Kuidas teha punase veini jello shotte

Punane vein koos tsitruseliste želatiiniga teeb populaarse Jello shoti, mis maitseb nagu punase veini punš või sangria. Need maitsvad ampsud sobivad suurepäraselt peoks või sõpradega koosviibimiseks. Proovida saab palju teisi retsepte, mis kasutavad erinevaid koostisosi, näiteks tsitruseliste soodat või hõõgveini. Katsetage mõne erinevaga, kuni leiate oma lemmiku!

1
Keeda oma vesi keskmisel kuumusel. Asetage vesi kastrulisse ja laske keskmisel kuumusel. Laske veel keema tõusta. Ajad varieeruvad, kuid vesi peaks tavaliselt keema 3–5 minuti jooksul.

2
Sega sidruniželatiin, apelsini želatiin ja keev vesi. Valage oma keev vesi kaussi. Kastke mõlemad želatiinid vette. Vahusta segu, kuni kogu želatiin on lahustunud. Kui see on valmis, peaks segu olema ühtlane ja kogu ulatuses ühtlane.

3
Lase segul paar minutit jahtuda. Ärge valage veini otse keevasse želatiinisegusse. Kuumus põhjustab alkoholi aurustumist. Esmalt laske sellel mõni minut jahtuda.

4
Lisa želatiinisegule punane vein. Vispliga vahustage kõike, kuni see on ühtlane. Võite kasutada mis tahes punast veini, mis teile meeldib, seega proovige katsetada erinevate veinidega. Tumedam punane, näiteks Merlot, loob tugevamaitselise ampsu. Kergema ja kargema maitse saamiseks kasutage Rosé.

5
Valage ampsud plastikust klaasidesse. Tõsta želatiinisegu tilaga anumasse. Asetage klaasid küpsetusplaadile või sarnasele pinnale. Täitke iga klaasitäis želatiini seguga ääreni.

6
Hoia külmkapis 2–4 tundi või kuni taheneb. Asetage klaasid külmikusse. 2–4 tunni jooksul peaks želatiin tarduma ja serveerimiseks valmis olema.

7
Keeda oma sooda. Asetage sooda kastrulisse keskmisel kõrgel kuumusel. Hoidke sooda pliidil, kuni see keeb. Keemisajad võivad varieeruda, kuid enamik vedelikke keeb mõne minuti jooksul.

8
Segage oma sooda ja želatiin. Kui sooda keeb, viige see kohe keskmise suurusega segamisnõusse. Piserdage želatiin soodale ja segage õrnalt, kuni see täielikult lahustub. Lahustumisel ei näe te enam soodasse segatud želatiini. Ajad varieeruvad, kuid želatiin lahustub tavaliselt mõne minuti jooksul.

9
Lase segul paar minutit jahtuda. Kui valate veini otse keevasse želatiinisegusse, siis alkohol aurustub. Laske segul esmalt mõni minut jahtuda.

10
Lisage oma punane vein. Kui želatiin on lahustunud, valage oma punane vein želatiini/sooda segusse. Sega, kuni koostisosad on segunenud.

11
Valage segu oma klaasidesse. Segu jaotamiseks ampsuklaaside vahel võite kasutada kalkunibasterit või tilaga anumat. Täida seguga iga klaas ääreni.

12
Hoidke ampsud üleöö külmkapis. Asetage ampsud külmkappi. Jahutage neid mõneks tunniks või üleöö, kuni kaadrid on hangunud. Ajad varieeruvad, kuid enamik võtteid tehakse 24 tunni jooksul.

13
Serveeri oma kaadrid. Saate oma haavlid eemaldada, lükates noaga mööda haavli külge. Samuti võite lasta külalistel peol kaadrid ise eemaldada või kokku saada.

14
Kuumuta punane vein, vürtsid, suhkur, vanill ja viski. Valage need koostisosad kastrulisse. Hauta segu pliidi kohal 10 minutit. Hautamiseks peaks sobima madalal kuni keskmisel kuumusel.

15
Leota želatiinilehti vees umbes 2 minutit. Võtke želatiinilehed ja asetage need külma veega kaussi. Laske neil 2 minutit liguneda.Võite kasutada külmkapis kannu vett või lihtsalt külma kraanivett. Želatiinilehti müüakse pisikeste lehtedena, mitte pulbristatud versioonina.

16
Pigista želatiinilehtedest vedelik välja. Hoidke lehti kausi kohal ja pigistage kätega vedelik välja. Jätkake pigistamist, kuni vedelik lakkab lehtedest voolamast.

17
Lisa želatiin hõõgveinile. Eraldi segamisnõus valage želatiinivedelik oma hõõgveini hulka. Sega lusikaga, kuni koostisained on ühtlaselt segunenud.

18
Valage oma ampsud oma shotiklaasidesse. Asetage kaadrid küpsetusplaadile või sarnasele pinnale. Kasutage tilaga anumat, näiteks plastikust või klaasist mõõtetopsi. Täitke seguga iga shotiklaas ääreni.

19
Tõsta shotid üle öö külmkappi. Asetage kaadrid külmkappi kohta, kus neid ei segata. Laske neil üleöö seista, et taheneda.

20
Serveerimiseks eemaldage kaadrid. Viige noaga mööda klaaside servi ja seejärel tõmmake need ettevaatlikult välja. Võite ka lihtsalt serveerida Jello shotte klaasides ja lasta külalistel need ise eemaldada.

21
Valmis.