Kuidas teha räsipruune

Neid hommikusöögi lemmikuid on lihtne valmistada ja need võivad muuta iga eine pidusöögiks. Täiuslike ja krõbedate räsipruunide saladus on see, et kartulid on enne küpsetamist kuivad ja keedetud rohkes võis. Räsipruune saate valmistada toorest või keedetud kartulist.

1
Koori kartulid. Pese kartulid hästi külmas vees, seejärel koori väikese noa või köögiviljakoorijaga. Russet kartulid või muud kõrge tärklisesisaldusega kartulid sobivad kõige paremini räsipruunide jaoks.

2
Tükelda kartulid. Vooderda kauss puhta rätikuga, seejärel rebi kartulid juusturiiviga otse rätikuga vooderdatud kaussi.

3
Pigista niiskus välja. Rebitud kartulitest tuleb võimalikult palju niiskust välja pigistada. See on kõige olulisem samm krõbedate (mitte pudruste) räsipruunide saamiseks. Selleks koonda hakitud kartulit sisaldava nõuderätiku nurgad kokku ja keera kaela, kuni moodustub tihe pakend. Jätkake lapi keeramist ja kartuli rusikas pigistamist, kuni olete kartulist välja pigistanud nii palju vedelikku kui võimalik. Teise võimalusena võite proovida kartulitest niiskust välja pigistada, kasutades kartuliriistamismasinat. Kartuleid ei pea vägisi läbi riisuja suruma, kasutage seda lihtsalt niiskuse väljapressimiseks.

4
Kuumuta pann. Kuumuta suur pann (eelistatavalt malm) keskmisel-kõrgel kuumusel. Lisa pannile või ja lase sulada. Kui või on sulanud, lisage pannile kuivad, tükeldatud kartulid ja segage võiga. Maitsesta soola ja pipraga.

5
Küpseta räsipruunid. Kui kartul on võiga kaetud, tasandage see spaatliga, et maksimeerida kontakti kuuma panniga. Selle paksus ei tohiks olla suurem kui 1/2 tolli. Küpseta 3-4 minutit esimeselt poolt, keerake ümber, seejärel küpseta 2-3 minutit teiselt poolt. Hašipruunid kartulid on valmis, kui iga külg on krõbe ja kuldpruun.

6
Serveeri. Libistage räsi pruuniks pannilt või tõstke suure spaatliga. Vajadusel lõigake see pooleks või neljaks. Serveeri eraldi, kuuma kastme või ketšupiga või peekoni ja munade kõrvale, et saada tipptasemel hommikusöök.

7
Keeda kartulid. Pese oma toored kartulid hästi külmas vees. Keeda kartulid kas küpsetades või keetes. Kui kartulid keevad, asetage need suurde kastrulisse ja katke külma veega. Lase vesi keema, seejärel keeda kartulid pehmeks. Selleks kulub umbes 20 minutit. Küpsetamise korral torgake kartuli nahk kahvliga läbi 3-4 korda. Mähi kartulid alumiiniumfooliumisse või aseta otse ahju keskmisele riiulile, mis on eelsoojendatud temperatuurini 350 °F (177 °F). Kartul valmib umbes tunniga. Kui sul on eelmisest toidukorrast juba üle jäänud keedetud kartuleid, võid neid kasutada räsipruunide valmistamiseks.

8
Lase enne koorimist jahtuda. Lase keedetud kartulitel jahtuda. Jäta võimalusel üle öö külmkappi seisma. Kui kartulid on jahtunud, saate neid väikese noa või köögiviljakoorijaga koorida.

9
Tükelda kartulid. Rebi kartulid juusturiiviga. Need purunevad väga kergesti, kuna on küpsetamisel pehmed. Sel hetkel saate neid kas küpsetada või külmutada. Külmutamiseks asetage need küpsetuspaberiga kaetud küpsiseplaadile. Pange küpsiseleht paariks tunniks või seniks, kuni kartulid on külmunud, sügavkülma, seejärel tõstke need külmutuskottidesse, et seda teile sobival ajal kasutada.

10
Kuumuta pann. Kuumuta suur pann (eelistatavalt malm) keskmisel-kõrgel kuumusel. Lisa pannile või ja lase sulada. Kui või on sulanud, lisage pannile keedetud, tükeldatud kartulid ja segage võiga. Maitsesta soola ja pipraga.

11
Küpseta räsipruunid. Kui kartul on võiga kaetud, tasandage see spaatliga, et maksimeerida kontakti kuuma panniga. Selle paksus ei tohiks olla suurem kui 1/2 tolli. Küpseta 3-4 minutit esimeselt poolt, keerake ümber, seejärel küpseta 2-3 minutit teiselt poolt. Räsipruunid kartulid on valmis, kui mõlemad pooled on krõbedad ja kuldpruunid. Kui kasutate varem valmistatud külmutatud kartuleid, saate neid küpsetada täpselt samal viisil. Neil kulub vaid paar lisaminutit.

12
Serveeri. Libistage räsi pruuniks pannilt või tõstke suure spaatliga. Vajadusel lõigake see pooleks või neljaks. Serveeri eraldi või hommiku- või õhtusöögi kõrvale.