Kuidas piima külmutada

Piima külmutamine on uskumatult lihtne viis selle säilivusaega pikendada. Lisaks on see suurepärane viis raha säästmiseks, võimaldades teil osta hulgi ja kasutada supermarketis soodsaid pakkumisi! Sulatatud piim on joomiseks täiesti ohutu ja sama toitev kui värske piim, seega pole praktiliselt mingit põhjust lasta oma piimal pigem halvaks minna, kui seda külmutada!

1
Jätke oma piimale ruumi paisuda. Kui piim külmub, võtab see veidi rohkem ruumi kui vedel. Kui teie piimaanum on ääreni täis, võib see sügavkülmikus lõhkeda, tekitades tohutu külmunud segaduse (see kehtib eriti kõvade klaasist kannude kohta). Õnneks on seda lihtne vältida, valades lihtsalt umbes tassi piima välja, nii et mahuti ülaosas jääks paar tolli ruumi. See annab piimale palju ruumi paisumiseks. Teisest küljest, kui olete juba joonud rohkem kui tassi või kaks oma piima, võite selle sammu tavaliselt vahele jätta.

2
Määrake konteineri kuupäev. Kui olete piima külmutanud, muutub kannu kõlblikkusaeg põhimõtteliselt mõttetuks, kui te seda kohe uuesti üles ei sulata. Sel põhjusel on mõistlik oma konteinerile märgistada nii tänane kuupäev kui ka selle kehtivusaja lõpuni jäänud päevade arv. Saate selle markeriga otse mahutile kirjutada või kui te ei soovi oma anumat märgistada, võite kleepida kleeplinti. Näiteks kui on 24. august ja piim aegub 29. augustil, Võime anuma sildistada tekstiga “Külmutatud: 24. august viis päeva aeguda”, et saaksime teada, kui kaua peame piima jooma, kui selle kuu või kahe pärast sulatame.

3
Pange piimaanum sügavkülma. Olete valmis oma piima külmutama, pange lihtsalt märgistatud anum sügavkülma, mille temperatuur on alla 0° F/C. Kui te ei mahuta kogu anumat sügavkülma, kaaluge piima jagamist mitmeks väiksemaks anumaks. Umbes ühe päeva jooksul peaks piim olema tahkeks külmunud. Kui piim on külmunud, võite näha piima ja rasva eraldumist. Ärge muretsege, see on külmumisprotsessi normaalne osa ja täiesti ohutu.

4
Säilitada kuni 2-3 kuud. Enamik allikaid soovitab jätta oma piima sügavkülma maksimaalselt kaheks või kolmeks kuuks. Mõned allikad soovitavad isegi piima külmutada kuni kuus kuud. Üldine konsensus näib olevat selles, et piim säilib sügavkülmas väga kaua, kuid see imab aja jooksul järk-järgult endasse teiste sügavkülmikus olevate esemete maitsed ja lõhnad, muutudes joomiseks vähem ahvatlevaks. Pange tähele, et rikkalikumad piimatooted, nagu munakoog , petipiima ja koore säilivusaeg on üldiselt sarnane tavalise piimaga (või veidi lühem), kui need on külmutatud, tavaliselt umbes üks kuni kaks kuud.

5
Kaaluge külmutamist jääkuubikualustes. Alternatiivina piima konteineris külmutamisele võiksite kaaluda osa valamist jääkuubikualustesse. See on eriti hea valik inimestele, kes soovivad oma külmutatud piima küpsetusprojektides kasutada, kuna see võimaldab teil retseptile kiiresti lisada poolstandardseid piimaportsjoneid, selle asemel, et ühe tahke piimatükki ära lõigata või oodata. Külmutatud piimakuubikuid on hea lisada ka värske piima klaasidesse, nad hoiavad seda külmas, kuid sulades ei lahjenda nagu tavalised jääkuubikud.

6
Sulatage oma piim külmkapis. Külmutatud piima sulatamise nipp on aeglane ja järkjärguline protsess, mitte kunagi kiire. Sel põhjusel on kõige lihtsam viis piima sulatamiseks tavaliselt lihtsalt sügavkülmast külmikusse viia. Külmkapi veidi soojem temperatuur võimaldab piimal vähehaaval vedelaks sulada. See võib võtta veidi aega, olenevalt külmutatud piima mahust, ei ole harvad juhud, kui selle täielikuks sulamiseks kulub kuni kolm päeva. külmik.

7
Kiiremaks sulatamiseks leota külmas vees. Kui teil on piima sulatamisega kiire, proovige valamu valamu külma veega (mitte kuuma veega) täita ja külmutatud piimaanum sellesse uputada. Kasutage sulamise ajal piima vee all hoidmiseks rasket eset, näiteks malmpotti. See protsess on kiirem kui piima sulatamine külmkapis, kuid võtab siiski tavaliselt mitu tundi, seega olge kannatlik. Põhjus, miks vesi sulatab piima kiiremini kui külmkapp, on seotud energia ülekandmisega piima ja piima vahel. ümbrust molekulaarsel tasemel. Vedelikud edastavad soojusenergiat jääle palju tõhusamalt kui õhk, muutes need palju kiiremaks sulatusmeetodiks.

8
Ärge kasutage piima sulatamiseks kuumust. Ärge kunagi proovige oma külmutatud piima kiiresti kuumusega üles sulatada. See on kindel meetod piima rikkumiseks ja raske töö tühistamiseks. Piima kuumutamine võib põhjustada selle ebaühtlast sulamist või isegi põlemist, jättes teile väga ebameeldiva lõpptoote. Allpool on loetletud vaid mõned näpunäited selle olukorra vältimiseks: Ärge jätke külmutatud piima toatemperatuurile. Ärge sulatage piima mikrolaineahjus. Ärge sulatage piima kuumas vees. Ärge sulatage oma piima. potis või pannil pliidil.Ärge sulatage oma piima päikese käes.

9
Serveeri 5-7 päeva jooksul pärast sulatamist. Eeldades, et teie piim oli külmutamise ajal värske, peaks selle “värskus” olema pärast sulatamist peaaegu sama. Seega on suurem osa sulatatud piimast hea joomiseks ja toiduvalmistamiseks kasutamiseks umbes nädal pärast sulatamist. Kuigi selle välimus ja konsistents võivad veidi erineda, peaks see siiski olema ohutu tarbimine. Pange tähele, et kui teie piim ei olnud külmutamise ajal värske, ei ole see ka värskelt sulatatud. Teisisõnu, sulatatud piim, mis oli külmutamise ajal riknemisest vaid päev või kaks, on sulatamisel ligikaudu samas olekus.

10
Enne serveerimist loksutage. Külmutamise käigus võib piimas olev rasv tahkuda ja vedelikust eralduda. See mõju on tugevam kõrge rasvasisaldusega piima puhul. Rasva ümberjaotamiseks kogu piimas raputage anumat paar korda sulatamise ajal, et piim ja rasv uuesti omavahel seguneksid. Samuti võite märgata, et piim on muutunud kollakaks, see on külmutamisprotsessi normaalne osa. ei ole märk sellest, et piim on riknenud.

11
Teise võimalusena kasutage blenderit. Tasub teada, et rasva ümberjaotamiseks ei pea piima käsitsi raputama. Näiteks mehaanilise lahenduse, näiteks segisti või köögikombaini kasutamine võimaldab teil piima kiiresti ja lihtsalt segada, et saada ühtlasem ja ühtlasem tekstuur. See võib aidata teil ka piima sisse jäänud jäätükke purustada, mis võib olla üllatus, kui neid enne joomise alustamist ei avastata.

12
Ärge laske end heidutada pisut teistsugusest tekstuurist. Sulatatud piimal võib mõnikord olla tavalisest piimast erinev tunne, mõnikord kirjeldatakse seda kui veidi rammusat ja vesist. Kuigi sulatatud piim on joomiseks täiesti ohutu, võivad need omadused muuta selle joomise raskeks. Teisest küljest on sulatatud piim tavaliselt suurepärane värske piima asendaja toiduvalmistamise ja küpsetamise puhul, kus selle muutunud tekstuuri on raske või võimatu tuvastada. .