus 15-30 sekundit korraga, kuni see muutub ühtlaseks ja poolläbipaistvaks (kuigi mitte sügavuti läbipaistvaks), mitte pulbrilise häguseks. Mikrolained erinevad. Hoidke sellel silm peal – olenemata sellest, kui kaua teie kaste võtab, kui teie kaste on ühtlane ja läbipaistev, on see valmis. Helistage, kui vaja!

6
Eemaldage ettevaatlikult ja serveerige soojalt. Serveeri kuumalt ja kõrvetad lihtsalt keele ära! Lase enne serveerimist paar minutit jahtuda. Enne väikestele lastele serveerimist kontrollige temperatuuri. Hoia ülejääke külmkapis suletavas anumas, et seda hiljem kasutada; see säilib paar nädalat.

7
Sega külm vesi, maisitärklis ja suhkur. Tehke seda paksupõhjalisel pannil, et vältida selle viskoosse (kleepuva) segu kõrbemist, mis ei konveeru (jaotab soojust hästi). Veenduge, et vesi oleks külm! Kui ei, siis see ei sobi hästi.

8
Lülitage pliit keskmiselt madalale ja segage aeglaselt. Segage seda kiiremini, kui segu hakkab paksenema. See on maisitärklis, mis tegutseb.

9
Lisa sidrunimahl, või, koor ja serveeri. Segage seda veel kord, et veenduda, et või (täpsemalt) seguneks. Kui segu on ühtlane ja poolläbipaistev, on see valmis. Retseptid nõuavad tavaliselt lõhna- ja maitseainete lisamist alles lõpus, kuid alguses võib ka nende kombineerimine olla hea. Segu läheb kuumaks alles lõpus ja seda ei hoita kuumana, nii et olge nagu alati ettevaatlik, et korralikult segades ära kõrbema hakkate.

10
Vahusta väikeses kastrulis muna, vesi, sidrunimahl ja koor, kuni need on põhjalikult segunenud. Teil peaks olema üks ühtlane segu, mille koor on kogu ulatuses ühtlaselt jaotunud. Kui kõik on öeldud ja tehtud, annab see retsept umbes 1 1/2 tassi sidrunikastet.

11
Asetage segu keskmisele kuumusele. Vedelike küpsemise ajal vahusta hulka suhkur ja või. Segage kindlasti pidevalt, kuni või on sulanud ja kaste täielikult keeb.

12
Kui kaste keeb, eemaldage see tulelt. Lase veidi jahtuda ja serveeri soojalt. See kreemjas versioon sobib suurepäraselt leivapudingile, piparkookidele ja isegi jäätisele. Ja seda on nii lihtne valmistada! See säilib külmikus (õhukindlas anumas) kuni kuu, kuigi seda on kõige parem serveerida soojalt. Ja nii kaua see ilmselt niikuinii ei kesta!