Kuidas valmistada magusat sojakastet

Kecap manis (kirjutatakse ka “ketjap manis”) on magustatud paks sojakaste, mida kasutatakse Indoneesia köögis tavaliselt koostisosana ja maitseainena. Kui te ei leia seda maitseainet oma toidupoest või ei soovi seda suurt pudelit osta, saate valmistada oma versiooni kodus pliidi või mikrolaineahju abil.

1
Valige magusaine. Valgel granuleeritud suhkrul puudub selle retsepti jaoks vajalik maitsesügavus, seega on teie parimad valikud pruun suhkur, palmisuhkur või melass. Palmisuhkur (nimetatakse ka Indoneesia palmisuhkruks, gula jawaks või gula merah’ks) on kõige autentsem, kuid see on tavalistest toidupoodidest raskem leida. See on eelistatud valik, kui leiate selle, ja saate seda kasutada kas granuleeritud või vedelal kujul. Pruun suhkur ja melass on mõlemad head palmisuhkru asendajad, seega peaksite kasutama seda, mis teile meeldib või mis on saadaval. Saate isegi segada, lisades 1/2 tassi (125 ml) pruuni suhkrut ja 1/2 tassi (125 ml) melassi.

2
Mõelge erinevatele maitsestamisvõimalustele. Saate luua tõelise kecap manise maitsega sarnase maitse, kasutades ainult sojakastet, suhkrut ja vett, kuid täiendavate maitseainete kasutamine võib maitset täiustada ja muuta selle veelgi autentsemaks. Pange tähele, et see retsept soovitab ingveri kombinatsiooni ( või galangali juur), küüslauk ja tähtaniis. Muud vürtsid võivad hõlmata värskeid karrilehti, kaneeli ja punast tšillipipart.

3
Valmistage ette soovitud maitseained. Ingver tuleb koorida ja riivida. Küüslauk tuleb hakkida või purustada. Raseerige ingveri- või galangalijuurelt nahk köögiviljakoorijaga. Pärast köögiviljade koorimist lohistage see üle karpi riivi pinna, et see suurteks viiludeks rebida. Teise võimalusena võite lõigata ingveri või galangali juure 6 mm paksusteks ketasteks. Purustage küüslauguküüs kiiresti. lõikelaua või laia kööginoa küljega. Eemaldage lahtine nahk ja kasutage purustatud küüslauku sellisel kujul või hakkige see terava sileda noaga.

4
Valmistage kauss jääveega. Täitke suur kauss külma veega ja visake sinna neli kuni kuus jääkuubikut. Pange see jääveega kauss hilisemaks ajaks kõrvale. Pange tähele, et see samm on vajalik ainult siis, kui kavatsete kasutada pliidiplaadil küpsetamise meetodit. Kui kavatsete kecap manist mikrolaineahjus valmistada, ei pea te jäävett valmistama. Valige kauss, mis on piisavalt suur kastruli jaoks, mida kavatsete kasutada mikrolaineahju asemel pliidiplaadil. toiduvalmistamisviis. Täitke kauss ainult poolenisti vee ja jääga. Ärge täitke seda lõpuni. Jätkamise ajal hoidke kaussi pliidi lähedal.

5
Sega kastrulis suhkur ja vesi. Segage kaks koostisosa raskes väikeses kastrulis.

6
Kuumuta kuni suhkur lahustub. Asetage kastrul pliidile ja seadke põleti keskmisele või kõrgele kuumusele. Kuumuta sisu keemiseni, kuumutades aeg-ajalt segades.Segu kuumenemise ajal segades soodustab kuumuse ühtlast jaotumist ja soodustab suhkru kiiremat lahustumist. Kaapige panni külgedelt suhkur või siirup, surudes seda alla ülejäänud kuuma segu hulka.

7
Keeda, kuni siirup tumeneb. Lõpetage segu segamine, kui see keeb. Laske sellel segamatult küpseda veel 5–10 minutit või kuni värvus muutub sügavaks merevaiguliseks. Siirupi keemise ajal hoidke kastrul kaaneta.

8
Laske kastrul jäävees puhata. Eemaldage kastrul kiiresti pliidilt ja asetage põhi 30 sekundiks jäävette.Pärast 30 sekundi möödumist eemaldage kastrul jääveest ja asetage see kuumakindlale pinnale.Kastruli põhja uputamine jäävette peatub toiduvalmistamise protsessi ja väldib siirupi kuumenemist, kui see peaks muutuma. Ärge laske kausist vett siirupipannile sattuda.

9
Lisa sojakaste ja maitseained. Asetage sojakaste, ingver, küüslauk ja tähtaniis pooljahutatud siirupiga kastrulisse, segades õrnalt segu. Töötage teiste koostisosade lisamisel ettevaatlikult. Kuigi siirup on osaliselt jahutatud, võib see siiski põhjustada kerget põletust, kui see pritsib teie paljale nahale.

10
Tõsta kastrul tagasi pliidile. Küpseta sisu keskmisel-kõrgel kuumusel, lase keema tõusta, kuid mitte täielikult keema. Segage segu aeg-ajalt, kuni see kuumeneb.

11
Hauta õrnalt. Alandage kuumust madalaks ja laske segul veel 10 minutit podiseda. Hoidke kastrulit kaaneta, kuni segu keeb. Segage segu aeg-ajalt selle aja jooksul.

12
Eemaldage kuumusest. Võtke kastrul uuesti pliidilt ja asetage see oma kuumakindlale pinnale. Laske sellel toatemperatuuril jahtuda, kuni kaste jõuab toatemperatuurini. Kaaluge kastme jahtumisel kastrulile kaane, tagurpidi taldriku või rätiku lõdvalt asetamist. Nii väldite tolmu ja prahi sattumist kastmesse. Pliidiga valmistades peaks valmis kecap manis olema paksu siirupi konsistentsiga. Samuti jätkab see jahtudes paksenemist.

13
Kombineerige suhkur, vesi ja sojakaste mikrolaineahjus kasutatavas kausis. Segage hästi, kuni see jaotub ühtlaselt. Kaussi peaks mahtuma vähemalt 4 tassi (1 l), kuigi see maht on peaaegu kaks korda suurem kui koostisosade toatemperatuuril hoidmiseks. Täiendav ruum aitab vältida segu kuumenemisel ülevoolu mikrolaineahju.

14
Mikrolaineahjus keskmise võimsusega 30–40 sekundit. Seadke mikrolaineahi 50-protsendilisele võimsusele ja asetage suhkrusegu sisse. Keeda ilma kaaneta 30–40 sekundit või kuni suhkur hakkab sulama.Sellel hetkel ei tohiks suhkur täielikult sulada. Kui kasutate suhkru asemel melassi, pidage meeles, et melass peaks tunduma tunduvalt õhem kui enne kuumutamist.

15
Lisa maitseained. Asetage ingver, küüslauk ja tähtaniis kuuma segu sisse. Segage hästi, kuni uued koostisosad on ühtlaselt segunenud. Töötage hoolikalt. Nõu sisu on sel hetkel kuum ja võib põhjustada kerget põletust, kui see pritsib teie paljale nahale.

16
Mikrolaineahjus veel 10 kuni 20 sekundit. Pange kauss tagasi mikrolaineahju ja pange segu veel 10–20 sekundiks keskmise (50-protsendilise) võimsusega. Pärast seda teist ringi peaks kaste välja nägema märgatavalt õhuke ja seal ei tohiks enam olla nähtavaid suhkrutükke. Siirupis võib siiski hõljuda üksikuid suhkrugraanuleid.

17
Sega põhjalikult. Eemaldage anum ja segage lusika või vispliga korralikult läbi. Jätkake segamist, kuni kogu suhkur on täielikult lahustunud. Kogu suhkur peaks olema lahustunud. See hõlmab nii suuri tükke kui ka üksikuid graanuleid. Kui suhkur ei ole pärast 60–90-sekundilist segamist täielikult lahustunud, pange nõu tagasi mikrolaineahju ja küpsetage seda veel 10–20 sekundit keskmise võimsusega, enne kui uuesti segate. Kuna siirup ei kee mikrolaineahjus kunagi päris keema, ei jää valmis kecap manis sel meetodil valmistamisel nii paks. Maitse jääb aga täpne ja kaste pakseneb seistes veidi.

18
Kurna tahked koostisosad. Kalla kecap manis läbi laiade vahedega kurna või sõela. Kleepuva paksu siirupi läbimine võtab aega, kuid kogu tegelik kaste peaks lõpuks teisele poole jõudma. Tahked koostisosad, nagu tähtaniis, küüslauk ja ingver, kurnatakse välja. Teise võimalusena võite kala püüda tahked koostisosad kahvli või lusikaga välja, selle asemel, et kaste läbi sõela lasta.

19
Valage klaaspurki. Tõsta kurnatud kaste kaanega mittereaktiivsesse, mitteläbilaskvasse purki. Tavaliselt sobib selleks hästi klaaspurk. Kui plaanite kastet säilitada kauem kui nädal, siis peaksite enne kasutamist veenduma, et purk on kõrvetavas kuumas vees põhjalikult steriliseeritud.

20
Enne kasutamist hoida üleöö külmkapis. Pane purgile kaas peale ja hoia kastet 8 tundi või üleöö külmkapis. Lases kastmel seista, annab võimaluse pehmeneda. Maitsed segunevad omavahel põhjalikumalt ja ükski maitse ei tohiks olla teistest üle jõu käiv. Kui kaste on üleöö külmkapis seisnud, on see kasutusvalmis.

21
Säilitage ekstra külmkapis või sügavkülmas. Kui te ei kasuta kõiki kecap manisi, võite hoida seda kaetult ja külmkapis kuni kaks kuni neli nädalat. Kui kavatsete kastet pikemat aega säilitada, hoidke seda sügavkülmas. Suletud ja külmutatud kecap manis peaks säilima kuni kuus kuud.