Kuidas teha riisileiba

Vaatamata sellele, mida nende nimi viitab, saate riisikeetjate abil valmistada mitmeid maitsvaid hõrgutisi. Väikesed masinad suudavad teha imesid neile, kellel on vähe ruumi, või lihtsalt hoida köögis asju huvitavana. Üks parimaid viise riisikeetja kasutamiseks on valmistada omatehtud leiba, mis on lihtne, kuid maitsev maius.

1
Lugege hoolikalt läbi kõik juhised, eriti nende all olevad tuleohu hoiatused.

2
Pange 5 g pärmi kaussi või tassi ja lisage näpuotsatäis suhkrut ja umbes 1/4 tassi sooja vett. Vee temperatuur peab olema vahemikus 110–120 °F (43–49 °C). Laske sellel umbes kümme minutit seista.

3
Vahepeal vala jahu koos soola ja suhkruga otse riisikeetjasse.

4
Vala piim jahu hulka, mis on nüüd riisikeetjas.

5
Vala esimese etapi pärmisegu otse kuivainete hulka.

6
Vormi tainas pärast 8-10-minutilist sõtkumist palliks, lisades veel veidi jahu, kui see tundub liiga märg. Kui tainas tundub väga kleepuv, siis kasta käed jahusse, et tainas rullimise ajal kinni ei jääks.

7
Lisa tainapallile või. Võib-olla on lihtsam võid väikesteks tükkideks lõigata. Samuti peaks või olema pehme ja toatemperatuuril. Või aitab ka riisikaussi määrida, et leib külgedele kinni ei jääks. Sõtku võid palliks, kuni või on täielikult tainasse imendunud ja sellel pole tükke.

8
Laske tund aega riisi keedunõus soojas kohas või soojas kohas seista. See on esimene taigna kerkimine.

9
Pange tähele, et segamatult istuv tainas kahekordistub. Selle põhjuseks on asjaolu, et seal olev pärm sööb ära jahus oleva tärklise ja suhkrud ning hingab välja süsihappegaasi. Süsinikdioksiid lahustub taignas ja kas väljub või paisub taignas segamisel tekkinud õhumullid, mille tõttu tainas muutub suuremaks!

10
Tõsta tainas kausist välja ja viska veidi jõuga tagasi. Tehke seda paar korda, kuni tainas taastub algse suuruseni. Laske sellel veel kord soojas kohas seista. See on nüüd teine ​​ja viimane tõus.

11
Pange tähele, et teine ​​tõus on sama, mis esimene. Jätke see lihtsalt üheks tunniks rahule ja see paisub uuesti kahekordseks. Pärm toimib nii.

12
Küpseta tund aega, kuid poole tunni pärast kontrolli, kas see on valmis. Veenduge, et see ei põleks põhjas. Temperatuurid on iga riisikeetja puhul erinevad, seega peate õppima, mis on teie jaoks parim. Kirjutage kellaajad ja sammud üles, et see jääks järgmiseks küpsetamiseks meelde.

13
Pöörake leib välja ja pöörake tagurpidi. See on teine ​​küpsetusperiood. See peaks olema ka 1 tund, kuid ei pruugi nii kaua vaja minna. Teie kasutatav pliit teeb siin tõenäoliselt kõik oluliseks.

14
Pöörake ja küpsetage veel üks kord, sama kaua kui kaks esimest küpsetust.

15
Valmis.