Kuidas teha sidrunijogurtit

Jogurti valmistamine võib aidata teil säästa raha, võrreldes selle ostmisega kohalikust toidupoest, pakkuda tervislikumat alternatiivi ja pakkuda lõbusat pereprojekti. Mõne esemega, mis tõenäoliselt teie köögis on, sealhulgas piima ja sidruniekstrakti, saate õppida ise sidrunijogurtit valmistama. Internetis on saadaval mitmesuguseid jogurtiretsepte, mis aitavad teil oma maitsele sobiva segu leida.

1
Ehitage veesärk. Asetage suurem pott kraanikaussi ja asetage väiksem pott selle sisse. Täida suurem pott veega, kuni jõuad umbes poole väiksema poti servani. Selle toimingu ajal peaksid teie piim ja jogurtijogurt olema toatemperatuuril. See toiming on valikuline, kuid see aitab hoida tulemusi ühtlasena ja vältida piima kõrvetamist. Kui teie piim kõrvetab, ei saa te seda jogurti valmistamiseks kasutada.

2
Steriliseerige seade. Asetage termomeeter ja lusikas suurde vett täis potti ja asetage oma väiksem pott tagurpidi selle peale. Lase vesi keema. Kasutage tangide või ahjukindaid, et eemaldada tööriistad keevast veest ja kuivatada need rätikuga. See samm on samuti valikuline, kuid kuna vesi tuleb sellest hoolimata keema ajada, peaksite veenduma, et kõik kasutatav on steriilne. .

3
Pange väiksem pott keeva vee potti. Lisa potti piim. Kui te ei loonud enne alustamist kahe potiga veesärki, saate piima oma potis soojendada. Põletamise vältimiseks segage seda pidevalt. Vala piim aeglaselt, sest väike pott proovib keevas vees hõljuda. Kinnitage termomeeter koos piimaga poti küljele.

4
Kasutage termomeetrit, et soojendada piim temperatuurini 185 kraadi Fahrenheiti (85 kraadi Celsiuse järgi). See samm on vajalik piimavalkude kasvatamiseks ettevalmistamiseks. Saate seda teha ilma termomeetrita, kuid peate hoolikalt jälgima, et piim vahutaks. Segage piima pidevalt ja hoidke vett keema. Kui soovite paksu jogurti konsistentsi, hoidke piima sellel temperatuuril 30 minutit.

5
Jahutage piima temperatuur alla 110 kraadi Fahrenheiti (43,33 kraadi Celsiuse järgi). See on temperatuur, mida piim peab olema, et kultuurid saaksid ise paljuneda. Võite valamu täita külma veega ja jahutada piima veevanniga või lasta piimal ise jahtuda.

6
Vala eeljogurt jahtunud piima hulka. Kui teil pole tavalist aktiivset kultiveeritud jogurtit, võite kasutada külmkuivatatud kultuure. See on ainus partii jogurtit, mida eelroaks vaja läheb. Kõiki järgnevaid partiisid saab käivitada, kasutades osa eelmisest partiist.

7
Sega piim ja starter. Asetage see nurka, kus see ei häiri, ja katke see kaanega. Asetage keskmisele kuumutusplaadile lõikelauale ja pange selle peale piimapott. Kata pott rätikuga.

8
7 tunni pärast eemaldage jogurt kuumutuspadjalt. Kasutage spaatlit, et piim oleks kalgendatud. Segage jogurt kohupiima ja vedeliku segunemiseks.

9
Valage jogurt anumatesse. Tavaliselt sobivad hästi vanad jogurti- või ricotta-juustunõud. Pange külmkapi taha, kus on kõige külmem. Laske jogurtil öö läbi segamatult jahtuda.

10
Lisage jogurtile sidruniekstrakt ja segage sidrunijogurti valmistamise lõpetamiseks korralikult läbi. Ärge proovige lisada jogurtile maitse- või magusainet enne, kui bakterid on saanud oma võimaluse töötada. Kuna segus ei ole lisatud suhkrut, on see tervislikum valik. Lisa mett või Steviat, kui soovid naturaalset või kalorivaba magusainet. Järgmise partii alustamiseks säästke paar supilusikatäit (30–45 ml).

11
Valmis.