Kuidas teha Omurice’i

Omurice on populaarne Jaapani toit, mida algselt mõjutas lääne köök. Valmista praeriis ja õhuke omlett eraldi, seejärel kata praetud riis enne serveerimist omletiga.

1
Valmistage oma koostisained ette. Lõika kana ja köögiviljad väikesteks tükkideks. Keeda riisi aurutades või keetes. Haki sibul ja porgand võimalusel väikesteks, umbes 0,6 cm suurusteks tükkideks. Sibula- ja porganditükid peaksid olema ligikaudu sama suured kui üksikud herned. Lõika kana ka 1/2-tollisteks (1,25 cm) kuubikuteks. Riis tuleb enne praadimist eelnevalt keedetud. Jaapani riis või “sushiriis” sobib kõige paremini, kuid kui te seda ei leia, võite kasutada mis tahes lühikese teraga valget riisi.

2
Kuumuta õli. Vala õli keskmisele pannile või vokkpannile. Seadke pann pliidile keskmisel-kõrgel kuumusel. Kui õli kuumeneb, pöörake panni nii, et see kataks kogu põhja ja kõik küljed.

3
Prae sibul. Lisa kuumale õlile tükeldatud sibul. Küpseta sageli segades, kuni suurem osa sibulast on nähtavalt pehmenenud. Selleks peaks kuluma umbes 2–4 minutit.

4
Pruunista kana. Lisage kana samale pannile ja küpsetage sageli segades mitu minutit, kuni ühelegi küljele ei jää nähtavat roosat. Kana praetud riis on kõige traditsioonilisem variant, kuid võite proovida ka teist tüüpi praetud riisi. Näiteks omurice’i koreakeelsetes versioonides kasutatakse tavaliselt suitsusingi ja krabipulga kuubikuid. Muu liha tuleks lisada ja küpsetada samal viisil kui kana.

5
Viska sisse köögiviljad, sool ja pipar. Lisa pannile porgandid ja herned. Puista sisule soola ja pipart, seejärel sega kõik kokku, kuni köögiviljad on ühtlaselt jaotunud. Enne jätkamist veenduge, et porgandid ja herned oleksid pehmed. Kui porgandid on korralikult kuubikuteks lõigatud, võib selleks kuluda vaid mõni minut.

6
Lisa riis. Kalla riis pannile. Segage seda kana- ja köögiviljasegusse, kuni kõik on ühtlaselt jaotunud. Kuna traditsiooniliselt valmistatud Jaapani riis on kleepuv, peate võib-olla kasutama oma spaatlit või segamislusikat, et see väiksemateks tükkideks jagada, enne kui saate selle kana-köögiviljasegusse segada. .Selle etapi jooksul peate panni sisu küpsetama ja segama umbes 2–3 minutit. Riis peaks veidi kuivama, kuid see ei tohiks olla kõrbenud ega krõmpsuv.

7
Sega hulka ketšup ja sojakaste. Lisage panni sisule 1 spl (15 ml) ketšupit ja 1 tl (5 ml) sojakastet. Segage kõike, kuni see on hästi segunenud. Maitske riisi, kui kõik on pannile lisatud. Kui see tundub mahe, lisage soovi korral rohkem soola ja pipart, et seda oma eelistuste järgi parandada.

8
Tõsta praetud riis kõrvale. Praetud riis peaks selleks hetkeks valmis olema. Tõsta pann tulelt ja tõsta kõrvale, kuni oled valmis omurice’i kokku panema. Kana peaks sel hetkel läbi küpsema, aga igaks juhuks ei tee paha kontrollida. Kui kana tundub keskelt endiselt roosa, jätkake praetud riisi keetmist, kuni see roosa on kadunud. Küpseta madalal kuumusel, sageli segades, et vältida ülejäänud koostisosade kõrbemist. Kui eelistate kasutada ühte panni kahe asemel, võite praetud riisi pannile jätmise asemel panna eraldi taldrikule. Peske pann kiiresti puhtaks, enne kui kasutate seda retsepti omleti jaoks.

9
Klopi lahti munad ja piim. Murra munad väikesesse kaussi ja lisa piim. Vahusta need kaks omavahel ühtlaseks seguks. Munasegu peaks olema kogu ulatuses ühtlaselt värvitud ning munakollased ja valged hästi segunenud.

10
Kuumuta õli. Vala õli puhtale pannile või vokkpannile. Asetage see pliidile keskmisel-kõrgel kuumusel. Kui õli kuumeneb, keerake panni nii, et õli saaks katta kogu põhja ja kõik küljed.

11
Küpseta muna, kuni see hangub. Vala pool munasegust kuumale pannile. Alandage kuumust keskmisele madalale ja laske munal küpseda, kuni see ei tundu enam vedel. Munasegu peab ühtlaselt katma panni põhja, nii et peate võib-olla kohe pärast munade valamist panni veidi kallutama. segage segu paar korda kohe pärast pannile valamist, kuid lõpetage veidi enne, kui vedelik lakkab levimast üle põhja. Kuumuse jaotamiseks kogu munale katke pann kaanega vahetult enne tule keeramist. alla. Kui kaas on klaasist, tuleks munad teha siis, kui klaas tundub katsudes kuum. Valmistatud omlett ei ole enam vedel, kuid pealmine pind peaks siiski niiske välja nägema. Ärge oodake, kuni pealmine osa täielikult kuivab, sest selleks hetkeks on põhi tõenäoliselt kõrbenud. Pange tähele, et praegu kasutate ainult poole munasegust. Ülejäänud pool küpsetatakse samal viisil, kuid määrduvate pannide arvu minimeerimiseks on parem enne ülejäänud munade küpsetamist lõpetada üks omurice.

12
Kuhja praetud riis omleti peale. Määri pool praetud riisist omleti keskele. Hoidke riisi üsna kõhnas kuhjas ja ärge laotage seda omleti kaugematesse äärtesse. Pange tähele, et ülejäänud pool praetud riisist kasutatakse hiljem koos ülejäänud poole munaseguga.

13
Pöörake mõlemad pooled kokku. Kasutage spaatlit, et tõsta omleti mõlemad pooled õrnalt keskele. Otsad peaksid peaaegu kokku puutuma ja katma praetud riisi. Külgede voltimisel peaksite ka spaatliga liigutama kogu omurice õrnalt ja aeglaselt panni kaugemasse serva. Seda tehes on seda lihtsam serveerimistaldrikule pöörata.

14
Keerake omurice taldrikule. Hoidke serveerimistaldrikut otse panni all. Pöörake panni teise käega kiiresti, et omletiriis taldrikule ümber pöörata. Peate nii taldrikut kui ka panni stabiilsena hoidma, et vältida segadust. Kui arvate, et te ei saa panniga ühe käega hakkama, paluge kellelgi teisel panniga manipuleerimise ajal taldrikut käes hoida.

15
Kujundage omurice. Kata omurice puhta paberrätikuga. Manööverdage omurice kätega õrnalt silma või ameerika jalgpalli kujuliseks. Kui soovite, et kuju korralikult moodustuks, peate seda tegema siis, kui omurice on veel kuum. Kui ootate, kuni see jahtub, võib muna sellega manipuleerimisel rebeneda. Eemaldage paberrätik niipea, kui olete omurise vormimise lõpetanud.

16
Korrake ülejäänud muna ja riisiga. Vormi ülejäänud munasegust teine ​​identne omlett. Kuhjake riis sisse nagu varem, seejärel keerake kogu omurice teisele serveerimistaldrikule.

17
Nautige. Parima maitse ja tekstuuri saavutamiseks peaksite omurice’i serveerima ja sööma, kui see on veel kuum. Enne selle söömist kaunistage iga omurice’i portsjon ketšupiga üle niristades.

18
Asetage omlett sügavasse kaussi. Libistage omlett ettevaatlikult pannilt sügavasse kaussi. Keskele omlett kaussi, vajutades seda spaatliga ettevaatlikult alla. Töötage omletiga kiiresti, kui muna on veel kuum. Kui muna liiga palju jahtub, läheb see kausikujuliseks vormimisel suurema tõenäosusega katki.

19
Lusikaga riisi sisse. Kühvelge pool riisisegust oma kaussi omleti keskele. Sarnaselt ülejäänud munasegule kasutatakse ka ülejäänud pool praetud riisi segust hiljem omurice’i teise portsjoni jaoks.

20
Pöörake omurice taldrikule. Asetage taldrik tagurpidi kausi ülaosale. Pöörake ettevaatlikult, kuid kiiresti nii taldrik kui kauss, seejärel eemaldage kauss. Kahe roogi ümberpööramisel keerate ümber ka omurice. Muna peaks nüüd katma praetud riisi korraliku küngasena. Veenduge, et mõlemast roogast oleks hästi kinni keerates. See võib olla veidi keeruline ja kui te ei ole ettevaatlik, võivad nõud ümberpööramise ajal eralduda ning muna ja riis kõikjale laiali valguda.

21
Tükelda muna. Lõigake ettevaatlikult “X” üle kuhjatud omurice’i ülaosa. Lõige peaks olema piisavalt sügav, et tungida läbi muna teisele küljele, paljastades selle alt praetud riisi. Pange tähele, et võite ka oimuriisi keskelt alla lõigata, selle asemel, et sellesse X-i lõigata. Ärge siiski lõigake otstest läbi. Riisi paljastamiseks peaksite muna poolitama, kuid te ei soovi omurice’i täielikult pooleks lõigata.

22
Korrake ülejäänud muna ja riisiga. Küpseta ülejäänud munasegu samamoodi, nagu valmistasid esimese poole. Kui teine ​​omlett on valmis, ühendage see ülejäänud praetud riisiga ja valmistage teine ​​portsjon omurice’i.

23
Nautige. Serveerige ja sööge omurice’i, kuni see on veel kuum, et nautida parimat maitset ja tekstuuri. Traditsioonilisema välimuse ja maitse saamiseks nirista enne selle söömist omurice’ile mis tahes kujunduse või mustriga ketšupit.